Çok yeniyim lütfen bakınız

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve esmamm tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. esmamm

esmamm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben burayı nette araştırma yaparken buldum, spordan anlamam, salona da gidemem, memurum ve salona gitmeye vaktim yok. şöyle anlatayım derdimi. ben kilolu değilim ancak bacağın üst kısmı kalın, yağda var yapı olarakda kalın. kalçamı çok severim :) biraz güzel duruyo, ancak baktımki yağ kütlesine dönmüş, kilolarım azaldıkça küçülmüş. Squat diye bişey buldum araştırırken. amacım kalçayı toparlasın, yağ kasa dönsün, biraz da büyüsün dikleşsin. ama yine duydumki onu yaparken bacak kalınlaşırmış. bana bu derdime çare olacak çözümler üretene bol bol dua edeceğim, otuza merdiven dayadım, artık bikinileri mutlu giymek istiyorum. Lütfen bana yardım edin.
    -Eğer spor derseniz kalça büyütme programında squat için yemeği ne zaman yemeliyim?
    -Sporla bacağı önce eritip sonra squatla kalça büyütmeye mi çalışsam?
    bu gibi deli ve bilinmez sorular, gecelerdir uyuyamıyorum. cehalet kötü şey. Lütfen bilen biri bana yol göstersin.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ kasa dönüşmez. Bölgesel yağ yakımı diye de bir şey mümkün değil. Squat ile bacaklar kalınlaştırılabilir ama ancak sürekli ağırlık arttırılır ve kalori alımı yüksek tutulursa. Sen vücut ağırlığınla her gün tekrar sayısını arttırarak squat çalışır ve temiz beslenirsen, uzun vadede yağ yakar ve daha sıkı bir kalça/bacağa sahip olursun. Kalçayı daha da büyütmek için de ağırlıkla deadlift yapabilirsin.

Yemek saatlerin çok önemli değil. Önemli olan günlük tüketimin. Onun için de kilon, yağ oranın gibi bilgiler lazım.

esmamm bunu beğendi.
  3. esmamm

esmamm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cok teşekür ederim.anladığım kadarıyla korkmadan squat yapabilirim. sonrasında kalçam için çalışmalıyım.deadlift denen şey zor gibi görünüyor, squata devam etsem işe yaramaz mı acaba

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sen kalçanı bacaklara göre ön plana çıkarmak istiyorsun. Bu durumda kesinlikle glute kaslarını daha yoğun çalıştıran bir egzersize ihtiyacın var. Bir şekilde eğilme kalkma hareketi yapman şart yani. Alternatifler de yine bu formatta olacaktır.

esmamm bunu beğendi.
  5. esmamm

esmamm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Deadlift i yanlış araştırmışım.şimdi anladım demek istediğinizi. çok teşekkürler.forumu da araştırmaya başladım, biraz daha oturdu sanki kafamda.iyi günler

SCHWARZXXL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş