Öncelikle Merhaba!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yasar3850 tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yasar3850

yasar3850 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamün aleyküm arkadaslar, bende sizin aranıza katılmaya karar verdim.Öncelikle kendimi tanıtıyım.Adım Yaşar 17 yaşındayım 1.80 boy 58-60 kg güvercin göğüslü bir yapıya sahiptim ve gecen yaz ameliyat olarak kurtuldum. Ameliyattan sonra doktor göğüs kaslarımın zayıf olduğunu ve geliştirmemi söyledi.Bencede geliştirmen lazım ve şekil bozukluğu var sternum ile göğüs kası arasında bosluk var ve orda cukur olusturuyor.Buda güzel görüntü vermiyor.Nevsehirde oturuyorum ve spora gidecek zamanım olmuyor.Onun için evde çalısmaya karar verdim.Bundan 1 ay önce 4*2 dumbell alarak Flexor hocamın verdiği programla amatör ve düzensiz sekilde çalıstım.ÇAlıstığım zaman sternum ile ğöğüs kası arasında bosluk kapanıyordu ama 3-4 gün sonra kaslar yeniden inice ortaya cıkıyordu.Bana o bosluğu kapatacak neler ne hareket yapabilirm yazarsanız sevinirim.Sonra 4*2 dumbeller yetmedi hafif geldi ve artık etkisi olmuyordu göğüs kaslarıma onun için her zaman ağırlık artıracağımı öğrendim ve dumbell set almaya karar verdimMerak edenler için set şu : http://www.hepsiburada.com/Liste/de...aspx?productId=spordelta836&categoryId=387329

Sonra bench hareketlerini ben sephanın üstünde bir pike örterek yapıyordum :D ve bunun zararlı olduğunu duydum ve kendime bench sephası almaya karar verdim.Size soracağım soru şu aşağıda verdiğim mekik sephalarını bench hareketleri içinde kullanabilirmiyim.Ameliyat sonrası göbeğimde cıktı ve onuda eritmeye çalısıyorum.
    1-http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-fitness-vucut-gelistirme-vucut-gelistirme-karin-kasi-yapmak-isteyenlerrrrr-34633907/detay
    2-http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-fitness-vucut-gelistirme-vucut-gelistirme-dynamic-ab-bench-mekik-aleti-hic-kullanilmamis/detay

Dumbbell Bench Press ,Dumbbell Flyes,Dumbbell Pullover yapacağım bench üzerinde harekerler bundan sizce hangisini alıyım ben 2. yi daha cok seviyorum cunku mekik cekmede var ama bu hareketleri yapabilirmiyim onda bilemiyorum. Herhalde 2 gösterdiğğim link deki ürün 0 derece olabiliyor yada olabiliyormu? !1 üründe ama derceli ayarlanabilir 0derce olur ve su mekikcekme letinde olan elimizle tuttuğumuz 2. link teki sey yok o yüzden istediğim hareketleri kolay yapabilirim diye düsnüyorum.Sizce hangisini alıyım? 1. yimi 2. yimi mi?

Herkese çok teşekkür ederim, yardımcı olurlarsa severim. ;):)
    bench_O

2. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Sehpa konusunda daha ucuz, daha etkili ve seni şaşırtacak bir tavsiye vereyim.

Pilates topu.

Topun üzerine yatarak, destek olarak dayanarak vs dediğin hareketleri yapabilirsin. Hem de sehpahadan daha faydalı olur. Nasıl dersen, denge sağlamaya çalışarak.
    Vücudundaki kaslar, bir hareketi yaparken bir yandan da dengeni sağlamaya çalışacak. Bu da "core muscle" dediğimiz (Türkçe'ye çekirdek kaslar olarak çevirebiliriz) kas gruplarını koordineli bir şekilde çalıştıracak.

Türkiye'de VG salonlarında bunun pek yaygın olarak kullanılmadığını fark ettim fakat, tavsiye ederim. Sehpalarla mecbur kalmadıkça benim işim olmaz.

Seçim sizin. İyi çalışmalar :)

Admin1 ve Vorenus bunu beğendi.
  3. yasar3850

yasar3850 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle teşekkürler. KAç cm lik pilates topu alıyım? İnternette 1.65 1.80 arası 65 cm diyor, 1.80-1.90 arasına 75 cm diyor. Bir markadaki üründe ama ben deltadan 70 cm lik bir top buldum : http://www.hepsiburada.com/Liste/de...aspx?productId=spordelta781&categoryId=367867
    70 cm ikisinin arası bende 1.80 boyundayım ama zayıf yapım var ama omuzlarım ggeniş 70 cm lik yetermi bu gögğüs hareketler için :D yada daha mı az olsun

4. yasar3850

yasar3850 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kaç cm olsun? 65-55 cm hangisi ?

5. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Topuğunla diz arkan arasının, yani baldırının boyunun kaç cm olduğunu ölç diklemesine. Benimki 55cm çıktı mesela. 60-65cm iyidir benim için.

6. yasar3850

yasar3850 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani topuğumdan baslayıp popo baslangıcına kadar mı ölcecem?

7. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Topuğundan başlayıp dizinin arkasına kadar. Eklem var ya bükülen :) Yada calf diyim daha kolay olcaksa.

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş