Önümüzdeki Eylül Alacağım Aletler.9 Ay Yapacağım Kas Olurmu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body.26 tarafından 29 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Eylül ayına kadar yağlarımın hepsini yakacağım.Daha sonra seneye şu aletlerden alacağım.Toplam 1 milyar kadar maliyet tutuyor.

Aynı zamanda Koşu bandı,Kondisyon bisikleti ve Barfiks, dips hareketi yapılacak bir alet daha alacağım.Resmi sonra yüklüyeceğim.Sizce 9 ayda iyi bir vücut olurmu bu aletler ile? çoğu var spor salonunda.

2. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir

Resmi ekledim.Koşu bandı ile kondisyon bisikletini eklememe gerek duymuyorum.Her alet aynı zaten.Bu aletler ile tüm vücud kasımı çalıştıracağım çünkü hareketlerinden belli.Aynı zamanda whey protein,amino asit vs. kullanacağım.Yazın 3 ay salona gidip iyice bilgi edinecem ve yağlarımı yakacam.Seneye ise 9 aylık süreçte kas yapmayı planlıyacağım.Sizce sonuç alırmıyım?
    9 Ay salona gitsem toplam ortalama 600-800 tl gidecek.
    Ağırlık sehpası 200 TL ye buldum.Ağırlık 150 tl bir sitede reklam olmasın.Mekik aleti heryerde ortalama 50-100 tl arası.Barfiks aleti ise 200 TL.Koşu bandı ile bisikleti ise bir sitede ikisi bi arada 300 TL ye ayarladım.İndirim varmış hem 2. el fakat 1. el gibi hiç hasarı yok.Yani zarara girersin diyenlere söyleyim.
    Hem bu aletler ile abimde çalışır, arkadaşlarım,kuzenlerimde çalışır herkes çalışır.Daha hesaplı olur.Zaten bilinçleneceğim salona gittiğimde.
    Sizce 9 aylık süreçte sonuç alırmıyım ???

Son düzenleme: 29 Nisan 2012
  3. İm 2 Dangerous

İm 2 Dangerous Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bak sana bir tavsiye vereyim , 4. ayımdayım salona gidiyorum , bunlara vereceğin parayla kendine suplement alıp vücudunu daha kolay şekle sokabilirsin yaşın ve vücudun uygunsa.hem evde düzenli çalışamassın , tv yemi bakayım spormu çalışayım dediğin an hop spor karışır ve düzenin bozulur , aylık 50 tl ye de salonlar var aylık 500 liraya da. vücudunu geliştirip geliştirmemek sana kalmış bir durum. ama yine de bi uzmanlara soralım :)

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Evde çalışabileceğine inanıyor musun ? Açıkcası sana şöyle bir örnek vereyim salonun yerini tutmuyor yani benim için öyle. İstanbulda oturuyorum iki yakada git gel yapıyorum. Avrupa yakasında 3 katlı evim var ve üst kat spor aletleriyle dolu. Ama çalışamıyorum cidden belli bir süre sonra isteksizlik oluyor. Anadolu yakasında ise spor salonuna kayıtlıyım ve aksatmadan gidiyorum.

Eğer kendine inanıyorsan al çalış. Ama sana şunları da belirtmek isterim.

Spor salonunda hoca eşliğinde çalışacaksın. Programlarını onlar hazırlayacak. Danışabileceğin bir atmosfer. Ayriyetten başka kişilerle arkadaşlık kurabileceksin. Ve fikir alışverişi yapabileceksin. İyi arkadaşlar edinirsen motive edici unsurlar olacak.

Ama bunlar evinde olmayacak. 9 ayda vücut yapar mısın ? Fiziğini bilemiyoruz beslenme düzenini bilemiyoruz. Yani seni tanımıyoruz. Nasıl çalışacağını nasıl dinleneceğini bilmiyoruz. 9 ay disiplinli çalışırsan şu kadar fizik yaparsın diyemez kimse. Ama 9 ay disiplinli çalışırsan vücudunda pozitif yönde değişiklikler olur bu kadar basit.

Azi, sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bence evde spor yapılabilir gerekli aletler alındıktan sonra niye olmasın bu forumda zaten bilgili üyeler vg sporu ile ilgili çok güzel bilgiler paylaşmışlar para ile bile satın alınamıyacak bilgiler bile var okursun bilgilenirsin ona göre program çıkarırsın kendine artık internette hareketlerin nasıl yapıldığını anlatan sayısız video var onları defalarca seyredip hareketlerin yapılışınıda öğrenirsin her spor salonuda iyi değil spor hocalarının ilgisizliği bir çok bilgisiz üstelik olmayan bilgisi ile akıl veren kişilerlede antreman yapmak hiç hoş değil üstelik evindesin istediğin müziği açarsın istediğin giysi ile çalışırsın zamanda çok gitmez çok avantajı var eğer vg spora gerçekten aşıksan salondada olsa evdede olsa yaparsın içinde yoksa istersen gold s gyme üye ol yinede spor hayatın biter 9 ayda motivasyonunun iyi olması beslenmenin iyi olması uyku düzenininde iyi olması şartıyla gelişim olur ama ne kadar olur bilinmez

Son düzenleme: 30 Nisan 2012
    Danny Boy ve Azi bunu beğendi.
  6. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Salondan kastım, evde kendimi daha rahat hissetmemdir arkadaşım.Yoksa salondada çalışırım yalnız salonda o kadar rahat olamıyorum.Büstürü insan oluyor.

İlk Resimdeki aletin hareketleri aşağıdaki videoda görünüyor:

h ttp://www.youtube.com/watch?v=q2igbp8bgfo

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş