Çok Zor Durumdayım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mr_hund tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. mr_hund

mr_hund Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    mrb. vücut geliştirmeye başlıycam ama ben malesef vejeteryanım. kırmızı et beyaz et balık yoğurt süt yani yumurta hariç hiç hiçbirini yiyemiyorum tiksiniyorum. kilo almam için ne yapmalıyım. bulunduğum yerde diyetisyende yok. extra vitamin protein ürünlerini gördüm ama ne yapacağımı şaşırdım. yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

2. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Dert etme bitkisel proteinlere yönelirsin bu konuda danny boy un beslenme günlügüne göz atabilirsin yardımcı olucaktır sana ...

3. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Vejeteryanlık bence normal değil. Yaşayan bir organizma olduğumuzun farkında olmalı ve doğal yaşamın gerektirdiği şekilde beslenmemizi sağlamak zorunda olduğumuzu farketmeliyiz. Bu konuda ben yardımcı olamayacağım ama sorunu kökten çözmek için kafada bu konuyu bitirmenizi tavsiye ederim. Belki psikolojik bir destek faydalı olabilir.

4. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Bu adam vejeteryan bodybuilder ve 30 yıldır bb yapıyor. Steroid vs de kullanmamış. Yararlı bilgiler veriyor.
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=1R9erdJdLQ0[/YOUTUBE]

kornman887, Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hayır neden engel olsun ki sporuna falan günlüğüme bekliyorum bende veganım :)

saçma sapan konuşmak yerine biraz daha saygılı olabilirsin

veganlığın bir hastalık olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini savunmak bence tedavi edilmesi gereken bir sorundur

kornman887, PointFlex, Hymenalos ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    hayvansal protein almadan body olmaz et süt yumurta bunları yemen lazım normalde 1 yılda yapacağın vücüdu vejaterjanla 3 yılda anca yaparsın.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ne alakası var ki iyi bir diyetle sorunsuz yapılabilir

ben nerdeyse full vegan besleniyorum çoğu zman gr hayvansal protein almıyorum kutlemde kas inşsamda sorunsuz devam ediyor

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2012
    Hymenalos ve Azi bunu beğendi.
  8. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

vegan olupta mr olimpiya alan bi bodici varmı yok demek olmuyomuş günlüğündeki fotolardan bahsediyosan kas değil göbek inşa etmişsin. hayvansal protein almazsan olur bunlar normal et yumurta süt ye biraz farkı hissedecen hemen

Son düzenleme: 13 Nisan 2012
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sanırım ya zekasal bir sorunun var yada ciddi bir damar tıkabıklığın yüzünden beynine yeteri kadar kan gitmiyor

ben süperim dedimmi demedim farkındaysan gülnlüğm genelde spordan kaytarma üzerine kurulu daha bir ay oldu adam gibi spor yapalı

ona bakarsan doğal adamda yok mr.olimpiada aa bak ozman yemeklede olmuyormuş

ve bill pearl var arnoldu yenebilmiş 3 kişiden biridir

bazen bir şeye cevap yazarken bilimsel yazmak gerek böle onu yersen öle olur demekle olmaz

ve benimle beslenme düzeni üzerine heleki profesyonel beslenme düzeni üzerine tartışmaya hiç girme tavsiye etmem

anlamadığım hayır sen madem çok iyisin bu konuda koyarsın fotonu dersin bakın ben etoburum ama danny den iyiyim olur biter sırf kuru sıkı

hayır anlamadığım forumda nerde bir cahil adam gelip bana yorum yapıyor

hasanateş, dkemre, Hymenalos ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    daha yeni başladım ilerde koyarım herkez görür etoburla otoburun farkını

en azından senin gibi çok bilmişlik yapmıyorum. bi konu açtık acayip acayip yorumlar yapıyosun

11. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Harani daha dün foruma konu açmıştın bilgim yetersiz bana yardım edecek yok mu diye. Şimdi gelmiş millete ders mi veriyorsun?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:42 ----------

Ve bu arada mr olimpiya, bodici ne ya? Yazmayı öğren ondan sonra ders ver millete.

