Önümüzdeki kış, minimum yağ ile bulk için supplement tavsiyeleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve baskn35 tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Selamlar,

Kısaca kendimi tanıtayım;
    boy : 170
    kilo : 65
    8 aydır bu sporla ilgileniyorum.

Beslenmem genel anlamda, kilomun 2 , 2,5 katı kadar protein alabiliyorum.
    Fakat bu sene sınav senem, yani üniversiteye hazırlık. Tabiki sporu bırakmayacağım. Stres atmanın bundan güzel yolu bana göre yok. Beslenmeyi de kesinlikle elden bırakmayacağım. Açıkcası forumda çok vakit geçiriyorum, fakat farklı insanların fikirlerini merak ediyorum. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim...

Saygılarla,

DipNot : 8 ay boyunca, ultimate iso sensation 93 ve bsn synta6 kullandım. (908 gr, 2200 gr)
    Bsn den memnun kalmadım fakat, iso93 mükemmel bir ürün fakat fiyatı oldukça pahalı, bu yüzden bırakmak zorunda kaldım..

Son düzenleme: 4 Temmuz 2012
  2. aseveda

aseveda Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    keşke ne kadar para ayrıabilecegını de yazsaydın neyse ben kendime alıcaklarımı yazayım
    QNT 3000 Weight Gainer 4.5 kg
    Ultimate 2.3 kg protein veya muscle infusion deniyebilirim
    creatin su an tam karar veremdım ethyl easter veya olimp ın cıkardıgından alablirim
    birde sağlam bi multivitamin solgar veya olimp

baskn35 bunu beğendi.
  3. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bi soru olmus önümüzdeki kış için supplementlerimi aldım

animal pump,animal nitro,bsn hyper shred,dymatize iso 100,promera healt con cret, muschletech myobuild ve bpi sports blox

baskn35 bunu beğendi.
  4. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yorumunuz için teşekkürler,

Açıkcası gainera gerek görmüyorum, bütçem için kesin bir rakam veremem fakat 200 tl bulabilirim sanırsam. Ultimate 2,3kg yi not ettim. Kahvaltıdan sonra pharmaton içiyorum (hap) şeklinde. Solgar deneyebilirim.

yorum için teşekkürler, iyi bir liste olmuş. Fakat ben henüz bu kadar fazla takviyeyi kendim için gerekli görmüyorum, birkaçını aklıma aldım.

Saygılarla,

D.N : creatin konusunda ise kararsızım ...

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Minimum yağ olayina çok takilma . Yağlanmadan bulk olmak cok üstün bir genetik olmadığı sürece kolay bir durum değil . Bulk döneminde bence önemi proteine değil karbonhidrata vermelisin . Kilonun 1,2 - 1,5 veya 1,7 kadar protein gayet yeterli olacaktir fazlasina gerek yok . Lakin bulk döneminde karbonhidrat miktarin kilonun 4 katının altına düşmemeli en önemli nokta bu . İso sens 93 güzel bir ürün fakat bulk için ne kadar yarari olur bilemem Bana kalirsa Syntha-6 bulk dönemi için oldukça ideal bir ürün. Sana bulk için önerebileceğim iki ürün var ; birisi Ultimate İso Mass Extreme Gainer , diğeri ise Cytosport Cyto Ganier . Bunlarin dişinda ayriyetten vitamin vs. kullanmaya gerek yok bu kadar kasma kendini

baskn35 bunu beğendi.
  6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    Cytosport MassGainer sabah ve ant dan önce.güzel bir nox ve bcaa ürünü(sana kalmış.ant sonrası syntha 6.ondan 1 saat sonra nitrotech.gece yatarken paran varsa casein yoksa myofusion veya muscle infusion.

Şahsen ben büyümeye geçtim.sabah Perfect gainer ant öncesi bsn aminox+bsn noxplode ant hemen sonra syntha6 ondan 1 saat sonra nitrotech gece yatarken nutrex muscle infusion.+öğünlerden önce CLA ve sabah kahvaltı sorası Gaspari Anavite yaglanma yok :)

baskn35 bunu beğendi.
  7. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Çok detaya girmişsin , vücudunu bu kadar yormaya değmez diye düşünüyorum yaniliyor muyum

technical1967 bunu beğendi.
  8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    açıkçası ben burda bazı arkadaşların kullandıgı supp.leri görünce şaşırıyorum.Şunu söyliyeyim beslenmeme aşırı dikkat ediyorum.hem supp. hem dogal.11 i geçmeden yataga giriyorum.hayatım soyutlandı diyebilirim kaptım bu vg virüsünü.Açıkçası 6 aydır yapıyorum profesyonel bir hocam var onunla çalışıyorum. insanlar 6 aydaki degişimime inanamıyor.

