Ölüme Yaklaştığım An!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Mersin tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mersin

Mersin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,

1.80 boy, 85 kilo (3-4 ay önce).

3-4 aydır şekeri (su bardağına 2-3 tatlı kaşığı şeker katıp çay içerdim) ve ekmeği kesmiştim. Son 2.5 aydır ise Creatin, Amino asit ve multi-vitamin eşliğinde vücut çalışıyordum. Her şey çok güzeldi. Henüz yeni olmama rağmen 6-7 aylıkların giremediği ağırlıklara giriyordum. Bacakta 100, kelebekte 80-90... Ta ki o güne kadar.

Yine sabah kalkıp salona doğru yollandım. Ancak iyi bir kahvaltı yapmamıştım. Yine de kreatinimi vitaminimi yutup gittim. İyi iş çıkarıyordum. Seviye 3'ün tozunu attırıyordum. Antreman bitmek üzereydi. Son iki hareket kala birden halsizlik hissettim. Kaslarımda değil. İçimde. Soyunma odasına gidip oturdum. Elimi yüzümü yıkadım. Ancak geçmedi. Üstelik midem de bulanmaya başlamıştı. Buna rağmen salona tekrar geçtim. Ve kanımın çekildiğini hissettim. Vücudum soğuyordu. Bayılmak üzereydim. Hemen yere çöktüm. Oradaki iki arkadaş ne olduğunu sorunca galiba kalp krizi dedim. Daha önce hiç şekerim düşmemişti ve semptomlar kalp krizine benziyordu. Bilincimi açık tutmak için resmen savaşıyordum. 2 kesme şeker koşturdular. Suyla birlikte mideye indirdim. Ama düzelme yoktu. Daha sonra söylediklerine göre yüzüm bembeyaz olmuş. Korkutucu seviyede... Ardından deneyimli bir hoca geldi ve 2 şeker daha verdiler. Ayaklarımı havaya kaldırıp havlular salladılar. O an kalbimin tekrar kan pompalamaya başladığını anlayabildim. Normale dönmüştüm. Antremanı bırakıp eve gittim. O sırada insan gerçekten çaresiz hissediyor. Ölüme yaklaştığımı hissettim. Tüm vücudum soğumaya başlamış ve kanım çekilmişti. Bilincim açıkken tükenişimi izliyordum.

Bu küçük hikaye tüm besin öğelerinin vücut için elzem olduğunu anlatır. Bazı besin takviyelerinin verdiği enerjiye güvenerek diğer gereklilikleri unutmayınız. Böyle kötü bir durumla karşılaşmamanız dileğiyle.

umut- bunu beğendi.
  2. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    kardeşim büyük geçmiş olsun aman ha şekere dikkat et limon veya limon tuzu da şekeri düşüyor bilgin olsun bir keresinde benımde başıma şöyle bir olay gelmişti :D biraz komedi ama söylemesi ayıptır diyare olmuşum spora gidicem lan ne yapsam ne etsem spor yaptırmaz 10 dakida bir wc sonra dedilerki limon tuzu ile kahve iç :D içtim 2 bardak neyse tamam bir sorun yok gittim hiç bir sorun yaşamadım salonda eve dönerken tabi açsında yav bi baş dönmesi bi halsizlik bi sinir soğuk soğuk terler en son gittim buzdolabında cappy meyve suyu hacı aldım bunu diktim öylece kafaya bide çikolata gömdüm sonra gözlerim açıldı :D tekrar büyük geçmiş olsun dikkat et kardeşim iyi çalışmalar :)

3. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    paylaştığın için teşekkürler .... sen karbon hidrat almadan sadece şker + su ile mi antrenmana başlıyorsun ????

4. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba geçmiş olsun .antremana gitmeden önce bir kaşık bal veya 1 elma yemek bir nebze iyi geliyor. bu kadar çok yüklenmeyin , spor sağlık için, sağlık bozmak için değil.

5. boksbody

boksbody MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    2.754
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun bu hikaye sadece tüm besinlerin önemini anlatmıyor
    antremanda tansiyonunuzun düştüğü açık
    demekki birşeyler yanlış yapılmış bunları tetkik etmek lazım
    yanlış beslenme
    aşırı cinsel yaşam
    uyku düzeni bozukluğu
    sağlık problemleri
    aşırı yüklenme
    dinlenme süresi yanlışlığı
    uzun süreli açlıkla antreman yapılması

bunlar ilk aklıma gelenler herhangibirinin varlığında zor bir antremanla birleşince bu yaşadıklarınız olabilir

6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmeyle spesifik olarak alakası yok. 4 ay boyunca IF yaptım (aralıklı oruç) 16 saat açlık ile idmanalara giriyordum ve hayatımdaki en yüksek ağırlıkları kaldırıyordum.

Bence nefes kontrolü hatalı. Benim çevremde gördüğüm 10 idmanda kendini kötü hissetme durumundan 9'u hatalı nefes yüzünden. Daha 4-5 aylık arkadaşlar boyundan büyük ağırlıklara giriyorlar. Nefeslerini tutuyorlar, iki veriyor bir alıyorlar. En büyük hata bu. Kustururda, fenalaştırır da, baş dönmesi de yapar.

Ayrıca boksbody doğru söylüyor. Daha kendisinin saydığı bir çok faktör var.

technical1967 bunu beğendi.
  7. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    tansiyonun düşmüş hepsi bu, :) yani kalp ile ilgili değil,
    antereman nedeniyle halsizlik göz kararması baş dönmesi mide bulantısı soğuk soğuk terleme tansiyonun yani kan basıncının aşırı düşmesi neticesindedir, hatta yatma uyuma ihtiyacı hissedersin. muhtemelen sonuç olarak bayılacaktın ama dayanmışsın.
    Extravaganza'nında dediği gibi nefes durumu bunda çok etkilidir.
    vücuduna fazla yüklenme yani koşarak biyerlere gelmeye çalışma bırak vücudun ihtiyacı kadarını alsın anteremandan, yada yine ağır çalışmak istiyorsan bölge şeklinde çalış hem anteremanın kısa olur hemde etkisi iyi olur.
    ek olarak sabah herzaman kahvaltını güzel yap ve eğer anteremanına sabah gidiyorsan sana enerji verecek yiyecekleri tercih et.
    ihmal etme hani buseferlik böyle olsun şeklinde diye düşünme.

Son düzenleme: 2 Ekim 2013
  8. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş