Ön kol hareketleri hakkında bilgiye ihtiyacım var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ByKarakalem tarafından 1 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ByKarakalem

ByKarakalem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İçMimar
    Arkadaşlar merhaba. En çok korktuğum kas grubu olan ön kol kası ile ilgili bir sorum olacak
    Belli başlı biceps hareketleri var; Fakat ön kol kasının alt kısmı (dirseğe yakın olan kısım) ve dış kısmını çalıştıran hareketler hangileri. Bununla ilgili pek bilgi çıkmıyor. Şimdiden teşekkürler

2. ahmetsaldik

ahmetsaldik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    Normal ön kol antremanına twisted curl ve barbell concentration curl ekleyebilirsin bu 2siydi sanırım zaten barbell conc. el bilekleriyle dirsek arasındaki grup için yapılan bi hareketti bildiğim kadarıyla tabi daha iyi bilen birisi yardımcı olacaktır :)

ByKarakalem bunu beğendi.
  3. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Biceps kasının iki başı bulunmakta biri uzun diğeri kısa olmakla beraber. Ve yazdığın yazıda iki kısımdan bahsediyorsun zaten komple ön kolunu mu kastetmeye çalıştın anlamadım ama kesinlikle yapılması gereken bana göre 2 hareket var. Bunlardan bir tanesi Barbell Curl diğeri ise Hammer Curl. Curl hareketini yaparken bar kullanmanı Hummer Curl yaparken Dumbell ile yapmanı tavsiye ederim sonradan değiştirebilirsin. Bunlar benim fikirlerim İyi forumlar :)

ByKarakalem bunu beğendi.
  4. ahmetsaldik

ahmetsaldik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Denizli
    hocam bildigim kadarıyla hammer curl daha çok üst kısım yani tabiri caizse yumurta gibi olan kısma etki ediyor diye biliyorum arkadaş dirseğe yakın olan kısmı sormuş extension hareketleri daha yararlı olmaz mı ?

5. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Genel bir calısma icin yazmistim o hareketleri ancak dirsege yakin olan kisminda daha cok hedef almak istiyorsa dedigin gibi concentration curl vb. Hareketler yapabilir ancak bunlarin yerinede Curl hareketinin formunu degistirerek alt kismi daha fazla aktive edebilir bana kalirsa bunun icin en guzel hareketin Chin up (eller sana bakan pozisyonda barfix) oldugunu dusunuyorum ve tam olarak kendini asagiya birakarak biceps kasini kullanarak fazla kalkmadan bu hareketi yapmak yine guzel olacaktir. İyi forumlar :)

6. ByKarakalem

ByKarakalem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İçMimar
    Cevaplar için teşekkürler :) Sağlıklı günler

7. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Concentration hareketinde tam indir, kaldırırken gerekirse yardım al ama indirirken tam insin ve kendin indir :) Gelişimi fark edeceksin.

Sayfayı Paylaş