Öğrenciler için beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sedif tarafından 21 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    -Okulların açılması ile birlikte forumda "öğrenciler için beslenme programı lazım help meee" tarzı konular açılmaya başlandı, o yüzden bu boşluğu doldurmak istedim ayrıca sadece öğrenciler değil, herkes bu beslenme programını kullanabilir.

-Beslenme programı temel protein içerikli yiyecekleri içeren bir referanstır;örneğin akşam yemeğinde pilavınızın üzerini tavuk göğsü ile kendiniz süsleyerek farklı bir hale sokabilirsiniz.

-Sadece öğrenciler değil, herkes bu beslenme programını kullanabilir.

-Ortalama 75- 80 kglık kas+kemik+organ kütlesine sahip bir kişi için hazırlanmıştır.

Saat 8:30 kalkar kalkmaz;

100 gram lor peynir - 24 gram protein - *10 kuruş

Öğle yemeği 11:00-12:00;

3 yumurta - 20 gram protein - 60 kuruş
    50 gram taze çökelek - 17 gram protein - *20 kuruş

Okulda 3:30;
    100 gram tavuk göğsü - 31 gram protein - *70 kuruş

Akşam 6:30-7:30;

100 gram tavuk göğsü - 31 gram protein - *70 kuruş

Yatmadan önce;
    2 Bardak yağsız (light) süt - 15 gram casein protein - *80 kuruş
    50 gram taze çökelek - 17 gram protein - *20 kuruş
    50 gram yoğurt - 5 gram protein - *10 kuruş

Toplam;
    160 gram protein
    3,5 TL

*Ortalama Fiyat

Not: Bir dahaki yazımda vitamin ve mineral ihtiyaçlarına değineceğim, bu tablo sadece protein ihtiyacı üzerine bir referans niteliği taşımaktadır, tarafımca emek verilerek yazılmıştır.

Son düzenleme: 21 Eylül 2009
    Pinky ve skilful bunu beğendi.
  2. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    emek vermiş olabilirsin ama bu programı birinin uygulaması için listedekileri akşamdan hazırlamalı beslanme çantasına koymalı:) başka türlü olmaz.okulda tavuk göğsü ne arasın öğle arası 3 yumurtayı nerde yesin?

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

evet aynen oyle yapması lazım kı bu sporu yapmak ıstıyorsa yapıcak baska yolu yok bende hem okula hemde dersaneye gıdyorum ve bundan daha zor bır program uygluyorum ıncelemk ısteyenlere lınkı https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=222393&postcount=102

forumda bırcok arkadısımız ya calısıyor yada okuyor ve coguda yemegını evden koturuyor zaten dogrusuda bu ornegın bende hem dersaneye hemde okula gıdıyorum ve aksamdan ızgarada pısırdıgım tavuk goguslerını saklama kabına koyup yanıma alıyorum ılk oncelerı bu yaptıgım durum yenı gırdıgım dersane ortamında yadırgandı ama sımdı dersnede cızdıgım profıl dısıplınlı-kendıne guvenen-saglıklı -sportmen bır kısılık olarak tanınıyorum kız arkadsımda ılk zamnlarda bıraz suratını eksıttı ama sımdı o bununla arkadaslarına nerdeyse hava atıcak bunda utanılacak bır sey yok arkadslarım mc donaldsa yemege gıdıyor bende onlarla gıdıyorum tek fark ben kendı yemegımı yıyorum mctende bır kucuk boy ıce tea alıyorum ve bundanda cekınkmıyorum hem bu cekınılecek utanılacak bır durum degıl bu guru duyulacak bır durum cunku bız o yemegı kendımız hazırlıyoruz ve bu spor pahsına tek duze bır beslenme programı uyguluyoruz toplumda bunu kımse yapamaz zaten yapsa onlarda vucutcu olurdu cevrenızde kım 500gr tavugu 300gr pırınc lapasını yanında tasır kımse cunku buna cesaret edemez cunku onlar haftanın en az 3 gunu salona gıdıp o ezıyetı cekemz

Pinky, slymnasye, Sedif ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    bn okula soya eti kıymasını yogurtla karıstırıp goturmeyi planlıyorum yogurt 4 saatte bozulurmu?

5. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ne diyim valla hepiniz haklısınız ama ben onlarla uraşabileceğimi sanmıyom :).
    bence serin ortamda götürebilirsen bile riske girme kokusu falan kesin deişir(serin ortamı nasıl sağlarsın bilemem:)) heleki sıcakta falan iyice kötü olur. zaten yoğurt süt gibi şeylerde çabuk bakteri ürer sıcaktan dolayı.

6. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    ataduyan kardeşim programı öğlenciler için hazırladım diyelim... Yani okuldayken yiyeceği tek öğün 100 gram tavuk göğsü... ;)

Ondan bir önceki öğünde ise evde hazırlayıp afiyetle yenildikten sonra tok bir karın ile okula gidilir...

@sezer_yzl, evet haklısın 1000 defa söylendi 1001.yi de sen söylemiş oldun, bu spor gerçekten emek isteyen bir spor gerçekten de...

SEZER YZL bunu beğendi.
  7. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Ben bu programı uygulamayacağım ama okulun yoğunluğundan dolayı mecbur yanımda taşıyacağım yiyeceklerimi,utanmak,sıkılmak yok :rolleyes: :D.Ayrıca program için sağ ol keşke bende lor yiyebilsem :rolleyes:

8. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Okula sadece 2 paket (konserve değil yeni çıkan paketlerde) ton balıgı götürüyorum, aralarda onu tüketiyorum. Ögle arasında da pilav + tavuk gögüs + salata.

Bu arada, ben de xlygan gibi lor yiyemiyorum, daha doğrusu kendimi bildim bileli peynir yiyemiyorum, bi tek kaşarlı sucuklu tost,pizza falan. Bu lor peynirini ağızda minimum peynir tadını alacak şekilde yemenin bir formulü var mıdır?

Off-topic olduysa kusura bakmayın.

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
  9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    senı tebrık ederım zaten utanılcak bırsey yapmıyoruzkı aksıne bundan gurur duymalıyız

evet lor ıyı bır proteın kaynagı ama sart degıl

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
    xlygan bunu beğendi.
  10. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    100 gr lorda 24 gr protein hangi lor bu ben bimden alıyorum ustunde 14.4 yazıyor

11. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Bimdeki lor peynirlerine kalsak... Ben içindeki proteini dahi süzüp aldıklarını düşünüyorum açıkcası :D

Hatta 2 gün önce bimden lor peyniri satın alayım dedim 500 gramını 2.4 ytl civarı satmaya kalkıyorlar, üzerinde besin değerleri tablosu da yok malesef, nedir ne değildir bilinmez ...

12. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    kaanlar böreklik lor olması lazım
    100 gr ında 19 gr protein var
    ayrıca tavuk göğsünün 100 gr da nasıl 31 gr protein oluyo onu anlamadım ben :confused:

13. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sedif gerçekten sıkı bir beslenme programı olmuş emeğine sağlık.

14. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    evet bugun aldım 19 gr program guzel ama sayılar biraz abartı hakkaten tavuk gogsu 31 gr degil lor da tas catlasa 20 gr ama program hesaplı ve guzel

15. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Arkadaşlar verilen değerler abartı değil en azından kendim uydurmadım... Programda verilen değerler ortalama değerlerdir...

Lorundan loruna değişir, üretim farkı vardır haliyle protein miktarı da düşebilir...

Son düzenleme: 23 Eylül 2009
    ngt_psy ve residente_calle bunu beğendi.
  16. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi kimse bunları nasıl okula götüreceğiz demesin. 15 YTL'ye üç katlı bir sefer tası alacaksınız benim gibi götüreceksiniz okula. Benim en büyük şansım mikrodalga fırındı sabah ısıtıp koyuyordum. Ama yoksada geceden hazırlayacaksın yapacak birşey yok. Bu işler böyle. Kendi çözümünü üreteceksin. Bende her gün okula 2 yumurta , tavuk göğüsü , pilav-makarna ve bir adette sebze yemeği götürürdüm. öğle yemeğinden 2 ders sonrada o gün kafama göre aldığım bir meyveyi yerdim. gayette sınıfta yumurta yedim tavuk yedim pilav yedim kimse de birşey demez. tabi sadece yumurtayı tamamiyle ağzınıza atmanız lazım ısırdığınız anda koku yayılıverir :)

eğer millet bu ne len beslenmeylemi geliyosun diye laf edecek diye düşünüyorsan şurda üç beş ay sonra yaz gelecek okulda tişörtle dolaşırken alırsın hesabını onun.

xlygan ve Sedif bunu beğendi.
  17. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında rtık sefer tasınada gerek yok dun ıkeadaydım ve saklma kabı arıyordum bıde ne gorım 17 parca saklama kabı setı 10lıra tabıı hemen aldım ama ıcımde bır suphe vardı yaz sızdıryorsa dıye eve geldım ıcıne sıcak su doldurdum ve bıraz beklettım ve ters cevırdım ve ıste ısteıgım kap buydu su zıdırmıyor dokulmuyor erımıyor vede kalıtelı malzemeden ucuza bır urun 17 farklı boyu var ve hepsıde kapaklı ve hıchıce gecbılıyor ben orta boylardan bırını ve kucuk boylardan bırını kullanıyorum bırıne (orta boy) ızgara tavugumu-o gunkı karbonhıdratımı kucuk olana ıse o gunkı meyvemı yada salatalıgımı koyuyorum ben su anda memnunum eger ucuza bır saklama kabı arıyorsanız bence hıc dusunmeyın alın

18. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Resmini ekleyebilir misin sezer yzl.

19. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    öğle arasında tavuk döner yesek de olur mu (sonuçta tavuk):).

20. BetterThanBe4

BetterThanBe4 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul/Tekirdağ
    Evet ama arasina bir suru deri dolduruyorlar, o yuzden yag orani da yuksek.

Sayfayı Paylaş