Önce Hacim Kazanmak mı Kilo Vermek mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Destroyer2 tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Body'ye başlayalı 1 hafta oldu.İlk gün ölçümler yapıldı ve yağ oranımın %16 olduğu ortaya çıktı (daha az bekliyordum aslında:D).Ve bu ölçümü yapan hoca yağlarımın daha çok alt bölgede(bacak-kalça) toplandığını söyledi.Gerçekten de vücudumun üst tarafıyla alt tarafı arasında çok olmasa bile bir orantısızlık var.Genetik özelliğim bu olsa gerek.Ben önce yağ oranımı azaltacak cardio ağırlıklı bir program mı yapsam yoksa şimdilik hacim kazanmaya yönelsem ve yaza doğru mu diyete girsem diye sizlere danışmak istedim.Özellikle forumdaki hocalarımın tavsiyelerini bekliyorum.Teşekkürler.

Kilo:72
    Boy:1.84

2. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar kişi okumuş yok mu bir cevap-öneri

3. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    boyuna ve kilona bakınca herhangi bi yağ fazlalığı yok gibi duruyo yani önce kilo vermeni gerektirecek kadar yok. normal body antremanlarını yap yanında da cardio yaparsın zamanla yağ oranında düşer kanaatindeyim

Destroyer2 bunu beğendi.
  4. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Bodye yeni başladığın için ilk 2-3 ay adaptasyon programları yapcaksın bunlar hem kaslarını hazırlıycak hem geliştiricek hemde efor sarfettiğin için yağlarınıda yakıcaktır zaten önümüz kış yağ oranın öyle çok yüksekde değil kas yapmaya yönelmelisin yağları düşünme zaten kas oranın arttıkça vücudunun yaktığı kaloride artıcaktır ve yağ yakımı daha kolay olucaktır

Destroyer2 bunu beğendi.
  5. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    söylediklerin mantıklı fakat aklıma takılan sorun bacak ve kalça kaslarım geliştikçe bu orantısızlığın artacağından korkuyorum.Bu konuda forumda sıkıntılarını belirten çok arkadaş var.Ne yazık ki bu bölgeler en zor eriyen bölgeler sanırım.

6. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Hocanızın yaptığı ölçüm cıhazı hangi mantıkla alt bölgelerde olduğunu görebiliyor ? Bu gibi cihazlara güvenmeyin.

Yeni başlamışsınız, 184 boyundasınız ve 72 kilosunuz 1 hafta olmuş tabi ki hacım kazanmalısınız.

Destroyer2 bunu beğendi.
  7. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    valla makineye inanmasam bile gözlerime inanıyorum:D çünkü o bölgelerde olduğu çok belli

8. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    yağ eridiikçe bacaklarında vücudunla normal oranlara erişecektir

Destroyer2 bunu beğendi.
  9. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben de onu umuyorum fakat yağ yakımım tahminimden yavaş olursa bu sefer yukardaki mesajda da yazdığım gibi kalça ve bacak kasları geliştikçe oralar daha büyük gözükecek.Çünkü amacım hacimlenmekse makarna-pilav tarzı yüksek kalorili yiyecekler yemek zorundayım

10. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    yiyeceksin ama o yediklerinde zaten sporla beraber yakılacak vücut tarafından. belki bi süre dedigin gibi eriyene kadar görüntü degişmez ama zamanla iyice eriyecektir sorun olmaz kanısındayım

Destroyer2 bunu beğendi.
  11. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    2. ay programında bölgelere ayırarık mı çalışmalıyım yoksa ilk ay programı gibi her bölgeden 1 hareket mi?

12. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    flexor hocanın ilk iki ay için verdiği programlara bakabilirsin örnek olabilir sana

13. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    evet orada da 2. ay bölgelere ayırmış.Neyse biz diğer konuya dönelim belki başka öneriler gelir.(yanlış anlaşılmasın şu ana kadar yapılmış bütün önerilere saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum.sadece daha fazla kişi fikir belirtirse daha iyi olur kanaatindeyim.)

Sayfayı Paylaş