Özel kullanım için öneri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve exhornet tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. exhornet

exhornet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhabalar. Forumu uzun süredir takip ediyorum, buradan aldığım programlarla yurtta kendi çapımda çalışmalar yapmıştım(15 kg aldım) ve yine buradan çok güzel bilgiler edindim. Vaktim oldukça bakıyorum. Fakat suplement konusuna girmemiştim fazla, ihtiyacım olmadığını bildiğimden. Ve şu sıralar sınava yoğun olarak çalıştığım için araştırmaya vakit bulamıyorum, baktığım şeyler de daha çok kafamı karıştırıyor.
    Kullandığım ve zekaya olumlu etki ettiği iddia edilen ilacın içeriğine baktığımda içinde bazı aminoasitler ve vitaminlerden başka bir şey olmadığını gördüm. Tyrocine, Glutamine, Fenilalanine. Ayrıca glutamini boy uzamaya katkısı için almayı düşünüyordum. Sonradan Hardline nın AOL ürününü gördüm içinde Arginine, Ornithine, Lycin var ve GH salgılamasını desteklediği iddia ediliyor. Tüm bunlar kafamda birleşince Protein tozu ya da amino asit almaya karar verdim. Zaten yeterli beslenemiyorum, uzunca yemek hazırlayacak vaktim yok çünkü. Vitaminleri polenden mükemmel şekilde alıyorum ve uzama için egzersiz yapıyorum 15-20 dk günde. Süt ve balık yağı içiyorum. Yani geriye protein kaldı.
    Sizden ricam içinde Glutamine, Arginine öncelikli ve yukarıda saydığım aminoasitleri yüksek oranda içeren uygun fiyatlı bir toz tavsiyesi almak. Ve darbeli çalışmalara örnek. Vücutta büyük kaslarla yapılan kesik ve yoğun çalışmalar. Forumda çokça var bu konular biliyorum, araştırmayı da çok severim ama durum biraz özel olunca danışma ihtiyacı hissettim. Ve zamanım çok dar. Umarım bir kirlilik oluşturmam.
    Bir de sorum olacak; Glutamine öncüleri glutamine ile aynı etkiyi geç de olsa yapar mı? Hangi siteyi önerirsiniz? Ve aldığım proteinin atılmaması, kullanılması için ekstra bir çalışma yapmam gerekir mi? (Boyu baskılamayacak ve dambıl la yapılacaksa seve seve)
    Boy 176, 70 kg yim. Yazın çalışmayı bırakınca aynı kilomda yağlandım. Yaş 18. Herhangi bir takviye veya egzersiz ile uzanıp uzanmayacağı ya da boyumun zaten yeterli olup olmadığı tartışılır fakat ben uzayacağıma inanıyorum. Son şansım bu zamanlar, ileri de en azından gerekeni yaptım derim kendi kendime.
    Teşekkürler, iyi forumlar :)

2. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    kardesim tam anlayamadim kilo mu almaya claisiyosun napiyorsun ama icinde glutamine iceren ve bolca protein iceren hatta belirtmedigin ama sana yarari olacak creatine iceren ve bol bol da karbonhidrat iceren bir urun var , Optimum Nutrition Serious mass . bu bir gainer protein turudur ve senin hem kilo almana yardim eder hemde karbonhidrat eksikligini giderir hemde icindeki amino asitlerle kas yapimina yardimci olur. He dersenki ben kilo almak istemiyorum bana whey protein lazim ; o zaman sana Optimum Nutrition Platinum Hydrobuilder'i siddetle tavsiye ederim , bu urun yeni bir urun ve cok olumlu yorumlar aliyor icerigine gelince sana inanilmaz sekilde yardim edebilecek bir icerigi var , 52 gr bir servisinde 8 gr karbonhidrad 30 gr protein iceriyor , onemli yani ise 5 gr Creatine Monohydrate ve 2 gr amino asid icerigine sahip ( (L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine), Micronized L-Glutamine, Micronized L-Arginine, Taurine, L-Alanine, L-Carnitine Tartrate, Micronized L-Citrulline ) , ve ayriyetten bu kadar amino asid icerigine sahip olup bir whey protein olmasi bu urunu cok yararli bi urun yapiyor senin icin. Proteinin atilmamasi demissin orda anlayamadim ama eger sunu demek istediysen ; protein bosa gitmesin . o zaman proteini spordan sonra kullanacagin zaman bol bol karbonhidrat al , bu da meyve yemekden gecer . Veya cikolata turu kofletler tuket , icerigine bak zaten ne kadar karbonhidrat icerdigi yazar , en az 60 gr karbonhidrat almaya calis spordan sonra , o zaman protein enerji icin degil kaslarin icin kullanilir. Tabi senin tercihin ama birde spordan once kullanmak icin performans arttirici pre workout urunu tercih edebilirsin cok yararlilar performansin icin , bunun icin de ; NO Xplode , Jack3d , C4 extreme urunlerini tercih edebilirsin . Yardim edebildiysem ne mutlu bana eger daha fazla sorun olursa mesaj atabilirsin , Kolay gelsin.

