Ölçülerimde değişiklik yok morelim bozuldu :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve avengeren tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Body ye başlayalı yaklaşık 3 ay oldu ayda bir kere ölçülerimi alıyorum fakat ölçülerimde artış yok hep aynı sevindirici tek yanım belimin incelmesi. Doğrusunu söylemek gerekirse beslenmeme yani günlük protein alımıma hiç dikkat etmiyordum. Okulların kapanmasıyla artık beslenmeme dikkat ediyorum bu etki etmiş olabilir mi? Artık dikkat ettiğime göre ölçülerim artar mı ? Gerçekten morelim çok bozuldur :(

Şu an ki ölçülerim:
    Boy: 1.73 cm
    Kilo 70
    Göğüs: 92 cm
    Bel: 77 cm
    Kol: 32 cm
    Başladığımdaki ölçülerimle aynı birtek belim 86 ydı şu an 77 cm.

2. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    beslenmene dikkat etmen lazım proteın tozu kullanmaya baslayabılırsın

avengeren bunu beğendi.
  3. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    protein tozuna imkan yok. ama beslenmeme dikkat etmeye başladım. eğer iyi beslenirsem ölçülerimde gelişme olur mu ?

4. James0

James0 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bende yaklaşık 1aydır alamıyorum.İlk başladığımda 1ayda kolda 0.8cm büyüme oldu bidaha olmadı

avengeren bunu beğendi.
  5. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Olculerimde degisme yok demissin ama 9 cm kaybetmissin, bence bu gayet iyi bir rakam. Belinin incelmesi, aslinda yag oraninda bir dusus oldugunu gosterir ki bu gayet iyi bir durumdur. Yag yakarken kas insa etmek zaten zordur. Ama dogru beslenme ve programla imkansiz degildir.

Yetersiz yada yanlis beslenerek vucut olculerinde gelisim saglanmasi zordur. Vucut gelistirme, beslenmeye dayali bir spordur. Sunu da unutma, kisa vadeli getiriler, kisa zamanda da gider. Sabretmelisin, 3 ay cok az bir zaman henuz.

avengeren bunu beğendi.
  6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    yorumunuz için teşekkürler morelim biraz daha iyi oldu. azimle çalışmaya devam edicem ve beslenmeme de dikkat edicem.

7. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    yaptığın antreman programını ve beslenme programını detaylı bir şekilde yazarsan daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz

avengeren bunu beğendi.
  8. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Boy: 1.73 cm
    Kilo 70
    Göğüs: 92 cm
    Bel: 77 cm
    Kol: 32 cm
    Başladığımdaki ölçülerimle aynı birtek belim 86 ydı şu an 77 cm. Bel harici diğer yerlerde değişiklik yok.

9. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    ben sizin antreman programınızı ve beslenme programınızı sordum siz bana ilk postunuzda ki gibi ölçüler yazıyorsunuz.

beslenme ve antreman programınızı görmek istememin sebebi programlarınızda hatalı veya eksik olan şeylerin olduğunu düşünmem.

avengeren bunu beğendi.
  10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    pardon yanlışlık oldu.

Programım
    1. gün Pazartesi: Göğüs, Ön kol
    2. gün Salı: Kardiyo
    3. gün Çarşamba: Omuz, Arka kol
    4. gün Perşembe: kardiyo
    5. gün Cuma: Göğüs, Bacak

Beslenmem
    Sabah: 3 yumurta, 50 gr. peynir, 2 dilim kepek ekmeği, 1 bardak süt ve diğer kahvaltılıklar
    Antremandan önce: 1 tabak makarna ya da pilav, 200 gr. tavuk, 1 kase yoğurt
    Antremandan sonra: 1 bardak süt, 3 yumurta, 100 gr. tavuk
    Akşam: annem ne yaptıysa ve meyve

Yalnız belirteyim bu şekilde beslenmeye geçen hafta başladım daha önce hiç dikkat etmiyordum daha doğrusu çok az yiyordum ve proteinli besinler yemiyordum. Şu an böyle beslenmeye başladım.

11. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    gögüsü 2 kere çalışma 1 gün çalış ağır kilo az tekrar yap. gögüse kaç haraket verdin ? programda sırt kanat göremedim onları nie çalışmıyorsun?

avengeren bunu beğendi.
  12. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    ya yine yanlış yazmışım o 5. günkü göğüs değil sırt olcaktı yani 5. gün sırt ve bacak çalışıyorum

13. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    anladım. yaptığın antremanda haraket haraket programı da yazsan iyi olur. gelişim yavaşlayınca veya durunca program değiştirme zamanı gelmiş demektir.

yaptığın antreman programını yazarsan tavsiyelerde bulunabiliriz. ( gögüs , kol , triceps, sırt kanat, omuz bunlar için yaptığın haraketler ve kaç set kaç tekrar olduğunu yaz bir görelim)

14. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra

Bence beslenme ve antreman programinda cok iyi gorunuyor. Tebrikler, bu sekilde devam edersen, ne oldugunu anlamadan (cok kisa surede demiyorum) bir de bakarsin ki cok fit bir vucuda sahip olmussun. Sadece azim lazim. Yasin gencse, sabirsiz olman, kafanin karismasi normal ama soyle dusun herkes 3-6 ayda super vucut yapsaydi, yoldaki herkesin super vucudu olmasi lazimdi. BB ayni zamanda bir sabir sporudur. Su andaki durumuna da bence sevinmelisin, hicte baslamayabilirdin.

Tabiki Voltaj'in da soyledigi uzere tek tek hareketleri gormek gerekiyor. Fakat beslenmedeki bu bilinc, programa da yansidiysa sadece devam etmen gerekir. Tek soyleyebilecegim buyuk kas gruplari icin ( sirt, bacak, gogus) 4 hareket, kucuk kas gruplari icin (onkol,arka kol, omuz) max 3 hareket yapman iyi olacaktir, fazlasi zarar. Hareketleri gunlere iyi dagitmissin, bence su sira degisken bir program izlemek yerine, sabit bir programa tutunup (4 set x 10 tekrar, kucukler icin 3x10) 2-3 ay kazanim elde etmelisin. Daha sonra vucudunun gidisatina gore, kardiyo eksik kaldiysa kardiyo, yada spesifik olarak omuza agirlik vermek istiyorum vs gibi isteklerin varsa onlara yonelirsin. Altyapi olustururken, cok degisken programlarin yararina inanmiyorum. Arnold bile baslangic seviyesinde sporcularin kol programinda sadece barbell curl ve hammer curl yapip. bir sure bu sekilde devam edin diyor.

Sayfayı Paylaş