Ön Omuzla Arka Omur Arasındaki Orantısızlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kadir_meric tarafından 27 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu spora başlayalı ortalama 9-10 ay gibi bir süre oldu ama ilk 2-3 ayı biraz laylay lom tarzı geçti ...Şimdi biraz daha bilinçli sayılırım ilk aylara göre.. Yanlız ön omuzum ve arka omuzum tamamen orantısız kısaca arka omuzum yok gibi anlayamadım gitti .. çok sinir bir durum sizden istiyeceğim bana yanlızca arka omuzu çok iyi bi şekilde geliştirebilecek bi program... İşin özü spor salonumuzda bi hoca yok kendimce bişeyler yapmaya çalışıyorum ama deneme yanılma yöntemiyle yapmaktan bıktım artık ve vücüdumda da bi orantısızlık olmaya başladı lütfen yardımlarınızı bekliyorum....

2. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım kadir meriç sana tavsiyem (heralde trapezlerde sorun ) trapez kaslarını çalıştır. sen deltoidlerle trapezleri kastettin heralde

3. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sator006 dostum trapezlerimde herhangi bir problem yok gayet iyiler fakat dediğim gibi kısaca omuzumun arkda bölgesinde problem var ve çokta kötü duruyo önden bakıldığında ön omuz başları çok dolgun iri ve de güzel duruyo fakat yandan bakıldığında fark bariz ortada omuzumun arka bölgesi hiç gelişmemiş gibi duruyo orası nasıl çalıştıracağımı hiç bimiyorum ama forumda arka omuzu çalıştırabilmenin en iyi yolunun trapez hareketinin bar ile açık tutularak göğüse kadar kaldırılmasını öğrendim şu an o hareketi yapmaya başladım henüz bi gelişme yok ama yinede o bölgenin çalıştığını hissediyorum ...peki buna benzeyen arka omuzu çalıştıran başka hareketler varmı eğer varsa burda paylaşırsanız çok sevinicem şimdiden çok teşekkürler.....

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    forumda bu çalışmayı nerde gördün..
    bahsetiğin hareket geniş tutuş upright rowing ve tamamen yan omuzlar içindir..
    arka omuzlar için (öne eğilerek arka omuz) bent over lateral raises , reverse flys yapılabilir..

5. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kadir meriç arkadaşım dediğğin hareket yan omuz hareketidir diez'in dediği gibieğer o hareketi çeneye kadar çıkartırsan temel bir hareket olur ve trapezlere de vurur .Bir arkadaşın olarak sana birşey önereyim (tabi abilerimiz hocalarımız daha iyi bilirler) kanatları çalıştır süperset olarak ilk hareket Wide-Grip Lat Pulldown ikinci hareket Wide-Grip Front Lat Pulldown üçüncü hareket ise Arm Dumbbell Rowing hem kanatlar güzel gelişir hem de arka omuzlara vurur geliştirir.Ama üçünü süperset olrak gir tekrarını setini sen ayarlarsan dediğin bölge gelişir resimde gördügüm (avatardaki) kanatlarını uzatman ve birazdaha geliştirmen gerek(bu benim yorumum kırılmazsın inşallah) kanatlarla birlikte Dumbbell Rowing ve reverse flys ı da ikili set de deniyebilirsin. saygılarımla iyi çalışmalar.

6. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    pardon düzeltiyorum:
    (bu benim yorumum kırılmazsın inşallah) kanatlarla birlikte Dumbbell Rowing ve reverse flys ı da ikili set de deniyebilirsin. saygılarımla iyi çalışmalar.

inşallah)bu dediğim kanat hareketinin yerine istersen Dumbbell Rowing ve reverse flys ı da ikili set de deniyebilirsin. saygılarımla iyi çalışmalar.

7. kadir_meric

kadir_meric Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dostum kesinlikle yanlış görmüşün ya da yanlış anlamışım (O değil bi de 2 haftadır çalışıyorum o hareketi hala bi gelişme yok diye böbürleniyodum.... heay allahım :D )

Buarada sator006 dostum bu resimi 5. ayımda çekilmiştim evet haklısın ozaman pek fazla kanat yoktu gibi ama şu an gayet iyiler
    zamanım olduğunda eklerim resim ve eleştirilerinizi mutlaka beklerim .....( Ayrıca eleştirlmek çok hoşuma gider ;) azına geleni koma :D

Son düzenleme: 7 Kasım 2007
  8. sator006

sator006 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah kadir meriç arkadaşım iyi çalışmalar saygılarımla

Sayfayı Paylaş