Ölçümlerim nasıl ? Yardımcı olur musunuz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yusufrido tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar uzun süredir siteyi takip ediyordum ve yanlış yolda mıyım durumum nasıl bunun cevabını tecrübeli arkadaşların cevaplayacağını düşündüm.

İlk spora başlamam 14 Aralık 2015 te başladım ve ölçüm yaptırdım.1 aylık yazılmıştım 1 ay devam ettim araya tatil girmesinden dolayı 2 ay sporu bıraktım tekrar 8 Mart 2016 da yazıldım ve devam ediyorum.Benim spora yazılma sebebim aslında öncelik body yapmak değildi.Bel çevremdeki yağlardan ve hafif bir göbek var ondan kurtulmak içindi.Kilom boyuma göre iyi hatta zayıfım fakat sarkıklık olmasından dolayı hoşuma gitmiyor.Hocalar bana "hafif pramit" dedikleri programı yapmamı söylediler.Şuan aynı programdan devam ediyorum fakat "kendi kafama" göre yağ oranımı düşürmek amacıyla antrenman sonrası 30 dakika yürüyüş ve koşu yapıyorum.Benim bu zamandan sonra nasıl bir programla ilerlemem gerektiğini söylerseniz çok sevinirim.Bütün ölçümlerim aşağıdadır yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yaş 20
    Kilo 63.8
    Boy 1.75

14 Aralık 2015 (sağ taraf) ve 12 Ocak 2016 (sol taraf) ölçümü

8 Mart 2016 (en son ölçüm)

2. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  3. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ölçümleri yorumlayacak, nasıl bir program ile devam edeceğimi söylecek ve yardımcı olacak biri yok mu ? :(

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    491
    Ödül Puanları:
    93
    hocam boya göre zayıfsın bırak şimdi yağları falan. doğru düzgün beslen temiz besinlerle günlük kalori ihtiyacının 500 kalori üzerine çık kilo almaya bak. kas geliştirmeye odaklan şu anlık. nasıl yapıcam dersen biraz forumu gezin

5. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım hocam fakat şu bel çevremden falan kurtulsam iyiydi

6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    491
    Ödül Puanları:
    93
    hocam doğru düzgün kas kütlen olmadığı için yağ yakman aşırı zor şuan. kaloriyi acayip kısman gerekir bu da seni gün içinde acayip halsiz bir duruma sokar. kafayı yersin yani. sabret görmezden gel yağları. temizinden 10 kg almaya bak. bunu 5 - 6 ay içinde yaparsın. sonra yağ yakma moduna geçersin

7. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani bu yaz bu beldeki yağlarla olucaz :(

8. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yaza daha çok var be. Takma kafana. Yağ oranım % 17 -18 bel ölçüm 90 cm :D biraz yağlıyım yemin ederim hiç takmıyorum yağlı mağlı sonuçta kas kütlesi yaptım yukardaki arkadaşın anlattıgı konuya bizzat örnegim diyebilirim :D ama kas yaparken yağlarıda kolayca yakabilirsin antreman sonları ekleyecegin hafif cardio ile. Peki bu yöntemi madem biliyorsun ; neden kendin yaglısın diye soracak olursan yaklasık 7-8 aydır yapıyorum bu süre içinde çektigim mekik sayısı 200 ü geçmez. ayda 30 tane yani nerdeyse :D Sen düzenli olarak atlamadan cardio çalışırsan yaza kadar gelebilecegin en iyi forma gelebilirsin :)

9. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler hocam yorumunuz ve ilginiz için.Şehir dışında öğrenciyim yurtta kaldığım içinde protein ihtiyacını zor karşılıyorum anca ton balıktır kuruyemiştir elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.Hiç bir türlü ilerlemede kaydedemediğim içinde hem moralim bozuluyor hemde spora eskisi kadar gidesim gelmiyor anlayacağınız motivasyonumda düştü bir nevi...

10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    491
    Ödül Puanları:
    93
    Buna pekte çare yok. Beslenme düzelmeden maalesef pek bir şey beklemek mantıksız olur. Kendin pişireceksin ya da para ayarlayıp dışardan bir şekilde halledeceksin

11. yusufrido

yusufrido Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım hocam.Kardiyoyla falan vucüdumu fit bir şekile sokmam mümkün değil midir ? Daha zayıf olayım sıkıntı değil bel çevremdeki yağlanma ve hafif göbeğim gitsin yeter ondan sonra kas kütlesi kazanmaya çalışırım.

12. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şunu atlamayalım; bölgesel yag eritme yapılan arastırmalara göre mümkün değildir. en başta bende vardır olur diye düşünüyordum ama zamanla anladım ki olmuyor. yağ erime mekanızması : yüz > kol > omuz > bacaklar > karın şeklinde ilerler. yani göbege gelene kadar belirli seviyelerden geçmen gerekiyor.

Kuvvet antremanıyla birlikte yağ daha kolay eritirsin. yapman gereken tek şey antremanın sonuna 15 dakika cardio hareketleri eklemen. Düzenli 10 gün kadar yap her günde fotografını çek, farkı gördüğün zaman kendin yapmak isticeksin :) son 15-20 gündür bende yapıyorum ve kendime dedim ki neden aylarımı boşa harcamışım keşke en basından beri cardio ekleme sistemli çalışsaydım. hergün olmasa bile haftada tek 1 gün cardioya ayır onun bile faydasını görürsün, ama seni daha çok zorlar orası ayrı. Yotube'dan cardio çeşitlerine bakabilirsin. Favorim ulissess abs training. 2-3 hareket seç programının en sonuna ekle 3x10 şeklinde yap 5 dakika da hızlı tempo yürüyüş yapsan yeterli

Sayfayı Paylaş