exhornet bunu beğendi.
  3. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    yapılan agırlık calısması boyu kısaltmaz boyle bı bılımssel verı yok..aksıne 1.90prof vucutcular bulunur..proteyının anabolık etkı saglamsı senın genetıgıne baglı ama duzenlı uyku bı nebze ıse yarayabılır..sadece splamentle beslenme olmaz..benım tavsıyem salon calısması her zaman daha ıyıdır

exhornet ve Azi bunu beğendi.
  4. exhornet

exhornet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cevabın için çok teşekkürler, çok açıklayıcı olmuş. Evet proteinin boşa gitmemesini demiştim. Bu proteinlerin yakılması hiç dikkat etmediğim bir olaydı. Insülin i minimuma çekmek için agresifce karbonhidratı kesmiştim ben. En önemli konuyu atlamışım insülin i en aza indirmek gerekiyor gh büyüme hormonu aktif olması için, öyle okudum forumda ve bir çok farklı kaynakta. Yani karbonhidratı yaşayacak ve derslere etki etmeyecek(halsizlik vs) kadar almam lazım. Uzamak birinci hedefim. Ultimate prostar almayı düşünüyordum fakat kreatin yok, o da enerji için gerekli bu sınav maratonunda. Genel enerji ve besin takviyesi diğer hedefim. Vücut geliştirmeye bu sene için ara verdim yazdan beri iyi idare etti vücut toplu kaldı. zaten 1 sene sonra ciddi olarak başlayacağım. Dediğim gibi uzama için yaşım sınırda, az olan boş vaktimde de uzama egzersizleri yapıyorum. Tekrar teşekkürler cevabın için. Peki, aralıkla büyük kaslara yoğun antreman için bir örnekçik verebilir misin? Tam adını bilmiyorum ama benzer olarak uzun süre hafif tempoda yürüyüş değil de depar at dinlen, depar at dinlen şeklinde.

onurr_535 bunu beğendi.
  5. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    rıca ederım tesekkur butonuna basman yeterlı:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:16 ----------

bahsettıgın program hıt.ama sanıyorum hacım yapmak ıcın ugrasıyorsun kardıyo cok gereklı degıl.tahmınımce yasında 18 cıvarı bu yasta boy ıcın endıselenme en fazla 1 bılemedın 2.cm uzarsın..program ısıne gelınce evde yapabılecegın bı cok hareket forumda mevcut..hakkını vererek egır calıs faydasını gorurusun

exhornet ve Azi bunu beğendi.
  6. exhornet

exhornet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Dalgınlık işte yeşil yazıları görmemişim :D
    Aslında yine açıklayamamışım, çok ayrıntı veriyorum gereksiz, özür dilerim. Vücut çalışma amacım şu an için YOK. Protein tozu konusunda, sanırım gerisi bana kalmış, hepinde glutamine olduğuna göre. Hit çalışmaları da bulabilirim forumda. Geriye insülin seviyesini minimum seviyede nasıl tutarım ve günlük minimum almam gereken karbonhidrat nedir soruları kaldı. Aldığım toz proteinin vücutta kalıp kalmaması hakkında da kafam karışık. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    boy uzaması konusunda besinlerin ve egzersizlerin sana kısmi faydası olur. bu iş genetikten geçer asıl temeli budur. GH hormon salgısını arttırmak sana boy uzaması kazandırmaz. vucudun genetiğinde nasıl bi gelişim şekli varsa vucudun o oranda gelişir. genetiğinde uzama varsa uzarsın, fakat boy uzaması değilde farklı varyasyonlarda gelişim varsa (kemik ve kas yoğunluğunun artması vs.) o şekilde gelişim olur. protein konusuna gelicek olursak eğer ağır spor yapmıyosan kilo çarpı 1gr protein senin için yeterli. alman gereken minimum karbonhidrat vucut yapına göre değişir , ama kilon çarpı 2,5-3gr dan aşağı inmemeye dikkat et.

8. exhornet

exhornet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler. Zaten zamanında çok araştırmıştım uzama konusunu. Genetiğe bağlı olduğunu biliyorum. Sadece amacım besin yönünden sınırlamamış olmak. Ben üstüme düşeni yaparım gerisi Allah'tan.
    Verdiğiniz miktarlar günlük almam gereken miktar mı? Öyleyse önerilenden fazla mı alayım proteini çünkü alışveriş sitelerinde tozlar için 44 gr ya da 50 küsür gr deniyor günlük. Yoksa 1 gr kilo başına toz hariç genel almam gereken miktar mı oluyor? Öyleyse günde 3 yumurta 500ml süt 15gr polen alıyorum minumum, buna göre ne kadar kullanmam gerekir? (Bir çay kaşığı polende, kilolarca etteki veya sütteki esantiel aminoasit olduğu iddia ediliyor.)

9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bir çay kaşığı polende kilolarca etteki, sütteki esansiyel amino asit yoktur bundan emin olabilirsin. öyle olsaydı vucut geliştirme sektörü poleni çoktan supplement haline getirip pazara sürerdi. dediğim gibi ağıe idman yapmıyosan kilo çarpı 1gr veya 1,2 gr yeterlidir bunu protein tozu veya normal besinlerden alabilirsin. illa whey protein kullanmak zorunda değilsin.

ispirli ve exhornet bunu beğendi.
  10. exhornet

exhornet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ultimate whey prostar almaya karar vermiştim fakat sonradan optimum whey standart gold u gördüm. Hem daha ucuz hem de shaker hediyesi var. Aslında ultimate i helal sertifikası olduğu için alacaktım ama sonuçta peynirden üretiliyor deyip optimum aldım. Ultimate 179 lira, optimum shaker dahil 153 lira. Siteyi vermeyim reklam olur. Umarım doğru bir tercih yapmışımdır.

ispirli bunu beğendi.
  11. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    optimum gayet lezzetli ve kaliteli bi proteindir.doğru seçim yapmışsın hayırlı olsun.

exhornet ve ispirli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş