Ön Kolların Güçsüz Olması Bicepsleri Etkiliyormu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Neo tarafından 8 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    merhaba arkadaşlar
    ben 2 senedir bu sporla uğraşıyorum (baya ara verdim toplamda 6 ay filan heralde) kollarım vücudumun en ölçu almayan bölgesi
    şimdi yeni yeni farkettimde bicepslerimden önce ön kollarım yoruluyo ve bicepsleri tam uyaramıyorum
    ve acıdan bırakıyorum

yalnız ön kollarım çok güçlü olamasına rağmen bu nasıl oluyo anlamadım acaba ön kol kaslarım fazla mı sıkı liflere
    sahip hemen yanma oluyo ve ağırlığı bırakmak zorunda kalıyorum :roll:

yaş 21 kilo 76 boy 182 kol 38 ön kol 30 cm

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Strap kullanirsan, ekstra tekrarlar yapabilirsin, benimde onkollarim zayif ve acikcasi sirt ve biceps idmaninda buyuk kayip demek son bir kac tekrari onkollar yoruldugu icin yapamamak.
    Bende en kisa zamanda kendime boylesine bir strap yapacagim.
    Sana tarif edeyim nasil yapilacagini.
    Bir adet karate ya da judo :) kusagini alip iki esit parcaya boluyoruz.
    Simdi, kestigimiz parcalardan birinin ucunu kendi icine dogru yaklasik 15 cm. kiviriyoruz, ve buradan dikis makinasiyla diktiriyoruz. Bu sayede kusagi diger ucunu sokabilecegimiz bir boyun olusmus oluyor.
    Bari elimize alip, kusagi bara doladigimizda harika is goren bir strapimiz oluyor.
    Walla anlatmakta cok zorlandim, kendim yaptigimda resmini koyacagim.
    Sirt ve biceps hareketlerimin son setlerinde bana ekstra bir kac tekrar saglayacak bu mereti yapmak icin sabirsizlaniyorum :))

3. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    bu strap denilen şey hani ele sarılıyo filan haa anladım ne demek istediğini ok
    yalnız bu straplar hazır da satılıyo bildiğim kadarıyla
    bildiğiniz bi yer varsa internet sitesi filan paylaşırsanız sevinirim

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Strapi Sirkeci Dogubank'ın ordaki spor dükkanlarından bulmustum ben. Nike'in filan strap'i yok...

Ama benden size bi tasiye.. tamam kabul ediorum buyuk faydası war, deadtlift olsun barbell rowing olsun, 100 kilonun ustundeki kilolarda, parmaklar ve bilek gucsuz kalıyor.. ama rahata sakın alısmayın.. sadece son setinizde kullanın... Ben zamaninda barfiks ve latpull icinde sarıyordum ama zamanla bıraktım, baslarda cok acıdı forearmslarım ama zamanla alıstım.. Yani Neo sana biraz daha acıya dayanmanı oneririm.. Ama ozellkile kanat calısmaları icin bir strap edin...

Ama sana faydası olacak bi biceps proramı yazayim.. ölcü al, daha sonra 1 ay uygula ve tekrar ölcü al, farkı goreceksin...

1- Barbell Curl (yapbilecegin max kilo ile 3-4 tekrar 10 sn dinlen bir 3-4 tekrar daha 10 saniye dinlen 2-3 tekrar yap)(toplam 10 tekrar olmus oluyor) 30 saniye dinlen ve tekrar..3 seti boyle yaptıktan sonra
    1 dakika dinlen, kiloyu azalt ve 4x8 (aralarda 30 saniye dinlenerek)

2- 6x6 Dumble Curl: agirdan hafife 6 cift dumble ayarla... En agiri (8-10 tekrar yapabilecegin bi kilo olmalı) ve HIC DURMADAN her bir cift ile 6 tekrar ayakta curl yap... 5 sn den fazla bekleme... Cok zorlayan bi hareket.... sadece 1 set yapılabilir...

3- Scott Curl : 4x8

Cok agir bir antreman bu.. ama inanılmaz etkiliyor biceptsi.. 1 ay bu programı yap, daha sonraki 2-3 ay rutinine dön sonra tekrar 1 ay uygula...

1- Biceptsi kanat antremanından sonra calismaa!! Gögüsten sonra daha etkili olacaktır. Yorulmamıs olacaktır, daha agır kilolalara girip daha fazla uyarabilirsin
    2 - 3 hareketten sonra, istege baglı, rope curl ( makarada ip ile önkol icin curl) yapabilirsin. - Tabi kolunu kaldirabilirsen
    3 - Soyunma odasinda bi arkadasından rica et, t-shirtünü cıkarmana yardım etsin, cunku sen cıkaramayacaksın

Saygılar

5. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    yapma yaw demek tişörtümü çıkaramıyacağım ha :p süper ozaman valla çok saol hemen denemeye başlıyacağım
    gelişmeleri aktarırım saygılar sevgiler

ayrıca merak ettim Pump Forever sağlam bi bilgi birikimin var antrönör filanmısın yoksa çekirdekten yetişme mi
    :roll:

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Neo merhaba
    yok antrenor birikimim sadece kickbox antrenorlugu yapmıstım 4 sene boyunca... vucut gelistirme icin ise , sadece cok sayıda kaynak takip ediorum... Flex ve muscle&fitness gibi yabanci dergilerin hic bir sayısını kacırmam mesela.. Bi spor yapıoruz en ii sekilde yapalim degil mi :)
    Bi de tabi Hillside'da hocamnı Ahmet Enünlü olması extra bi avantaj oluyor sahsen..

Mesela Barbell Curl ile ilgili kısmı o bana yapmamı soylemisti... Tam bir sensei kendisi

Saygılar

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Pump Forever, Ahmet Hocanin albumleri falan var mi?
    Onlari bir sekilde scan etsek mukemmel olur yaaaa.
    Bence cok hosuna gider, bu spora merakli arkadaslar yabanci yarismacilarin abartili kaslarini gormekten sıkıldı, size ait pek az fotograf var, bizimle paylasirmısınız desen...
    Oyle bir adam ki, Arnold,Franco,Sergio,Albert Beckles,Mike Mentzer,Robby Robinson,Serget Nubret,Lou Ferrigno gibi adamlarla podyumu paylasmis ve en en guzeli daima ilk uce girmis yetmisli yillarda.
    o yillarda bu sporun ulkemizdeki durumunu dusunun, basarisini benim aklim almiyor.
    Kas kalitesi demek ne kadar yuksekmis, cok iri olmadigi halde hep derece hep derece...
    Walla Pump Forever sen su ise bir el at gozunu eger aklin yatiyorsa.

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan gordugumde soracam... Forumdanda bahsedecem... Buraya onur konugu oldugunu bi dusunsenize...
    Adam, Ronnie'nin bizzat adınıgı bildigi ve takdir ettigi biri bi düsünün.. Bi gün Dumble Pullover hakkında konusurken, "Arnold'la da beraber antreman yaptık.. o da gögüs icin yapıordu " dedi bana... Su anda Nisantası Taggart (Ilk tam manasıyla salon Turkiyedeki)'ta yetisrdigi ogrencileri, Turkiye'nin 4 bir yanında salon acıp sampiyonlar yetistiriyorlar... Zaten bu yuzden lakabı " sampiyonlar sampiyonu ve Hocaların hocası.."

gördügüm zaman soracam kardesim

Saygılar

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Saolasin, cok kral olur, ben yabanci sporculari iyi biliyorum ama acikcasi benim ulkemden cikmis, en buyuk sampiyonumuzu inanilmaz merak ediyorum, "kendi tarihini bilmeyenler özgürlüklerini yitirir" gibi bir sözü vardı atatürk'ün, bizim iste kendi sampiyonlarimizi tanimamiz lazim.
    Turk milletinin vucut yapisini temsil ediyor, Ahmet Enunlu, Hamdullah Aykutlug, cok iri olmayan ama cok guzel bir sekle ve simetriye sahip.
    Mesela bunlari iyi tanirsak, viking kani tasiyan yarmalara ozenmek yerine, ya da goril genetik koduna sahip zenci vucutculari model almak yerine daha kendimize uygun idollerimiz olur, ki bence cok daha verimli olur calismalarimiz.
    (Bunu soylemekle birlikte, ben kemik yapisi ve boy olarak, daha manda kasa kaliyorum ama genel olarak Turk tipine cok uygun modeller) onlari yakından incelememiz lazim.

Sayfayı Paylaş