Öneriniz yada doğrusu nedir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hüseyin2707 tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Slm. Ben 21 yaşındayım uc yıl önce 111 kiloyken hızlı şekilde 28 kilo verip vucudumu yırttım.(2aydaverdim). Şimdi uç ay oldu tekrar başlayalı 93 tüm 87 oldum . Boyunda 185 86 falan. Gogsumde lipom var gobegimde yırtık var şimdi neyse bunları doktora gostercemde. Kilom boyuma göre normal sırıtmıyor sizce yağmı yakayım hacimmi kazanayım kasamı vurayım işi ? Hocam kas yap dedi dahada kilo verip zayıflayıp napcam dedi ama şimdi vücut duzeliyor kaslar falan oturuyorda yağlı vücut . Önerileriniz nedir ?

2. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Cevap verin lütfen

3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Yağ oranını düşür. Istersen Olympia yarışmacıları gibi iri ol, yağ oranın yüksekse şişman bir adamdan farkın olmaz. Bence daha da kilo ver, iyice yağlardan kurtulana kadar, daha sonra beğenmezsen bu halini temiz bulk yap, yavaş yavaş kilo al ama antrenmanla birlikte olsun. Yani kilo alırken yağ değil kas almaya gayret et. Benin tavsiyem bu yönde. Ayrıca yağ yakarken kas elde edebilirsin, zor değil. Antrenmana süperset ekle, antrenman bittiğinde bile yağ yakımı devam eder. Bol şans.

ArnoldBody bunu beğendi.
  4. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Superseti eklicem hocam eyvallah. Peki kilo vermeden yapamaz mıyım yağ dusurmeyi cunkı kilom normal . Zaten yememde şu şekilde. : Sabah yumurta beyazı 4-5 tane sonra antrenman öncesi yulaf 10 fındık (1-2) saat önce sonra sı 150 200 gram tavuk yanına haşlanmış sebze garnitur akşamda hafif yoğurt greyfurt yulaf falan.

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Beslenmen güzel. Kilo vermeden de yakarsın yağ, yağın fazlaysa verirsin. Bence o kilo fazla, benim için en azından. Ama önemli olan senin ne istediğin ve hedeflerindir. Kimisi Olympia yarışmacıları gibi olmak ister, kimisi define halde plaj vücudu ister. Hedefin neyse kaç kiloda kalmak istiyorsan ona göre çalış.
    Kilo vermeden yağ yakmak için genelde yüksek tekrar (15-12 tekrar) çalışmak olumlu sonuçlar verebilir. Yağ yakmak için de interval (HIIT) kardiyo öneririm. Aldığın kaloriyi harcadığın kaloriye eşit tut korursun kilonu. Belki hesaplayamadığın noktalarda bir iki kilo sapma olabilir ama fazla takma. Sabredince ve zamanla herşey olur. Kilo alıp vermek o kadar zor değil, yeter ki yağlanmadan kilo al, kas kaybetmeden kilo ver.

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bahsettiğiniz kardiyoya baktım denicem yalnız plaj vucudundan çok hacim istiyorum ve o kardiyoyu antremandan sonra yapıcam (ağırlık antremanından sonra yapılması daha etkiliymiş kardiyoların ) kas kaybıda yaşatmazmı bu kardiyo merak ettiğim ?

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bana sorarsan antrenmandan sonra yapma. Ağırlık antrenmanından sonra yapılan kardiyoların kas kaybına neden olabileceğini düşünüyorum. Kardiyoyu da fazla abartmamanı tavsiye ederim. Bir hocamın tavsiyesini söyleyim çok faydasını gören oldu; kardiyoyu sabah aç karnına yap ve 20-30 dk arası olsun süre uzun olmazsa kas kaybetmezsin. Benim tavsiyem haftada dört gün birer saat ağırlık antrenmanı yap, bir veya iki gün de kardiyo yap.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2014 ---
    Şunu da ekleyim eğer ağırlık antrenmanını hakkını vererek yapıyorsan zaten antrenman bitiminde enerjin kalmaması lazım kardiyo yapacak. Enerjin kalıyorsa tam verimli yapmıyorsundur ağırlık antrenmanını.

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Haklısın. Zaten ağırlığa harcamak için enerjiyi o yüzde kardiyoyu sona attım. İsteksizlik oluyor ağırlıktan sonra kardiyo geçerken zaten yorgunluktan dolayı. Besyo hazırlanmıştım ben 1 yıl o yüzden kondusyon fazla sağlıyorum kosu bandına çıkabiliyorum ağırlıktan sonra yinede (gunluk yada haftada 4 gün 10 15 km kosuyordum hazırlanırken ) neyse şu dediğin mantıklı gibi bir iki defa daha arastırdımda bırakmıştım peşini geri. 5 gün ağırlık 1 gün kardiyo nasıl olur ? Kas yinede azalmazmı ?

9. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Yok neden azalsın :) bence gayet iyi hatta ben şu an kardiyo yapmıyorum beş gün antrenman yapıyorum ama yaza doğru 5 gün ağırlık bir gün kardiyo yapacağım.
    Kardiyo doğru yapıldığı takdirde kas kaybettirmez, aksine kardiyovasküler sistemi destekler. Ancak sen bir saat veya daha fazla ağırlık kaldırıp sonrasında da kardiyo yaparsan vücut enerjiyi kasları yıkarak elde etmeye kalkabilir.

ArnoldBody bunu beğendi.
  10. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Senin boy kilo yaş ne hocam

11. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    1.80 boyundayım. Kilom 72. Yaşım 19
    Hoca da sayılmam :) Dört yıllık vücut geliştirme geçmişim var o kadar

12. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Senin vücut plaj vucudu o zaman :) Hocam derken bilader arkadaş dostum manasında diyorum zaten

13. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Eğer plaj vücudu olanlarda 40 cm kol geniş omuz, büyük trapez, geniş iri göğüs varsa plaj vücudu denilebilir.
    Ilk olarak boy ve vücuda bakıp nasıl böyle bir tahmin yaptın anlamıyorum.
    Ikinci olarak senin bu yaptığın saygısızlıktır. Kimse cevap yazmamış konuya, biz de yardımcı olalım diye yazdık bildiklerimizi uzun uzun. Yaşım senden küçük diye ne bu aşağılama? Bilgi verirken iyiydi ama :)
    Neyse diyecek laf yok sana, nankörsün sen.
    Dediklerimi de uygulama, plaj vücudun olur sonra...

ArnoldBody ve ali5771 bunu beğendi.
  14. Hüseyin2707

Hüseyin2707 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Yeminle bu dediklerin aklımın ucundan bile geçmedi kardeşim. Plaj dememin sebebi uste onu savunmustun boy ve kilonda o tarza yakın olunca öyle dedim hiç bi aşagılama söz konusu yok. Yaşın kucuk olabilir çok değil fark öyle bilginede saygım var. Ama cidden bunu dusunecegin aklımdan bile geçmezdi. Plaj vucudu kotu vucutmuda aşagılayım elimde olsa daha ne . Çok yanlış anlamışsın hocam Yazına sağlık cevabına sağlık bu arada

Sayfayı Paylaş