Öğrenci İşi Supplement Takviyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve EndlessBlue tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Merhaba arkadaşlar.Araştırma amaçlı kullandığım bu güzel forumu artık daha aktif ve bilinçli olarak kullanma konusunda karar verdim ve bir takım sorularım olacak sizlere :)Aslında genel birkaç soru dışında supplement hakkında sorularım var.

İsmim Talha.Bolu'da üniversite 2.sınıf öğrencisiyim ve BB ile geçen seneden beri haşir neşir olmaya çalışıyorum.Geçen sene ki acemice deneyimimden sonra artık bu işi daha bilinçli yapabilmek için teorik bilgiler edinmeye adadım bu yaz aylarımı.İlla ki eksiklerim vardır amacım da bunu kapatmak zaten.

Geçen 2 üniversite döneminde,her dönem 2-3 ay spor salonuna gittim.Hiç bir takviye olmadan öğrenci işi beslenme ile(az çok durumumu anlarsınız zaten) yazlıkçı mantığıyla değil ama biraz tecrübesiz bir dönem geçirdim.Sınav dönemlerinde aksaklıklar oldu ayrıca İzmir'de yaşadığımdan iklim şartları yüzünden her dönemde 1er kez grip geçirdim :D

Mezomorf yapıya sahibim muhtemelen.184cm boy,79 kilo ölçülerim.Aktif olarak basketbol oynuyorum dolayısıyla dinamik ve atletik bir vücut için uğraşacağım.

Yurtta kalıyorum.Kahvaltı ve öğle yemeği standart.akşam ise (21.00den sonra)sabah kahvaltısı 1-2 eksik olacak şekilde sunuyorlar.

Asıl soruya gelecek olursak.Protein ihtiyacımı belirli bir süre sonra doğal olarak gerekli olan miktarlarda her gün karşılamam zor gibi duruyor.Kurban Bayramı'na kadar ki süreyi vücudu tekrar spora adapte edip sonrasında Protein Tozu kullanmayı düşünüyorum.Yalnız ilk 3 ay gibi sürede supplement takviyesinin gerekli olmadığı yönünde makalelerde okudum.Bu süre zarfı içerisinde içinde bulunduğum durumdan dolayı protein tozu kullanmaya 1 ay sonra başlamayı düşünüyorum.

Sizin düşünceleriniz nelerdir sizce takviye kullanmalı mıyım?Ayrıca bütçemde aylık 300 TL gibi bir şey bunun içinde günlük ihtiyaçlarım vs. de var.2.2kg lik kutular beni kaç ay götürür?Alın derseniz kafamda 3-4 seçenek var.

1.HardLine Nutrition Whey 3MATRIX
    2.HardLine Nutrition %100 Whey
    3.Optimum Gold Standart Whey

Kreatin,Glutamin,Amino Asit gibi takviyelerden bazılarını da 3-4 ay sonra alabilirim diye düşünüyorum.

Okuduysanız teşekkür ederim.Ayrıca eksik bir şey yazdıysam ve söylemem gereken bir bilgi varsa yazarsanız sevinirim hemen cevaplarım.

2. alideniz00

alideniz00 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Adana
    kardeşim ilk önce yaşın boyun kilon yaptıgın spor orantılı eger yeterli protein alamıyorsan tabiki protein tozu kullanabilirsin. optimumu öneriyorum tat ve performans olarak çok başarılı bir ürün eger amino asit kullanacaksanda xpro veya gaspari den şaşma . spor hayatında başarılar

EndlessBlue bunu beğendi.
  3. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Yorumun için teşekkürler kardeşim.Optimum benim de ilk tercihim olarak duruyor.3Matrix in AA içeriği de ilgi çekiyor ama ne kadar gerekli benim için o konuda kararsızım.Sana da bol sporlu günler :)

4. alideniz00

alideniz00 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Adana
    sagol kardeşim eger protein tozundan sonra amino asit alacaksan optimumu seçmen daha mantıklı :D yinede sen bilirsin

5. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Kesinlikle protein tozu tercihin Optimum Whey Gold olmalı oldukça başarılı bir ürün.

6. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    %99 o olucak gibi bakalım dostum ;)

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

İlk basta kullanımasın deniyor cunku beslenme yerine supplementlere daha cok guveniliyor. Tabiki yeterli olmadıgı durumda kullanabilirsin. Beslenmenin onemini unutmadan.
    Senin istedigin atletik bir vucut baskeboldan dolayı bu yuzden BB gibi agır kaldırmana gerek yok. Hafif kilo cok tekrar sana yeticektir. Hafif derken maksimum kaldırdıgın kilodan daha az.

Eger protein tozu kas kutlende bir degisiklik yapmazsa creatin ekleye bilrisin.
    Poretin tozu markasaı tavsiye etmiyorum ama Optimum kullandım daha once fiyat perfomrans acısından memnun kalmısıtım.

8. eLsaLvadoR

eLsaLvadoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    W2qwdczqwqew

Son düzenleme: 7 Eylül 2013
  9. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Doğal yollardan protein takviyemi en ekonomik şekilde yapmaya çalışacağım.Kettle da yumurta kaynatıcaz muhtemelen.Ya da Bimden akşam için ton balığı alınabilir.

Kreatin'i de düşünüyorum uygun fiyatlı bulabilrsem 1-2 ay sonunda onu da kullanabilirim.

10. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    EndlessBlue bende seninle aynı durumdayın bu yıl üni 1. sınıfım. Bende ucuz yollu protein tozlarına yönelicem fazla seçenek yok zaten hardline whey 3matrix ya da optimum whey kullanıcam, hardline konusunda yorumları okudum %95lik bir memnuniyet var ve creatin içeriğinden dolayıda biraz önde gibi duruyor ama optimum daha iyi diyenlerde var kafam karıştı benimde.

11. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1.HardLine Nutrition Whey 3MATRIX

12. alideniz00

alideniz00 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Adana
    arkadaşlar kusura bakmayın ama aslanla kediyi karşılaştırıyorsunuz siz optimum la hardline karşılaştırılamaz bile .

13. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Uygun birşeyler bulursan haber verirsin kardeşim :) Öğrenciye TAM DESTEK :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:11 ----------

Arkadaşlar İzmir'de ****** adlı bir firmadan MuscleTech Nitro yu 175tl ye alma imkanım var bu ürünü önerir misiniz?
    Ayrıca Gaspari MyoFusion'da 125-130tl gibi birşey ama gaz problemi konusunda yazılanlardan dolayı çekiniyorum.

Optimum,MuscleTech,Gaspari,3Matrix bu 4ünden hangisini önerirsiniz ilk alacağım Protein Tozu olacak.

Sayfayı Paylaş