Hymenalos, Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bilgim yetersizmi dedim beslenme suplemet bide antremanla ilgili uzman üyeler kim diye sordum bişe danışçaktım baya bilgim var çok şükür

13. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Baya bilgim var demişsin cümlenin sonunda ama cümleninde başında da Beslenme, Supplement bide Antrenman ile ilgili uzman olanlara danışacam demişsin. Merak ediyorum hangi konularda baya bilgin var? Herşeyi saydında

14. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bu forumda millet birbirinin avukatlığını yapmakta amma meraklıymış bişe dedik mi üçer beşer cepe alıyonuz hemen neyse uzatmıcam bilgim var baya ilerde fotolarımı koyunca görür herkez.

15. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Bilgi ile fotonun alakasını anlıyamadım?

16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Tartışmaya dahil olmadan mr hunda şunu söyleyeeceğim vegan olupta vücut geliştirme yapabilirsin. Tabi et yiyen birine göre daha zorlukların olabilir. Ama insanımız şunu unutuyor bitkisel beslenmeyle sanki hiç protein alınamaz gibi bir yanılgı var.

Bunun yanı sıra amaçlarını bilemeyeceğim ama bir yarışmaya katılmayacaksan gayet vücutta yapabilirsin. Veganlıkla. Tabi yarışmalara katılacağım dersen beslenme konusunda kendini daha da geliştirip neden olmasın. Spor tarihinde ve günümüzde vegan olup yarışmalara katılanlar var.

17. Lineonline77

Lineonline77 Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Vegan olabilirsiniz tabikide normal bir durum bu konu hakkında Dannyboy bilgili onla özel mesajdan konuş derim iyi tavsiyeler alırsın :)

themertyildiz, Hymenalos, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    bu forumda vegan ve tecrübeli olan bir kişiyi ( Danny Boy ) bence tanımadan yargılama 1

Vejetaryenlik,veganlık bir seçimdir,kimse de karışamaz + psikolojik bir sorun olduğunu ne psikiyatri kabul eder ne de psikoloji. 2

Ben de bir Lakto-Ovo Vejetaryen'im eğer beslenme günlüğümü görmek istiyorsan burdan bakabilirsin : https://www.bodyforumtr.com/vbforum...gram-t45180.html?t=45180&highlight=vejetaryen mr hund thums:

bu da Danny Boy 'un beslenme&antrenman günlüğüdür ve o tabiki benden daha tecrübeli ve bilgilidir https://www.bodyforumtr.com/vbforum...nman-t44532.html?t=44532&highlight=vejetaryen

Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  19. mnrt

mnrt Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    hindistan halkının et tüketmediğinden dolayı yaş ortalamasının 4o-5o civarı olduğunu duymuştum her besin sadece protein karbonhidrat ve kaloriden ibaret değildir her besinin bir mucizesi vardır bilimsel araştırmalar bunu söylüyor bir örnek vericek olursam

Vejeteryan olup et, tavuk, yumurta yemeyen ve süt ürünü içmeyen veya tüketmeyenlerde B12 vitamin eksikliği olur.

B12 vitamini eksikliği olan kişilerde şu belirtiler görülür:
    • Yorgunluk
    • Halsizlik
    • İştah kaybı
    • Kilo kaybı
    • Kansızlık
    • Yürümede zorluk ve denge bozukluğu
    • Unutkanlık
    • Dilde ağrı
    • Bacaklarda his kaybı ve uyuşma
    • Kansızlık

Son düzenleme: 13 Nisan 2012
    Hymenalos, jackmaldow ve harani bunu beğendi.
  20. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    mnrt arkadaşım çok teşekkür ederim bende bunarı anlatacaktım türk milletinin zihnini bulandırıyolar ecnebi özentili şeyler bunlar atalarımız etlen sütten yaşamış bunca sene

Sayfayı Paylaş