Ben kütle arttırmama ragmen six pec i koruyorum.biraz masraflı oluyor tabi :) weightlifter

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Evet ben de bazı ek besin kombinasyonlarini görünce pes diyorum ama ne yazik ki herkes senin gibi bilinçli yapmiyor bu nedenle uzun vadede bircok sağlik problemi yaşayabiliyor . Düzenli kan testi yaptirdiğin sürece problem yaşayacağini düşünmüyorum umarim amacina ulaşırsın : )

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    Teşekkür ederim :) . Herkesin bu sporu neden yaptıgı farklılık gösteriyor.Ben yarışmalara katılmak istiyordum fakat başarı elde edemeyecegimi biliyorum.çünkü testesteron kullanmayacagım.supp. lerle elimden geldiği kadar düzgün beslenip uyuyarak ve motivasyonumu yüksek tutarak elimden geleni yapacagım.İnşallah hepimiz amacımıza ulaşırız.(hiç bir zaman kendimi kandırmaktan hoşlanmadım vücudum kötüyse daha iyi olması için ugraşırım.beni kaldırdıgım agırlık degil ayna karşısında verdiğim poz tatmin eder.yağlı yağlı gezip bütün gün istediğim herşeyi yiyip ben badici(!)yim diyemem :) )

11. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    11 aydır düzenli olarak vg yapıyorum ve haftada en az 4 kere spora kesin giderim e bugüne kadar protein tozu,amino,glutamine,Bcaa,kilo aldırici,fish oil,milk thistle,vitamin,tribulus,nox,l carnitine,creatine ,glucosamine chonditin msm.bu urunlerin hepsini kullandim hala kullanmaktayim ve 1 hafta olmadı hastaneye gideli tahlillerimin hepsi normal çıktı doktor bir tane bile anormal degerin yok dedi ve ben cok mutlu oldum gercekten bence isin sırrı salona indiğinde kullandığın supplementlerin hakkını vermekte.ben bu supplementlerin cogunu bı günde kullandığım oldu mesela sabah kahvaltıdan sonra vitamin ve fish oil ,ogle öğününden sonra milk thistle ve glukosamine chonditin msm antremandan yarım saat once nox,hemen once protein tozu,antreman sırasında bcaa,hemen sonra kilo aldırici ve creatine yatmadan once glutamine .genelde supplement kullanmam boyle bı günlük supplement tablom tabi bazı gunler burda bikac şeyidegistiriyorum mesela antremandan once tribulus l carnitine hemen sonra karbonhidrat değilde protein tozu ve amino gibi birçok kombine yapıyorum.ama bugüne kadar tüm bu desteklerden günde 1 servisi gecmedim hicbi zaman.ama günde 3 servis protein tozu kullanan arkadasım da vardı o da 3 yıldır vg yapıyo ve o da sapasaglam.yani supplementin zararını görmek icin günde 4-5 servis protein tozu amino 2 den fazla nox vs almak gerek anca ki bildiginiz gibi herseyin fazlası zararsız bu sadece supplementler icin geçerli degildir hayatın her noktasında gecerlidir

Son düzenleme: 5 Temmuz 2012
    baskn35 bunu beğendi.
  12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    @hakan kabaoğlu sana sonsuz katılıyorum

13. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Herkese yorumları için teşekkür ederim, fakat hem yaşım gereği hemde maddiyat gereği çok fazla ürüne yönelmeyi düşünmüyorum.
    Aklımda optimum whey gold standart var. protein 7.com dan alanınız varmı aranızda? ne derece güvenilirdir? Birde yanında optimum creatin powder düşünüyorum.

yorumlarınızı beklemekteyim

14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    bulkta minimum yağlanmayı supplementler değil, boğazın sağlayacak.

whey+kreatin fazlasıyla yeterli.

15. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0

kıs için stack soruyosun daha dogrusu bulk supplement tavsiyesi soruyosun sonra 200 diyosun maddiyatın benı ılgılendırmez ama 200 liraya supplement alırsın supplementler degil.Bulk gidiceksende protein+creatin monohidrat alırsın yada 65 kılo yazmıssın yanlıs hatırlamıyosam gainer neden istemiyosun?200 liralık alabilecegin bi ürün senı kolay kolay bulk yapmaz zaten beslenmene ekstra karbonhidrat eklemen gerek.
    benım tavsiyem :
    myofusion ucuzlamısken ondan al 2.3 kilo 115-135 lira cıvarı suan
    creatin monohidrat la markasına gore 35-65 lira 300-500 gramları
    en ucuz sekıllerde yakarlarsan ikisi 150 liraya denk gelir geri kalan 50 lirayada normal bir multivitamin alırsın.

