1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Önerilerinizi Bekliyorum?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ExEcutE tarafından 19 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Kocaeli Profesyonel Fotoğrafçı
    Bu yazı burayamı yazılı bilmiyorum yanlış açtıysam modlar yada admin taşırsa dogru bir yere sevinirim.
    Arkadaşlar foruma uzun süre önce üye olmuştum fakat teknik bazı aksaklıklardan dolayı girememiştim, şimdi gelelyim benim soruma ve sorularıma,
    Ben 188 boyu 98 kilo biriyim, şikayetim mide ve karın bölgemde dört beş yıldır ara ara vucut çalıştım , yani vucudum çalışmaya yatkın, ve bu hafta yogun bir döneme girecem ve bundan sonra atık sporu bırakmayı düşünmüyorum,
    Evet sorumu soruyorum
    benim kilo vermem gerekiyormu, yoksa bu kiloda antremanlara başlayıp kütle programımı uygulamam gerekiyor,yoksa zayıflamammı gerekiyor, şuan sizlerin şöyle bir soru soracagını duyuyorum , kardeşim senin amacın ne , ne amaçla bu sporu yapıyorsun, benim amacım yüzücü vucudu gibir vucudum olsun istiyorum nassimin vucudunu gördüm acıkcası o ytarz bir vucut istiyorum, bu kiloyla ve bu boyla öyle bir vucut olurmu? yoksa ne yapmam gerekiyor,
    ikinci sorum şu, bel ve karınn kısmımı o kadar ugrasmama ragmen eritemedim,yani diyetler ve bir takım sporlar yaparak ama yinede erimedi,çok yemek yiyorum acaba sorun midenin genişlemesi olabilirmi bunu nasıl engelleyebilirim, az yemek ye demek yok ama :D
    üçüncü sorum ise şu ağustos ayına kadar acaba vucut belirgin kaslara sahip olabilirmi?Ve bunun için hangi yollara başvurmam gerekiyor arkadaşlar?
    Benim yaşım 24 , aşağıya koyacagom resim bundan 8 ay önce çekildi bu resim çekildi zaman 89 kiloydum, şimdi ise 98 kiloyum,

Evet arkadaşlar inşallah bundan sonra sizlerle daha çok muhattap oluruz,
    Saygılarımla
    Gökhan

2. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:

Bu ikinci resim aynı ün cekindim

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben bu tarz vücudu, ki ben de böyleyim, bodybuilding için, zayıf vücuda oranla daha uygun buluyorum. Çünkü vücudun fazla kilo tutuyor olması anabolik bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor, bu da çalışıp yedikçe gelsin kaslar demek. Bence yağ vermen lazım ama kilo verme programı uygulaman şart değil. Önce kas kütlesi eklersin ve idareli yiyerek çalışırsın böylece kilo sabit kalabilir hatta artabilir ama yağlar gider. Boy uzun, yağ oranın %12 civarı olursa yüzücü vücudu olur. Benim şu an bulk olmama rağmen birçok insan yüzücü vücudu var sende diyorlar.
    Ayrıca mide genişlemesi sorunu bende de var. Karnımın üzeri yeni yeni yağlandı ama bundan evvel de hep karnım öndeydi. Bence bunun çözümü sağlam göğüs kası yapıp profilden ve tişört üzerinden görüntüde göğüsün önde olmasını sağlamak. Kolay gelsin, iyi bir motivasyon ve sabırlı bir çalışma ile Ağustosa kadar baya iyi olursun bence, gerçi tüm bunları 8 ay önceki haline ve şimdiki bakarak anlattım. Umarım 8 ay önceki halinin üstüne çok büyük göbek falan yapmamışsındır.

4. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Teşekkürler arkadaşım, dedigin gibi suan biraz göbek var çok degil aslında yani bana öyle geliyor en azından, peki bana ilk olarak ne önerirsiniz, yani yag yakıcı ne kullanmam lazım yada kullanmam lazımmı, hala bazı şeyler için kararsızım. :shock: :(

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence önce supplement kullanmadan sağlam egzersiz ve beslenme programı yap. Yetmezse veya duraklama yaşadığında supplementlara yönel. Supplement olarak L-Carnitine klasikleşmiş ürün bu konuda ve kahve.

6. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Teşekkürler Arkadaşım ;) İlk tavsiyeler senden geldi, suan sıkı bir diyet yapıyorum, bakalım nasıl olacak bunu egzersizle takviye edince :?:

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aşırı diyet yapıp agır ant girmek metabolizmayı derinden etkiler ileri derecede bir iddan yoksa aşırı diet önermem zaten vucutta istemiyor.. sadece yemeye dikkat edip antremanlara düzenli devam etmen + cardio egz. yapman fazlasıyla yeterli :)

8. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yüzücü vucudu istiyorum demişsin...

Peki bu yuzucu vucudunu yüzerek elde etmeye çalıştınmı hiç?

Hem cardio yapmış olursun,yagların erir hemde güzel bir görüntü oluşur...

Sonrada 3-4 ay yapacagın body takviyesiyle herkesin gıpta ile bakacagı bir vucuda sahip olursun...

