Öcümü aldım, mutluyum :P

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve M£RT tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    S.a beyler sene başında beni sınıfta bir çocuk resmen bilek güreşinde dalga geçer gibi yeniyordu. Ben o zamanlar bu sporu yapmıyordum tabi :) Daha sonra ben de body e başladım ilk önce 5kg dumbell lar sonra 8 sonra 11 daha sonra 15 ve 2 gün sonra 20 ye cıkarıcam kısmetse neyse konu saptı :) O arkadaşla bugün tekrar bilek güreşi yaptık ve neye uğradığını şaşırdı diyebilirim :) hiç zorlanmadan cok kolay bir şekilde yendim onu ve yok sen benden önce başladın felan kıvırmaya başladı daha sonra 2-3 kez yaptık yine yenen taraf ben oldum sonra tebrikler deyip gitti :) Sınıfta bilek güreşinde yenicek değil zorlucak adam yok suanda :)

Bu yaptıgım arkadasta benle yaşıt 17 yaşındayız ve o benden 10-15 kilo daha ağır oda kendi çapında bb yapıyor aynen benim gibi.

Hazır konu acmısken birde soru soruyım.6 ay civarıdır bb yapıyorum evde kendi imkanlarımla sizce yukarıda belirttiğim kilo arttırımlarım nasıl ? Az az mı arttırmalıyım ya da simdilik iyimiyim yorum yaparsanız çok mutlu olurum :)

2. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Aslında body yaparken bilek güreşi yapmamak lazım. Benim normaldede bileğim çok güçlüdür, 3 sınıfla teke tek yaparım ama 1 kişi yenince bak sen body yapıyorsun ben yapmadan yeniyorum seni vs lafı duyabilirsin. Ben duydum çünkü :D

bravehearts bunu beğendi.
  3. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Ya benim body yaptığımı bilmiyorlarsa :)

Prometheus676 bunu beğendi.
  4. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    İriysen bu ******** geldi bilek güreşi yaptı yendi body yapıyo bide zorladım o kadar falan diyorlar hiç bulaşma :D

5. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun boylu oldugum icin pek iri gözüktüğüm söylenemez :)

75kg civarıyım zaten :)

6. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Öyleyse devam :)

7. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    bilek güreşinin bodyle hiçbir alakası yok bizim arkadaş var çocuk 65 kg 120 kglık 23 yaşında çocugu zorlanmadan yeniyor bilek güreşi kemik işi ve genetik işi çocuk köyde balya atarakda gelişmiş zaten fakat bench presste 60kg basamıyor bilek güreşi gerçekten çok farklı birşey eğer tekniklerini iyi bilir ve kendini geliştirirsen çok daha sağlam olursun

8. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Öyleyse biz bilek hareketlerini boşuna yapıyoruz ?
    Tamam haklısın kemik yapısıyla alakalıda kendi yaşıtların arasında büyük fark oluyor. Gidip 23 24 yaşındaki adamı 17 18 yaşındaki eleman kolayına yenemez herhalde.
    Bilek taktikleri farklı farklıdır arkadaşım. Hiç biceps kullanma taktiğini duydun mu sen bilek güreşinde ? İşte o taktikte var. Bu cevabı body ile alakası yok dediğin için verdim.
    O yüzden çok araştıralım az konuşalım.

Hatta sana kendi anımı anlatayım. Body e başlayalı 1 ay olmuştu 16 yaşında 52 kiloydum. Karşımda 70 kilo 18 yaşında adam vardı nerden baksan 1 2 senedir body yapıyordu. Gel dedim bilek güreşi okulda beni yenen yokya ona da gaza geldim çağırdım :) Sn sürmedi 2 kere indirdi üst üste . Üstünden 9 ay geçti ben oldum 65 kilo cüssem ona yaklaştı gel lan dedim tabi ben çaktırmadan bilek antremanlarıda yapıyordum :) Omuzdan yüklendim bicepsimle bir verdim ağırlığı tak indirdim elemanı :)

Son düzenleme: 10 Nisan 2012
  9. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    arkadaşın demek istediği sanırım çalışma prensibi olarak çok farklı oldukları.mesela bilek güreşçileri neredeyse kendi ağırlıklarıyla tek kol dumbbell curl yapar.onlar için patlayıcı güç önemlidir bizim için sürdürülebilir güç önemlidir.örnekleri çoğaltmak mümkün..

wallcroft9'69, Deliammo ve Prometheus676 bunu beğendi.
  10. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Haklı olabilirsin belki ama ben bu konular da pek bilgili değilim fakat benim görüşüm bilek güreşi ile vg nin kesinlikle alakası var çünkü bilek güreşinde kolun bölümleri ve sırt çalışıyor. Biz vg ciler zaten bu bölümleri geliştirmiyor muyuz? Niye
    hiç alakası olmasın ben senin gibi düşünmüyorum.

11. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim sana söylemek istediğim şey şu sen genetiğinde kanında bilekleri sağlam olan bi adamı 10 yıl bodyde yapsan kolay yenemezsin dediğim çocuk 17 yaşında hayatında spor yapmamış birisi ve yazın 2 ay balya atıyor sadece çocugun kalıbıda yok fakat kaç kez 22-23 yaşlarında adamları yendiğini biliyorum . haa şöyle birşey var sen body yapmazsın bileklerinin gücü atıyorum 5tir bodye başlarsın gelişirsin 7 olur ama geninde yoksa olmaz yenemezsen en iyi bilek güreşcileri o dediğim çocuklardan çıkıyor işte ama gel benchde atıyorum 100kg bas de altında kalırlar bilek çok farklı bişey anlamışsındır umarım demek istediğimi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:48 ----------

he merak etme araştırmaya gerek yok biliyorum bilek güreşinin taktikleri olduğunu ama farketmez sen kaya gibi bileği olan bi adamı kolay kolay taktikle yenemezsin.

12. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Sen diyorsun ki ne yaparsan yap genetik olarak kutsanmış kişileri yenemezsin. Spor yapma amacımız zaten bizden üstün olanlara yetişmek veya diğer insanlardan üstün olmak değil mi ? Senin demene göre boşu boşuna çalışıyoruz o zaman dostum.

13. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Kardeş ya anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun sana boşuna çalışıyosun diyen olmadı evet genetik olarak kutsanmış kişileri onlar çalışmazsa yenersin,ama onlar çalışırsa yenemezsin.Ama bu senin spor hevesini kırmamalı sen sporu başkaları için mi yapıyorsun ?

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  14. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir şeye inanmadığımdan olabilir mi ? Sıkı çalışan herkes karşısındaki ne kadar sağlam olursa olsun yenebilir. Ben bunun görüşündeyim.

Afedersin böyle diyorsunda senin vücut geliştirme yapmaktaki amacın ne ? Başkalarına vücudunu göstermek gözlerinin üstünde olmasını istemek değil mi ? Sahilde güzel kızların ilgisini çekmek değil mi ?
    Eğer bunlar değilde bulunduğunuz yeri bir sorgulayın derim.
    Gerçi vücut geliştirme yapıyor musun onuda bilmiyorum ama adı üzerinde vücut geliştirmedeki amaç budur.

15. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    1.vücut geliştirme sporunu yapmasam bu foruma üye olmam.
    2.herşey vücutda değildir sen ne kadar süper fiziğinle sahildeki kızı etkilemiş olsanda kızın yanında utansa, sıkılsan,düzgün konuşamadıktan sonra o vücut hiçbir işe yaramaz.deminki yazdığım cümle bunla alakalıydı kardeşim.
    3.olarakda evet sen inanmayabilirsin ama genetiği 5 olanla genetiği 3 olan insan bir olmaz şöyle birşey var sen sıkı çalışırsan o adam yan gelir yatarsa tabiki yenersin zaten aksi olursa saçmalık olur.eğer o adam çalışırsa zaten genetiği senden veya benden iyi nasıl yeneceksin ki örn = 8 kez mr.olympia olan ronnie coleman genetiği çok iyi + mükemmel disiplinli bir çalışmayla 8 kez mr. olympiayı kazanıyor genetiği iyi olmasa sence 8 kez kazanabilir miydi ?

Son düzenleme: 11 Nisan 2012
  16. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda sadece body üzerine kurulu değil bir sürü içeriği var göz atabilirsin.
    Galiba haklısın o tür şampiyonluklarda genetik yatkınlık konuşuyor zaten.
    Her konuda öyle olmaması görüşündeyim dostum. Herkesin düşüncesi kendine olsun :)

ineedpower bunu beğendi.
  17. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Tabiki başka konular var ama genel site vücut geliştirme üzerine kurulu =)
    herkezin düşüncesi farklı olabilir saygı duyarım sadece genetiğin önemsiz olmadığını söylemek istedim.bu arada uyuyup dinlenmem lazım malum antrenmanlar, uyku düzeni önemli =) iyi geceler

Deliammo bunu beğendi.
  18. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    genetikte genetik...Engin Terzi 16 yaşında bilek güreşinde kızlara bile yenildiğini 19 yaşına girerken ise dünya şampiyonu olduğunu söyledi.Ne oldu 3 yıl içerisinde? adamın genetiğini mi değiştirdiler ?

bence bilek güreşçilerinin başarısını genetik deyip geçiştirmek yanlıştır.

Deliammo bunu beğendi.
  19. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Genetiğin ne kadar kötü olursa olsun imkansız diye bir şey yoktur.Gerçekten arzu edersen,kafana koyarsan ve çalışırsan yapılmayacak şey yoktur ben buna inanır bunu söylerim.

20. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    demek ki çok iyi çalışmış istemiş ve başarmış belki 16 yaşına kadar düzgün gelişememişde olabilir benim düşüncem genetiği sağlam olan adam çalışırsa daha iyi olur size göre saçma gelebilir

Sayfayı Paylaş