Önkol sorunu :z

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve undisputed01 tarafından 26 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    7 aydır bb yapıyorum + 6 ay ev çalışması her bölgeden hacim kazanmama rağmen ön kol 1 cm artmıştır bu süreçte + ön kolum güçsüz , pazar veya inşaatta çalışanların bilekleri gayet iyi inşaatta vb çalışmadan böyle güç kazanmak için evde ne yapabilirim sitedeki ön kol hareketlerini denedim 3 ay pek sonuç alamadım açıkcası damarlar belirginleşti sadece biraz.

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Vücutta genetiğin en ağır bastığı bölge ön kol inşatta vs çalışanlar daha ergenliğe girmeden başladıkları için çalışmaya kemikleri büyüyüp gelişiyor kassal bir durum yok yani onlarda kemik iriliğinden kaynakla bir durum. Biceps antrenmanlarından sonra 4 set barbell wrist curl yapabilirsin ama çok bişey bekleme biceps ve tricepsi büyütmeye bak.

3. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Bol zamanım var her gün vb çalışarak inşaatta yapılan hareketlere benzer olur güçlendirmeye yönelik ne yapılabilir ? Çok bişey bekliyorum açıkcası :) Bicepsi büyütmeye yönelik hareketler de yapıyorum önkolu etkileyeceği için

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Ön kolu gelişmiyor öyle genetik olmayınca. Bende de aynı durum var çalışmakla güçleniyor ama istediğin kalınlığa ulaşacağını sanmıyorum.
    Tek avantajı bicepsleri öne çıkarıyor

Son düzenleme: 26 Haziran 2012
    DEXONİA bunu beğendi.
  5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    sopaya iple bagli agirligi sarip sonra geri cozme hareketi gercekten etkili
    bu kas buyumese bile guclenmesi sart,neredeyse butun hareketlerin yapilmasinda baglanti noktasi cunku kendisi
    hani derler ya zincir en zayif halkasi kadar saglamdir diye
    cok dogru

StormBlast, RaJeV, Swager ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle haklısın. Bilek yüzünden çoğu ağırlığa istediğim gibi giremiyorum. Mesela göğüste dumbell press 30 30 kg yapabiliyorum ama rahat bir şekilde. 40kg almaya kalktığımda bileklerim izin vermiyor sanki kırılacak gibi oluyor korkuyorum.
    Aynı şey bicep çalışırken oluyor. 14kg 14kgdan daha fazlasını kaldırmıyor kaldırdığımda ağırlığı bıraktığım zaman bileğimde deli gibi zonklama oluyor.

7. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    benim önkol da ufaktı. çalışmaya başladım ve ilk 1ayda inanılmaz bi gelişim oldu, bu kadar hızlı gelişen bi bölgem olmamıştı. ama sonra durdu ne hikmetse :D şuan hala çalışıyorum, güçleniyor ama hacmi sabit kaldı. hem çok hacimlenmesi de iyi değil bence, önkol hacimlenmeden önce bicepslerim daha belirgin duruyordu. hareket olarak reverse barbell curl de çok etkili. biceps programında düşünülebilir.

Son düzenleme: 26 Haziran 2012
  8. Ria

Ria Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kemikleriniz gelismemis olabilir günde 1 lt süt icmeye calısın

9. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bileklerde yüksek tekrar girmenizi tavsiye ederim, 15-12-10-8 seklinde. Wrist curl oldukça etkili bir harekettir. Bende bileklerim zayifken bu hareketi haftada iki kez yapar ve bu hareketin sonunda da pompalamak için el yayı kullanır. İki veya uç set 30 tekrar yapardım.

Ayrıca biceps gunü sonunda ters barbel curl yapardım.

Artık yavaş tempo yüksek konsantrasyon lat hareketleri yaptığımdan ayrıca on kol hareketlerine gerek duymuyorum.

Sayfayı Paylaş