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yüzmek belli bir yastan sonra omuz genisligi veremez maalesef, omuz kaslarını çalıştırır elbette, ama yüzmenin verdiği, geniş ve yüksek çatıyı kazanamaz insan 16-17 yaşından sonra.
    Elbette, yağ yakıcı etkisi çok iyidir, güzel kondüsyon yapar, kasları uzatır, ama 24 yaşında birisi, yüzücü vücuduna ancak ağırlık çalışmasıyla uğraşır.
    Son olarak, ve en acısı, yüzme havuzu özürlü bir ülkeyiz, full time çalışan birisi, eğer evine yakın değilse mümkün değil zaman ayıramaz, örnek olarak ben :(

10. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Arkadaşım yüzmeyi deniyorum tabikide sürekli ama yetmiyor, şuan düzenli olarak yüzmeye gidiyorum zaten ama sonuc vermedi acıkcası, neyse hayırlısı ile bugun başlıyorum bakalım nasıl olacak, cardia yaparız bakalım nasıl olacak

11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Execute
    oncelikle hosgeldin sefalar getirdin.. Cok cliche laflar wardır, bu forumda.. inceledigin zaman goreceksin... Her bölümde farklı postlarda karsına cıkacak cliche laflar.. Benim vücut yapımda seninki gibidir, cok cabuk reaksiyon gosterir, Blitz'in dedigi gibi bu ozellik body icin aranan ozellik, belki de herkezin dedigi " genetik" bu anabolik etki ile direkt alakalı...
    fazla dagılmadan sana bir kac tane nasihat vereyim...

1- sıkı diet yapma (flexor usta demis zaten..), sekeri 0 a indir, yagı cok azalt, protein ve carb almaya dewam et
    2 - ii antreman yap.. oncelikle ytum vucudu calıstyır.. Sana gidecegin salonda hocaların zaten program yazar, ilerde bizde sana o programı kusursuzlastırmak konusunda yardım ederiz.
    2a- girecegin hareketlerde 10-15 arası tekrarlarla calis.
    2b- haftada min 4 max 6 gun calis.. 5 uygudur
    3- her antreman yaptıgın gun,i antremandan sonra yarım saat cardio yap

Oncelikle bunları uygula, bize de sonuclarını bildir...

Saygılar

12. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Bu resim idmanlara başladıktan iki gün sonra çekildi fakat resimdede gösterdiğim gibi o bölge karnımı kasmayı bıraktığım zaman blop diye düşüyo ve ben sinir oluyorum.
    Bu resimde sizce nasıl vucut, şekle şemaya girebilecek bi vucutmu, Ayrıca arkadaşlar bende Güvercin kafesi bi gögüs var, bunun bu spora bi artısı veya eksisi olabilirmi?

13. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Şema hoş olmuş :D , vücudundaki yağ oranını azaltmaktan başka çağren yok gibi o blop diye düşen bölümden kurtulmak için.

14. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    telefondan silmeseydim keşke bir tanede önden çekilmiş bir resim vardı, sizce vucut nasıl acaba birseye benziyormu :p

15. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence kıyafetliyken oldukça sağlam durur bu vücut ama bu bir plaj vücudu değil o kesin. Plaj vücudu için önce o yağlar sonra da o kıllar gitmeli :).

16. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Kıllar yaza doğru gidecek, yaza kadarda inşallah düzelir bi takım şeyler.

17. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Arkadaşlar başladıktan bu yana tam bir ay geçti acaba, gelişme negatifmi pozitifmi?

Bir ay boyunca hafta üçgün benc press çalıştım bir gün omuz bir günde kanat çalıştım,

Universal 3001 amino acid alıyorum günde 5 tane bu aydan sonra sizce nasıl bir çalışma prağramı izlemeliyim, yardım eden pek olmuyor buralarda çünkü. Bu arada 4,5 kilo verdim bilginizde olsun.

işte resim

18. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Arkdaşım çok çalışmak ileri götürmez seni daha çok kas yıkımına yol açarsın..Hafta da en fazla 2gün bir bölgeyi çalış..2 antreman arasında da 3gün olmasına özen göster...Unutma vücut dinlenirken gelişir...

19. ExEcutE

ExEcutE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar teknisyeni
    Yer:
    Çok çalışmak derken şöyle diyeyim bir gün üst gögüs birgün alt gögüs birgün yan gögüs, yani aynı kas gruplarını çalışmıyorum, dediğim gibi bir program olmadığı icin bunları ben kendim çıkardım,tabiki yanlış biliyom :?

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    göğüs çalıştığın gün üst,yan ve alt tümünü çalışmalısın..çünkü göğüs kaslarını tam olarak izole edemezsin yani üst göğüs çalıştığın gün alt göğüste çalışacaktır..ertesi gün tekrar göğüs çalıştığında kasları sürantrene edebilirsin yani bi deyişle yakarsın..buda gücünde ve moralinde azalmaya sebebiyet verir..(en ılımlısı)

bench press
    fly
    incline bench press
    pullover
    girebilirsin..forumda bu türden çok sayıda program var..Antrenman:bodybuilding & fitness bölümünü detaylıca incelemende fayda var..

Sayfayı Paylaş