Ön Omuz Sakatlık Süreci (Lütfen Yardım)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Nanza tarafından 8 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba, tam olarak ön omuz sayılmasa da, ön ve yan omuz arasındaki kısım bundan 12 gün önce ağrımaya başladı. Ağrıdan 1 gün önce karın çalışmıştım. O gün bol bol plank yaptım. E ve C vitamini, Kalsiyum, glutamin destekleri aldım. 12 gündür idman yapmıyorum. 5-6 gündür hiç şikayetim yok. Bugün kendimi denemek amaçlı birkaç şınav çektim fakat orayı pek iyi hissetmedim, tavsiyelere açığım, nasıl bir sürece girmeliyim?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    mobilite ve esnetme egzersizleri iyileşme sürecini hızlandırabilir , tabi doğru egzersizleri seçmek lazım sakatlığa göre.

3. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Bu süreçte bacak dışında bir şey çalışabilir miyim? Bu arada omzundaki ağrı harekete bağlı bir acı diyebiliriz. Örneğin (acıdığı zamanlarda) ön omuz veya lateral çalışır gibi kaldırdığım zaman derinden bir acı veriyordu. Fakat çok şiddetli olmadı. Ama rahatsız edici bir acı

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    alt vücut çalışırken sıkıntı olacağını sanmıyorum. squat'ta geniş tutarsın barı rahatsız ederse , izolasyonda zaten sıkıntı olmaz. omzundaki ağrı postürel nedenlerden kaynaklanıyor olabilir , vücutta bi orantısızlık varsa er ya da geç sakatlığa yol açıyor. omuzların öne düştüyse mesela anterior deltoid ve rotator cuff kısımlarında ağrı olması kaçınılmaz.

5. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam aşırı kafaya taktım, kronikleşmesinden korkuyorum. Üst vücut çalışamamak beni deli ediyor. Mesela şu an hiçbir sorun yok ama gel sınav çek desen orası huzursuz ve yorgun oluyor

6. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Acıyı humerus kısmında hissediyorum ama çok üst tabakalarda değil, daha derinlerde

7. ozyst

ozyst Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Edirne, Turkey
    Acromioclavicular eklemini incitmis olabilirsin plank yaparken.gogus omuz kesinlikle calismamalisin.sirt rahatsiz etmiyosa dusuk agirliklarla calisabilirsin.bacak calisabilirsin.agri varsa asla ustune gitme

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    15 gün daha dinlendirmeyi düşünüyorum, iyileşme süreci daha uzun olur mu? Bu süreç yeterli midir?

9. ozyst

ozyst Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Edirne, Turkey
    Sonucta olasiliklar uzerinden gidiyoruz ne olup bittigini bilemiyoruz.bi fizik tedavi uzmanina gorunun.agri varsa asla uzerine gitmeyin.agri biseylerin ters gittiginin sinyalleridir

Nanza bunu beğendi.
  10. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim

11. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam kusura bakma sormayı unuttum bir soru daha var yardım gerek, bende 4-5 gün geçti ağrım dindi. Sporda bilirkişi bir abimiz geçtiyse doktora gitme 15-20 gün daha dinlendir üst vücut çalışma dedi. Ağrı dindi ise dinlendirmek daha mı doğru olacaktır?

12. ozyst

ozyst Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Edirne, Turkey
    Agri olmamasi orda bi problem olmadiginin kesin kaniti degildir.bencede dinlendir.izometrik egzersizler yapabilirsin bu donemde.googledan kas kas izometrik egzersizleri arastirip yapabilirsin.kas kaybini engellemene yardimci olup iyilesme surecini hizlandirabilir

Nanza bunu beğendi.
  13. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Gecen gun omuz çalışıcaktim isinmak icin bazi hareketler yapiyordum dusuk agirlikla. Sonra lateral raise yapmadan once isinmak icin hafif kilolar aldim ve harekeri yaomaya basladim. Yavas yavas pump geliyordu , bir anda boyle sag omuzumda boyle bisey koptu gibi oldu sonra bi 5dk bekledim oradaki rahatsizligi gecirmek icin esnetmeye falan calistim sonra 4 set lateral raise yapabildim , aradan 2 3 gun geçti gous gunuydu calismaya baslamadan once yine omzumu isitmaya gittim yine aci vardi ve press hareketlerinde oldukca belli ediyordu kendini bakalim 1 hafta gitmiycem. Sanırım ayni rahatsizlik.

Nanza bunu beğendi.
  14. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Olabilir, ama ben koptu gibi bir his duymadım. Bence ağrı yaptıysa 1 hafta yetmez dinlenmek için, ben maalesef 25-30 gün dinleneceğim

15. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Bakalim bende vucudun tepkisine gore hareket edecegim ama çok sacma yani sakatlik cikmasin diye isinirken ve formumda %100e yakin dogru yaparken neden boyle bir sey yasiyorum ki

16. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Sinir bozucu evet, sanırım rotator cuff egzersizleri yapmadığımız için oluyor

17. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Aynı sorun bende de oldu 15 gun once 10 gun dinlendirdim uyurken otururken agriyan omzumun ustune yaslanmadim agirlik kaldirmadim.2gun once spora tekrar basladim gogus calistim bench yapmadim.ufaktan sizliyor ama pek takmiyorum agrisi gunden gune geciyor,nacizane tavsiyem kafana cok takma gecer de cunku taktikca daha cok hissediyorsun agriyi

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Anladım, ben kronikleşmesinden korkuyorum. Spor benim her şeyim, onu bırakmaktan korkuyorum. Son günlerde salona az gidiyorum diye zaten aşırı mutsuzum, ben de dediğin gibi 10-12 Gün dinlendirdim. Sonra ısıtıp birkaç sınav çektim. Ağrı tekrar nüksetti. 2-3 gündür gittikçe azalarak ağrıyor. Kronik olması en büyük korkum bu yüzden

Sayfayı Paylaş