Bcaa casein nox vs vs yazılanları okuman bile cok mantıksız suan maddiyat acısından

16. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki güvenilir optimum un türkiye distrübütörü o dediğin yer. ayrıca kreaini optimum alma olim creatine xplode yi öneririm onun yerine

baskn35 bunu beğendi.
  17. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle merhaba , başlığımda "supplement" yazıyor, "supplementler" değil.
    200 lira yazdım şöyle, günde 15,16 civari yumurta beyazı (3 ü tam), 200 gr kırmızı et(antrikot) , 200 gr kadar tavuk göğüsü yiyorum. Ve şuan supplement kullanmıyorum, yaşımda 17. Yani parayı supplementten çok doğal yiyeceğe yatırıyorum. kendime nox ürünlerini veya caseini gerek görmüyorum gece yatmadan yeterince besliyorum vücudu ve inanın sandığınızdan fazla bilgiye sahibim, ayrıca tavsiyeleriniz için teşekkürlerimi sunarım. Diyebilirsiniz madem böyle besleniyorsun, supplemente gerek yok diye. Sınav dönemim olduğu için kazanacağım 1 dakika bile benim için değerli, en azından uyanır uyanmaz 1 ölçek whey ve idman sonrası 1 ölçek whey beni çok rahatlatacaktır. Ultimate whey 2.2 kg ürünü hakkındaki düşüncelerinizi merak etmekteyim.

Saygılarla,

DipNot : kilom 65 evet, fakat boyum 170.
    180 birine göre değerlendirdiniz sanırım ayrıca yağ oranım fazla değil.

18. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yediklerin sadece protein.Protein almıyorsun demiyorum ama bulk diyorsun bir yandanda bilgine birşey soylemedım.Yorumum senı iyi veya kotu gostermeye yonelık degil bulk ıcın olabilecekler bunlar dedim ultimate ten kastın sanırm prowhey kaliteli güzel bir ürün ama sabah ve ıdman sonrası ıcıcegın ıcın zaten bılgın dahilinde olarak cok büyük bir fark gostermiyecektir ben sana myofusion yada combat protein tozlarını öneririm.Son olarakta kilo boy orantına birşey demıyorum ama yag oranın dedıgın gibi azsa bulk gidip kilo almak senı sıkıntıya sokmaz.Kreatin yine extra 200 lirandan kalan için önerim

baskn35 bunu beğendi.
  19. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    mutlaka ant öncesi ana öğününde en az 150 gr(kuru) karbonhidrat (pirinç bulgurvs.) yemelisin ayrıca ant 1 saat önce benim tavsiyem muz+elma+1 kase çilek tir.yarım saat önce de bir kahve ile bir avuç kuru üzüm at.şeker damarları açık tutacaktır.(ama doğal şeker :) ) ayrıca ant sonrası whey kullanacaksan(yani sade protein) ant sonrası da biraz karbhonhidrat almalısın.ben sana şunu söyliyeyim olimp in bir vitamin tarzı içeceği var. ondan al ant esnası ve sonuna dogru ondan iç çok pahalı bir şey degil bu hem şeker hem karbonhidrat ihtiyacını biraz olsun karşılar(en azından ant. sonrası için) ant sonrasıda etin yanında biraz haşlanmış sebze ve 2 kaşık yulaf ye derim. KARBONHİDRAT olmadan gelişim olmaz Herşey protein değil

20. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yorumlarınız için teşekkür ederim, şuan aldığım protein içeren besinleri yazdım oraya, bunun yanında şu yaz aylarında sindirimi uzun süren bulgur pılavı vsvs gibi karbonhidratları zaten tüketiyorum, ilginize teşekkür ederim.

Marmariste bulunmaktayım şuanda. Bir eczanede güzel bir supplement köşesi yapmışlar, 30 saniye kadar göz gezdirebildim, birçok amino, universal , ultimate , muscletech ürünleri vardı. 1 ürünün fiyatını sordum, netteki fiyat ile aynı fiyatı söylediler. Buradan almayı düşünüyorum.
    Son olarak Kaanrlz, sabah ve idman sonrası içeceğin için çok fark yapmaz demişsin, onu net anlayamadım ayrıca ultimate prostar ile myfusion farkını açıklarsan sevinirim, supplement markaları konusunda bilmediğim çok şey var.

Saygılar,

Sayfayı Paylaş