Özele kaç sorularım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Jei tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Jei

Jei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhaba

Ben kilo vermek için sabahları saat 6-7 gibi koşuyorum 1 saat kadar ama koşarken ayağımın altına ve baldırlara ağrı giriyor bunun sebebi koşu aykakkabası olmamasından mı ? (Çünkü koşu aykakkabası almıştım bu seferde onları giyince ayaklarımın altı yanıyor bende bıraktım giymeyi ormanda koşuyorum ayaklarımda taraklı :( ) ve 40 gündür de Body e başladım ve 1 haftadır araştırmalar yapıyorum en sonunda bu forumu keşfettim ve bacaklarım çok kalın 62 cm nasıl inceltebilirim ? yoksa kilo verince bacaklarım çok incelir mi ? çikolata hariç tüm ıvırzıvırlarıda bıraktım kola,cips vb maden suyu içiyorum kola gazoz yerine. Açıkçası pek düzenli beslenmeyi de bilmiyorum bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum kusura bakmayın özel olarak sordum.

2-3 aya kadar 10-15 kilo daha vermek istiyorum ametör olarak futbol oynuyorum antremanlarım başlıcak ve ne kadar çok eksiğimi kapatırsam o kadar iyi çok geç akıllandım kafa_

Bodyde Hocam 3 günlük Program Verdi

genel olarak 3x12 şeklinde sizce haftada 6 güne çıkarıp
    haftada 2 kere mi uygulamalıyım ağırlık kaldırmaya başlamadan önce 5-10 dk koşuyorum hareketler bittikten sonrada 15 bisiklet 15 koşu bandı giriyorum ve sabahları genelde koşuyorum ayaklarım çok ağırmaz ise haftada 2 kerede halı saha maçlarımız oluyor 3 ayda 10 kilo verdim bu şekilde devam edersem bir zararı olur mu yağdan değilde kastan da yandığı oluyormuş kastan yakmamak için ne gibi önlemler alabilirim çok uzun oldu ama zamanınızı ayırabilirseniz spor hayatımda emin olun büyük değişiklikler olucak şimdiden teşekkür ederim

Yaşım 18 sayılır :p
    1.90 boyum
    92 kiloyum
    62 cm bacak :(

Başlığı bile doğru yazamamışım affola

Son düzenleme: 12 Eylül 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Hosgeldin aramiza,

Ayakkabiyla kos sen daha iyi olacak senin adina,

Oncelikle bol bol yeni baslayanlar ve beslenme forumu baslik sabitlerini okuyup, bilgilenmelisin.

ZAten sorularin cevaplari basliklarda.

3. Jei

Jei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Brhmcr teşekkür ederim güzel yorumun için yeni başlayanlar bölümünün bir çok konusunu okudum sayılır.yeni başlayanlar için verilen beslenme şekilleri vb bana uyar mı uymaz mı diye kullanmak kullanmamak arasında kaldım. Forum sayesinde de yanlış yaptığım bir çok hareketi öğrenmiş oldum forumda gördüğüm başka bir konudada evde dumbell ile çalışma şekillerinin verildiğini gördüm 2 adet dumbell alıp sabah koşusundan sonra da biraz da evde çalışmayı planladım. ama vücüta çok fazla mı yüklenicem bilmiyorum beni aydınlatıırsanız sevinirim.

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bence bu yorucu tempoda yüksek ağırlıklar kaldırmayı deneme.Bu yüksek tempoda zaten hacim yapamazsın.Düşük ağırlıklarla çok tekrarlı çalışma yap.Yoksa kas kaybına uğrayabilirsin.Vg ile bu kadar ağırlıklı kardio birarada gitmez.

5. Jei

Jei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    mr dublue yorumun için teşekkür ederim kendimi pek zorlamıyorum inciline presste te mesela 3.5 4.5 5-5 6 yapıyorum hareketi bozmadan kaldırbildiğim max hareketleri yapıyorum bu şekilde yapmam kastan yakar mı ? diğer bilgili arkadaşların da düşüncelerini öğrenmek isterim

6. Jei

Jei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yardımcı olabilecek arkadaşlar yok mu

Sayfayı Paylaş