Öne doğru eğilemiyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve coder tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Kendimi bildim bileli esnek biri değilim. Doğru dürüst öne doğru bile eğilemiyorum. Yere oturup ayaklarımı uzatıp ellerimle ayaklarıma doğru uzanamıyorum. Bir makalede okudum. Bunu yapamamak kalp krizi reskini arttırıyormuş. Şimdi yaşım genç ama ilerde sorun olmaması için bu konuya eğilmek istedim. Esnek insanlar da kan damardan daha kolay geçiyormuş. Bu da dolaşım yolu ve kalp hastalıklarını önlüyormuş. Bunun için bir fizik tedavi uzmanına başvurmalı mıyım ? Kendim evde esneme hareketleri yaparak bu sorunun üstesinden gelebilir miyim ?

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    fizik tedavi yardımcı olabilir ama iyi bir vg programı ile de bu sorunu çözebilirsiniz. iyi bir programdan kastım, izole ve makinelere bağlı hareketlerden çok serbest vücut ağırlığına dayalı ve compound temel hareketlerden oluşan bir program. içinde squat deadlift lunge barfiks dips bench press barbell curl barbell row olan.

3. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Ben zaten bunları yapıyorum. Makinayla çalışmıyorum ben. Daha çok kendi vücut ağırlığımla çalışıyorum Bence benim sorunum pilates gibi esneme çalışmalarıyla geçer gibime geliyor.

4. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yaş,boy,kilo verirsen eğer vücudunu göz önüne getirerek tahmin yürütebiliriz bu konu hakkında. Kilodan kaynaklanıyor olabilir ya da spor geçmişinde pek esneme yapmadın diye düşünüyorum.Her antreman öncesi yapacağın 15 dk'lık esneme ve gerilme hareketleriyle vücudunu buna zamanla alıştırabilirsin.

5. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Yaşım 25 boy 175 kilo 72
    hep aktif spor hayatım oldu. 5 sene amatör futbol oynadım. 18 yaşımda bıraktım sonra bu spora geçtim.

6. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aktif spor hayatın olmasına rağmen esnemekte zorlanıyorsan dediğim gibi vücudunu yavaş yavaş alıştırmaya çalış.Fizik tedaviye bence gerek yok.Masraf yapmadan da bu işin üstesinden gelebilirsin.

7. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    sporcu olup nasıl esnek olamadın? antreman ve maç öncesi esnemeler ve gremeler var. bunları da mı yapamıyordun o zamanlar? yoksa sporu bırakıp salona geçince mi oldu?

8. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Kendimi bildim bileli böyleyim ben. Futbol oynarken esneme hareketleri yapardık. Ben yine bu hareketleri tam yapamazdım. Kondüsyon idmanlarında falan iyiydim. Kros çalışmalarını en ön sıralarda bitirirdim. Ama esneklik hiç yok bende. Genetik sanırım benim sorunum

9. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bunun temel nedenlerinden biri karın kısmındaki yağlanmalardan da olabiliyor. Ayaklarına doğru, ellerini dimdik selam vaziyetine getirip 8'er 10'ar ve setler halinde eğilip eğilip kalkarakta kendini alıştırmayı dene. Yavaş yavaş aşama kaydedersin sanırım ama yıllardır sporun içinde olduğunu söylemişsin, buradan da düşünerek sanıyorum ki yazıldığı üzere yıllarca açma germe v.b bir ton çeşitli eylemlerde bulunmuşsunuzdur. Birçok nedeni olabilir, sorun iskelet sisteminde de olabilir. Baştaki kullanıcının dediği en mantıklısı, git bir muayene ol en iyisi.

Umarım isteğine kavuşursun.

Sayfayı Paylaş