Öğrenci işi Beslenme nasıl olur ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kralqg tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kralqg

kralqg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhabalar. Öncelikle spora yeni başladım, 2 haftadır düzenli olarak, koşu, mekik , şınav ve dambıl ile evde çalışmaktayım. Önümüzdeki hafta başından itibaren salonda çalışmaya başlayacağım. Benim sorularım şunlar sizlere;
    Salon çalışmama kardiyo ile mi başlamam gerekiyor yoksa hafif aletli ağırlıklarla mı ?
    Öğrenciyim ve beslenme saatlerim düzenli değil ve genelde fastfood ağırlıklı beslenmek zorunda kalıyorum. Bu konuda sizce ne yapmalıyım. Protein tozu vs kullanmam gerekirmi başlangıçta ?

2. Ryz

Ryz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    1. egzersiz
    2. beslenme
    3. dinlenme

egzersiz, salona basladiginda sana vereceklerdir. ya da forumda yeni baslayanlar bolumunde bulabilirsin.

beslenme, en onemli olan bolum fast food mumkun oldukca hayatindan cikartman lazim ogrenci olunca bu biraz zor tabi lakin vucut tipin ne oldugundan kilondan bahsetmemissin. Bunlari eklersen daha saglikli yorum yapacak arkadaslar olacaktir.
    protein tozu kullanmayi genel olarak 3 ay gectikten sonra oneriyolar genel bu tabi ki tercih meselesi
    imkanlarin dogrultusunda beslenme programi yapabilirsin sitede beslenme gunluklari var onlara bakabilirsin .

dinlenme, duzenli bi hayatin olmali erken uyumalisin.

acikcasi benimde cok buyuk bilgim yok daha cok forumu takip ederek bilgi sahibi olmaya calisyorum.
    iyi sporlar...

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Spor salonuna gideceksen sana orada yaşına kilona vucut yapına performansına göre beslenme ve çalışma programı vereceklerdir.Burada beslenme programı vermek yasak.Ama beslenme bakımından pek çok arkadaşımız kendi beslenme düzenini yazmışlar onları örnek alabilirsin.Program olarak ta sabit konularda yeni başlayanlar için örnek programlar var onları incleyebilirsin.

4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    okula gderken yanına çantanın b gözüne yiyeceğin alman greken besinleri alabilirsin ders araları yemek saatleri bu şekilde düzenleyebilirsin sonucta kimse (çoğunluk) yiyip içip yatıp bol vakitte antrenman yapmıor ya iş ya okul var zaman senin elinde olan bişi

5. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yiyip içip spor yapmama olayına örnek benim :) Yaş 33 şimdi uğraşıp duruyorum :) Allahtan yazın yaptığım işlerin ve iş yerimde yaptığım şeylerin bir alt yapısı varda yorsa da bitirebiliyorum setleri :)

6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    antrenmanı çıkarabilmek ayrı ancak işin püf noktası zaten beslenmeden geçior o yuzden günlük beslenmen gerekenleri gramaj lara bölüp öğünlere daıtmak senin acından daha iyi olur beslenme düzene girer antrenmanı 2. planda düşünmek lazım ayrıca abi dicem yasca büyüksünüz benden ancak yasın çok fazlada bir önemi yok istedikten sora örnekleri forumda da bolca var zaten beslenme antrenman ve dinlenme en basında sabır

7. kralqg

kralqg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Yaş 22 , boy 178 kilo 90. bir 15 20 kilo kadar kilo fazlam var özellikle göbekde ve yanlarda yoğun bu fazlalık. Lise öğrencisi değilim bu arada, Üniversite öğrencisiyim :)

8. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenmeyi saatli olarak oturtmak biraz zor oluyor da, yanlız son zamanlarda yediklerimi besin değerlerine göre yemeye başladım.Et tavuk falan zaten mecbur yediğimiz şeyler, malum iş yerinde hazır yiyoruz ama ızgaraya yöneldim.Akşam yemeklerini protein ağırlıklı sebzelere çevirdim.Şu anda ilk amacım zayıflamak olduğu için yarı diyet yarı protein ağırlıklı bir menüm var.Sabır işine gelince kendime 8-12 aylık bir süra verdim.Psikolojik olarak odaklandım yani o konuda sorun yok.Bekar olmanın avantajı olsa gerek ruh olarak kemik yaşımdan daha genç yaşıyorum sanırım en büyük pozitif kazanımım bu :)
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Mart 2014 ---
    Yaşın itibariyle maddi olarak sıkmayacaksa L carnitin ve CLA kullanabilirsin.Yağ yakıcılar konusunda L carnitin ve CLA hakkında çok geniş bilgiler var.Ben kullanıyorum faydasını gördüm zararı olmadı.Ha ben BCAA da kullanıyorum, hafif bir protein desteği var ve protein sentezi için yardımcı asitleri içeriyor.Yanlız thermolar da karşına çıkar, thermo yu daha denemedim, kullanmadığım şey konusunda yorum yapamam.

Sayfayı Paylaş