Önemli!!! FDA'dan Hydroxycut uyarısı...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve defective tarafından 1 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Ya tamda abimde istemiştim bugün, yollucaktı hemen . şansa bakın.

2. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Zulamda bir kutu vardı, haziranda kullanmayı düşünüyordum, şimdi karasız kaldım. Araştırma sonunda hiçbirşey çıkmayadabilir ama risk işte.

Birde haberlerde fln gösterilen normal Hydroxycut. Bizim aldığımız ise Hardcore. Yani çok daha etkili bir içeriğe sahip.

3. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul

Hydroxycut diye ayrı bir marka var aslında, ama bildiğim kadarıyla Hydroxycut markasıda Muscletech markası gibi IOVATE denen bir kanadalı şirkete ait.

Hydroxycut'ın etikatindeki üretici kısmına baktım şimdi. Ordada sadece Iovate Health Sciences yazıyor, MuscleTech'ten bahsetmiyor.

Anladığım kadarı ile Muscletech diye bir şirkette yok. MuscleTech, Iovate'ın bir markası sadece.

http://www.iovate.com/

4. whatismatrix

whatismatrix Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Urun iadesi hakkinda ?

Peki aldik arkadaslar urunu aldigimiz yere goturduk , iade ettik ...

1-Saticinin bundan haberi olmayabilir , bize boyle bir bilgi gelmedi almam kardesim ben urunu diyebilir.

2-Hadi aldi diyelim urun bedelinimi iade edicek yoksa sec bakalim baska bir sey mi diyecek ? Cokda sorun degil ama sadece alternatif ...

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yetkili yurtdisi sitelerinden aldiysaniz zaten haberdar olurlar. Acik arttirma sitelerinden aldiysaniz isiniz zor.

6. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    karaciğere toksik etki yapıyormuş sanırım. alt ve ast nın baya bir yükselmesi lazım o zaman ( 200 + ) halen bu ürünü kullanan birisi karaciğer panelini kan testi yaptırıp buraya koyabilir mi ?

sarılık ve vücutta sararmadan bahsetmiş yan etkiler arasında, forumda kullananların yorumlarında böyle bir yan etki okumadım ben hiç?

bıraz daha bekleyelim, ne olduğu cıkar yakında.

7. hrL

hrL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yurtdışından aldım, dün akşam mail attım daha cevap yok haftasonundan kaynaklanıyor olabilir, cevap gelsin ona göre ne yol izlediklerini paylaşıcam sizinle

8. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Dikkat

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Türkiye’de de kullanılan Kanada yapımı Hydroxycut adlı ilacın karaciğere zarar verdiğini belirterek toplatma kararı aldı

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) vücut geliştirmek için kullanılan Kanada yapımı Hydroxycut isimli ilaç yüzünden bir kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde bu ilacın toplatılmasına karar verdi. FDA’dan yapılan açıklamada, diyet ve vücut geliştirme amaçlı kullanılan ve Amerika’da yılda 9 milyon adet satılan ilacın karaciğere çok önemli zarar verdiğini ve bu yüzden piyasada bulunan aynı marka 15 ürünü yasakladığını bildirdi. Kanadalı üretici firma da ABD genelindeki ürünlerini geri çağırdı.

ABD’de yılda 9 milyon satıyordu

Hydroxycut, ABD’de yaptığı reklam kampanyalarında kilo vermek isteyenlerin yüzde 90’ının kendi ürünlerini kullandığını ve yılda 9 milyon adet ürün sattıklarını ifade etti. İçinde kimyasal bir madde bulunmayan ve sadece doğal bileşenlerden elde edilen Hydroxycut, FDA’dan onay almadan Amerikan pazarına girmişti. Aynı ilaç Türkiye’de de zayıflama ve vücut geliştirme amaçlı olarak yaygın şekilde kullanılıyor.

http://www.haber3.com/news_detail.php?id=470712

Bozo-Baku ve Despo bunu beğendi.
  9. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    tabi ölen kişinin önceden bir rahatsızlığı var mıydı? ya da önerilen ölçüde mi yoksa fazla mı kullandı bunlarıda iyi ögrenmek lazım.sonuçta 9 milyon satan bir ürün ve ölen bir kişi.ben araştırmadan bir şey çıkacağını sanmıyorum

10. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bende daha önce bu ürünü kullandım... ilk kullandıgım dönemde huzursuzluk yaptıgı için bırakmıştım (20 tane falan kullanmıştım) daha sonra aradan 3 ay gectikten sonra tekrar kullanmaya karar verdim ilk tableti aldıktan sonraki gün vucudumun her tarafı aknelerle kaplanmıştı hatta foruma başlıkta acmıştım...doktora gittigimde alınan bir maddenin karacigeri etkiledigi ve vucudunda buna tepki verdigini söledi doktor bana sormuştu ama yanımda babam oldugu için bu yag yakıcıyı kulllandıgımı söleyememiştim şimdi anlıyorumki bu problem kesinlikle hardcore tarafından olmuş ..kullananlar dikkatli olsun

Bozo-Baku bunu beğendi.
  11. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    bilgi için tesekkurler muscletech ürünlerinden almayı düşünüyordum tam zamanında bi acıklama oldu tkrar saol..

