Önce zayıflama mı yoksa zayıflama ve sıkılasma birarada mı?

Konusu 'Bayanlar Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Melinda tarafından 19 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Melinda

Melinda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Bir suredir kilo veriyorum ancak sadece yürüyüş ve koşu ile kilo verince ister istemez vucudumda yumuşak kivama gelen bölgeler oluyor (baldir ve triceps). Uzun vadede olabildiğince ince ama sıkı ve kasli bir vücuda sahip olmak istiyorum. 3-4 ay önce zayiflama yoluna cikarken kafamda planladigim kiloya kadar indikten iyice ciliz olduktan sonra üstüne biraz hacim yaparim, kas kitlesi kazanirim diyordum ama vücudum boyle salinmaya başlayınca korkar oldum. Acaba kilo vermeye calisirken agirlik kaldırmak ince bir görüntüye engel midir ya da onerebileceginiz başka bir spor var midir? Teşekkürler şimdiden.

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    HomeGym
    kilo verirken ağırlık çalışması da yapman gerekiyor ki deformasyon olmasın.. sadece diyet ve koşuyla su ve yağ yanında kas da kaybedersin.. ince ve sıkı olmak istiyorsan ağırlık çalışacaksın, ihtiyacın olan kaloriden fazla alıp bununla paralel olarak ağır kilolara girmedikçe zaten kalın bir görüntü olması mümkün değildir, ayrıca bayanların kas kazanımı erkeklere oranla daha zordur.. istisnai örnekler de zaten erkeklik hormonu alan ve özel bir beslenme ve programı uzun seneler uygulayan ablalardır.. o tip örneklere bakıp şişeceğinizi sanmayın, ağırlık çalışmaktan korkmayın..

3. sergenaskin1996

sergenaskin1996 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, bence zayıflama konusunda bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor, aşağıdaki videolar yardımcı olacaktır.
    Savaş Cebeci'den;

Sayfayı Paylaş