Öğrenci diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 'Tuna tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tartışmaya neden olmasın ama hangi ünlü mr.olympia var aralarında ?

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bir firmanın iyi olup olmamsı sponsor olduğu sporcunun başarıyısla hiç alakası yok. Sporcunun başarısı tamamen kişisel ve zaten belli bir başarısı olana sponsor oluyor firmalar. Yoksa alıp bir insanı şampiyon yapmıyorlar. Ayrıca çok optimum taraftarı gibi oldum ama bu tüm markalar için geçerli. Ayrıca hiçbir şampiyon bodycisi olmayan musclepharm firmasıda gayet iyi ürünler yapıyor ve doğru düzgün 1 tane bodybuilder sporcuları yok. Ayrıca piyasada amerikan forumlarında da bakabilirsin muscle tech kadar reklamlarına bütçe ayıran bir firma da yok. Bu nedenle tartışmayı devam ettirmenin lüzumu yok. Devam etmek istiyorsan özelden mesaj atabilirsin.

'Tuna bunu beğendi.
  3. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yorumunuz için tekrar teşekkür ederim. Kahvaltılarda kepekli ekmek, sandiviç lerdede kemekli ekmek kullanırım, pohaçaları şekersiz peynirli alırım.

Birde şuan idmanlarımı 3 güne düşürdüm. whey' i idman günlerimde sabah ve idman sorası, off günlerde sadece sabah yeterlimidir, yoksa yatarkende sütle vs. içimem daha mı iyi olacaktır

Unutmadan whey'de markalar arasında pek fark olmasada, kullanıp etkisini gören arkadaşlardan tavsiyeside alabilirim.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ultimate nutrion ürünleri iyidir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:39 ----------

gece kazein veya soya proteini alırsan daha iyi maliyet sınırlıysa hiç alma peynir süt gibi besinlerle karşılayabilirsin lor hem uygun fiyat hem protein açısından iyi ama kuru kuru gitmiyor yanında bişeyler tüketmelisin

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ec0 ın dediği gibi kazein veya lor peyniri iş görür. Ben soy proteinini tavsiye etmem. Onun hakkında forumda bilgiler mevcut östrojen seviyesini arttırıyor.

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    loru nasıl yiyorsunuz ben yemek istiyorum ama bayıyor aşırı derecede yanında ne tüketilmeli ?

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben 200-250gr kadar loru 4-5 yumurta ile karıştırıp pişiriyorum. Sahurda da yumurta sayısını 8 e çıkartıyorum.

8. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kilo almak istiyorsan salondaki antrenörümüz meşhur menüsünü vereyim bende yiyordum malesef kilo almak garanti kısa sürede gainer'a gerek yok ama göbek yapıyor
    1 tencere makarna 2 tane tavuk bulyon atıyorsun ayçiçek yağı koyacaksın yaparken piştiken sonra mayonez ketçap bolca sık üzerine 2 büyük ton balığı aç yağını dök ton balıklarını üzerine döküp karıştır 1 hafta günde 2 kere bunu ve gün içerisinde normal beslen kilo almassan sporu bırakırım ben kullanmıyorum tavsiye etmem karın ağrısı yapıyor biraz ama göbekli bir şekilde kilo alıcaksan antrenörümüz meşhur menüsü

9. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bence loru tüketirken ince bir dilim kepek ekmeği,lorun üzerine azıcık ismini tam bilmiyorum siyah ufak ufak oluyor susam gibi ondan dökün ve yanında da bir bardak süt ile muhteşem gidiyor

10. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta bana alerji yapıyor yemeyi bıraktım hacim kaybederim diye oruç tuttmuyorum ramazanın ilk 2 günü 4.250 kg verdim çoğu su diye tahmin ediyorum ama gene yüksek bir kilo kaybı ayrıca uzun süre yemek yemeyince iştahım kapanıyor iftarda bişey yiyemiyorum 2 bardak su okadar nadiren 1 çeyrek pide

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:25 ----------

sanırım dediğin çörek otu süt ile içilebilir aslında

11. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    evet çörek otuydu güzel oluyor tavsiye ederim

'Tuna bunu beğendi.
  12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta çok ciddi bir protein kaynağı ben de çok sık tüketirim ama tek öğünde de 8 yeme bari abim kolestrolden kaybetmeyelim sonra seni :D

13. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yeni gördüm yaş 15 değil, body de 15. ayımdayım yaş 18, kasımda 19 olacak. Lise 4 deyim 1 yıl hazırlık okudum. Yanlışlık olmuş :). Galiba buna göre supplement önerimi yaptınız.
    Buna göre yine sadece whey mi alıyım yoksa whey + birşey alayım mı ?
    Casein'i pek sevmedim kullanış amacı vs.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    casein'i proteini çok önemlidir gece sen yatarken beslenemediğin için kas yıkımına uğruyorsun bunun olmaması için lor peynir filan yiyecek veya casein proteini alıcaksın amaç zaten geç sindirilmesi bu sayede uyku esnasında kaslarını yıkıma karşı korursun

'Tuna bunu beğendi.
  15. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Uyurken whey ile sut içecektm, yanına lor ile birazda light ekmek eklersem nasıl olur ?

16. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    6LBS O.N Serious Mass ve 6LBS O.N Gold Standard Whey iyi midir yoksa;
    sadece Whey alıp bittiğinde tekrar whey mi alıyım ? Öğrenci olduğumuz icin para sınırlı ve iyi kullanmam lazım :)

17. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    serios mass kilo aldırıcı protein var zaten kilo aldırıcılarda ama para sınırlıysa hiç alma alman gereken protein ve karbonhidrat sayısını hesapla sitedeki beslenme programlarından sana uygun olanı seç istersen bir kaç değişiklik yapabilirsin whey gece yatarken almanın pek anlamı olmaz 200-250 gr lor yedim mi bu sana yeter hem maliyetli tutmaz sana wheyi günde 2 kere kullancam dersen sabah kalkar kalkmaz birde antrenman sonrası off günlerde gene sabah diğerini akşam üzerine doğru alabilirsin ama bence para sınırlıysa idareli kullanmalısın protein tozu 1 ölçek antrenman sonra veya bunu 1.5 ölçek yapabilirsin sanırım optimum wheyden alıcaksın 1.5 ölçek aldımı 36 gr protein yapar 6 gr glutamine 8.25 gr bcaa iyi bir değer 1.5 ölçek aldımı tavuk göğsü alabilirsin protein oranı çok iyi ve yağ oranı düşük ama butlarda var hazır göğüste dilimlemen lazım butta direk yıkayıp tenceredeki suya atınca arada bakarsın yumuşadıysa tamamdır 2 gr protein oranı düşük 2-3 gr yağ oranı fazlaydı ama çok fazla bir oran değil ben bu aralar but yiyorum

'Tuna bunu beğendi.
  18. exen

exen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    su kaç litre içiyosunuz

19. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    3 litre filan geçtiğide oluyor

20. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    hocam başka konudan aldım yazıyı sanada tavsiye ederim şu 2liyi

ton balıklı sandviç (yaklaşık 18 gr protein) yanına light ayran (5gr protein)
    light form bisküvi (yaklaşık 7 gr protein) yanına 2 adet konserve ton balığı (yaklaşık 50 gr protein)

'Tuna bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş