Öğünlerde Alınması Gereken Maksimum Karbonhidrat Miktarı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve • Lounger • tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba,

Hacim kazanmak adına proteinlerin yanı sıra karbonhidratlar da son derece kritik bir öneme sahiptir hepimizin bildiği üzere uğraşımız olan bu spor dalında. Peki arkadaşlar göğüslerimizin istediği gibi büyümesi, omuz başlarımızın irileşmesi, kollarımızın şişmesi v.s için almamız gereken basit ve kompleks karbonhidrat miktarları ne ve ne kadar olmalıdır?

Gerek sabah kalkar kalkmaz ve antreman biter bitmez almamız gereken basit karbonhidrat, gerek öğünlerde almamız gereken kompleks karbonhidrat miktarı, gerekse de antremandan sonra üzüm suyu gibi hızlı sindirilecek karbonhidrat ve protein tozumuzu içtikten sonra yaklaşık 1 saat sonra yememiz gereken spor sonrası ana öğünümüzde almamız gereken karbonhidrat türü ve miktarı neler olmalıdır?

Fazla karbonhidratın bir yerden sonra yağ olarak depolanacağını düşünürsek bu konunun aslında oldukça kritik olduğunu düşünmekteyim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar benim gibi bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşları bilgilendirirse çok memnun oluruz.

Cevaplarınız için teşekkürler..

2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Bu konuda hiç kimsenin net bir bilgisi yok mu?

3. Shagroth

Shagroth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim sabah 1-2 dilim ekmek öğlen 3-4 yemek kaşığı bulgurdan yapılmış lapa yada pilav akşamda kilo sorunun yoksa 2 yemek kaşığı pilav yiyebilirsin bunları yedikten sonra hem spor için enerjin olur her türlü yakarsın bunları ama bunların fazlasını yersen tabi karbonhidrat yağa dönüşür, sabahları bir çaybardağı yulaf ezmesini öneririm spordan hemen sonrada muzu . Bunların yardımı olur inşallah sana :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

svmszcck ve • Lounger • bunu beğendi.
  4. Juan Antonio

Juan Antonio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    bu konuyu bende merak ediyorum. Sabah kalkar kalkmaz 150gr yulafla 90 karbonhidrat alıyorum. Bu günlük ne kadar olmalı biri bilgilendirsin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    antrenman öncesi sonrası ara öğünler 1 günü bölerek günlük alman gereken miktarı hesaplaman gerekir basit matematik 5 öğün 6 öğün ne istediğini bilerek alman gerekir protein ve karbo yu yağ almayı vitamini minarelini vs vs bu tamamen ne yapmak istediğin le alakalı

forumda bu konu var ayrıca ora kitlen bence tekrar tekrar yazmak sacma olucak zaten kitlenir konu :D
    Günlük Kaç Gram Karbonhidrat Alıyorsunuz??? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

• Lounger • bunu beğendi.
  6. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Ilgilendiğin için öncelikle teşekkür ederim. 3-4 yemek kasığı acaba antreman öncesi yeterli olacak mıdır? Bizim salondaki hocaya sordum bu aksam 1 tabak diyor.

7. Shagroth

Shagroth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tabi yeterli olur 4 yemek kaşığı yeterli enerjiyi verir ben böyle yapıyorum bi sıkıntı olmuyo

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. Bulking

Bulking Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Basit ve kompleksi sormuşsun. Basit karbo almayı planlıyorsun sanırım? 70 kilo birisi hacim için 280 gram karbo alması lazım bence en az. Bunuda kahvaltıda 2 dilim kepek ekmek spor öncesi sonrası alacağın bulgur veya pirinç ile kolaylıkla yapabilirsin. sabah yulaf, spor sonrası ve gece muz ile desteklersin. Kilon x4 karbo x2.5 protein sanırım fazlası ile yeterli olur. Ben x3 protein x5 karbo alıyorum şuan bulktayım

Sayfayı Paylaş