Ölçüm Düştü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darcraiden tarafından 14 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. darcraiden

darcraiden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba Arkadaşlar
    uzun zaman sonra (evlilik dolayısı ile ) sporuma geri döndüm 5 aydır devam ediyorum.Bu süreç içerisinde 1.5 ay kardio, kalan süreçte ise ağırlık çalışması yaparak 95.5 kilo dan 85 kiloya indim.(Boyum 186cm).Hafta da 5 gün 1.5 saatten spora gidiyorum.Başlangıçta Spor salonundaki hocamın verdiği program pazartesi, salı 3 er kas grubu 3x10 tekrar çarşamba kardio perşembe,cuma tekrar aynı 3 er kas grubu ile devam ettim.1.5 sonra arkadaş tavsiyesi ile pramit sistemi olarak pazartesi salı çarşamba 2 li kas gruplarında(diğer günler kardio) yaparak yine 1.5 ay süre ile ilerledim.Son 1 ay spor salonundaki hocam ın artık şişmen lazım telkini ile 3x6 tekrar(ağır kilo) sistemine geçtim.Kendisi en az gelişen kasını tek güne koyarak 6 hareket yapmalısın dedi ve programı;
    pazartesi : biceps ve tricepts (5 er hareket)
    salı : kanat ve sırt (4 ve 3 hareket)
    çarşamba : Göğüs (6 hareket) + kardio
    perşembe : bacak ve omuz (4 er hareket) + kardio
    Cuma : Mide hareketleri ve hafif kardio

olmak üzere ayarladık. Bir ay sonunda göğüş ölçüm 107 den 105 e düştü ki, ilk spora başladığım günden itibaren ölçü seyri 109/105/106/107 idii.Omuz keza son ay 1 cm düştü, pazı son ay aynı kaldı başlangıca göre 2cm artış var, bel gölgem son ay 2cm başlangıçtan beri 110 dan 90 a düştü.
    Şimdi soru olarak ;
    Bu göğüs bölgemdeki yükseliş sonrası düşüşün sebebi nedir (spor salonu hocası yağ yakımından diyor)(ağırlık arttırabiliyorum)
    Programda girdiğim hareket sayıları uygun mu?
    Bu set sayılı çalışma sistemi geçerli bir sistem midir yağsız kas kütlesi için?
    spor günü olarak 5 gün fazla olur mu?

Protein tozu, amino ve creatin kullanıyorum.Beslenme konusunda hiçbir sıkıntım yok gerekli protein/karbo ve yağ hesaplarım yerinde.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. darcraiden

darcraiden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Güncel...

Sayfayı Paylaş