12. nosf

nosf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9 milyon satan bir formul ve 23 kişi rahatsızlık bildirmiş.
    Resmi açıklamada içindeki hangi maddenin karaciğere zararlı olduğu dahi yazmıyor. Rahatsız olan kişiler fazla hap kullanıyor olabilirler, doz aşmış olabilirler, bu hapı aldıkları süre içerisinde kafein alımlarını kısıtlamamış olabilirler, yeterli su tüketmemiş olabilirler. Bunun yanında üretici firmanın kararı ile urunler toplatıldı, FDA zorla toplatmadı ürünleri. 1,5 ay sonra "New Formula, Hydroxycut XXX" şeklinde yeni bir ürünü raflarda görürsünüz.
    Şahsen ben kullanmaya devam edeceğim, çok acemice ve bilgilendirmeden uzak bir açıklama yapmış FDA.

13. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    kullanımın1. haftasında ve ürünü bitirdikten sonra ALT ve AST ( karaciğer için test) değerlerini ölçtürüp buraya yazarmısın? kısa sürede etkisi olmuş mu onu görürüz en basit yöntemle.

14. defective

defective Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    medya
    Yer:
    istanbul
    FDA ile aşık atmadan önce kendin bir bilgilen istersen. Adamlar kullanıcıların sağlığını düşündüğünden bu tür uygulamalar yapıyor. Bakıyorum da forumda birçok üyede klasik Türk insanının tepkisi "Bize birşey olmaz" görüşü hakim.

23 kişinin rahatsızlık bildirmesi önemsiz mi? İlla yataklara mı düşürmeli? Belki senin karaciğerinde öyle bir harabiyet yapacak ki acısı sonradan çıkacak ve sen nereden olduğunu bile anlamayacaksın.

FDA'ya acemi demek için insanın bir titri olması lazım gelir. Haksız mıyım?

Bozo-Baku bunu beğendi.
  15. PipsquEak

PipsquEak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Sanki mesajlarda 'işine gelmeme' durumu hakim.En azından bana bu yansıdı.Tamam 9 milyon insanda 23 kişi çok küçük görünebilir.Ama kim bilebilir zamanla içeriğin değişime uğramadığını? Daha kesin bi açıklama gelene kadar hayatımızı riske etmeye değer mi ki?

16. emre9

emre9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Süperpump 250 ve Hydroxycutı bir arada kullanmıştım karaciğer değerlerim çok yükselmişti devamlı midem bulanıyordu ve doktor çok kızdı bana

17. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    forumda su ana adar 4 rahatsızlık okudum ben hyrdoxcut ıle ilgili.

bu arada daha öncede sordum cevap alamamıştım, hyrdoxcut ın ıcerıgınde hangı maddeler var metabolizma hızlandırıcı olarak?

fda keşke hangi maddenin(lerin) toxic etki yaptığınıda yazsaydı.

18. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Etki eden tüm maddeleri bilmiyorum da kafeinden büyük bir etki geldiği kesin.

Servis başına 200 mg kafein içeriyor.

Ben 200 mg'lık kafein tableti aldığımda 3 saat boyunca disco moduna giriyorum.

Fena bir enerji, kalp ritminde fark edilir artış vs...

Ben daha önce de yazmıştım, bu tür yağ yakıcılardan etki görenler bir de sadece kafein tableti kullanıp farkı gözlesin diye.

Ben kafein tablet kullanıyorum; ama bir yağ yakıcı kullanmadım. O yüzden aradaki farkı gözleyemem.

Yanlız şunu söyleyebilirim.

100 tabletini 8 euroya aldım kafeinin, 200 mg'lık tabletler. Her tablet 1 servis Hydroxycut Hardcore'a eşit.

Hydroxycut Hardcore 40 euroya 40 servis, kafein ise 8 euroya 100 servis.

Piyasadaki hiçbir ürün bu kadar masrafsız ve etkili olamaz.

19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    FDA'yi hafife almamak gerektigi gibi cok ciddiye alirsaniz piyasada kullanacaginiz urun kalmaz. Hemen hemen butun supplementlerin ustunde bu urune yonelik bilgiler FDA tarafindan degerlendirilmemistir ve onaylanmamistir yaziyor dikkatli bakarsaniz. Bence kisi bir supplement kullanacaksa riskler konusunda kendisini bilinclenip ona gore yine kendisi karar vermeli. Ephedrine'i vakti zamaninda yasakladilar da ne oldu? Bosu bosuna kara borsa piyasaya sebep oluyorlar. Hydroxycut da duser yakinda kara borsaya.

Ayrica 9 milyonda 23 istatiksel olarak ihmal edilebilicek kadar kucuk bir rakam. Fazla C vitamini almaktan hastaneye dusenleri buraya yazmaya kalksak forumun kotasini doldururuz :). Kesin bir dolaplar donuyor ya, cikar yakinda kokusu...

Kafein konusunda ise sleepy'e katiliyorum, bosu bosuna kafeine bu kadar para vermeye gerek yok. Ben ikisini de denedim, yarattiklari etki bende hemen hemen ayniydi.

20. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım Hydroxycut'a bu kadar para vermeye gerek yok demek istedin Aneximandros :)

Yoksa kafein sakızdan ucuza geliyor :)

Sayfayı Paylaş