Çok Umutsuzum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve kujum tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar selam ben küçüklüğümden beri kilo problemi yaşıyorum,9 yaşında aldığım ilaçlar yüzünden,iştahım arttı ve kara kuru biriyken,tombik bir kız olup çıktım,19 yaşımda diyetisyene gittim,26 kilo verdim,yarım gitti derim ben hep(tabi öncesinde de diyetler yapıp kilo verip sonra geri almışlığım oldu)..

Onun sonrasında,yediğime içtiğime çok dikkat etmediğimden,ve çevremdeki tüm arkadaşlarımın,ne yerseler kilo almıyorlar,ben neden böyleyim nidaları arasında yedim,yedim yedim ve kilo aldım..

2007 yılının nisan ayında spora başladım,çok güzel kilo kaybettim 3 ayda,incecik oldum,tabi hedefim bu değildi , ama maddi yetersizlik sonucu sporu bıraktım,4 ay sonra tekrar spora gittiğimde ise daha fazla kilo almıştım,bu sefer çok dikkatli olmaya başladım uzun bir süredir(1,5) spor yapıyorum ve yediğime içtiğime çok dikkat ediyorum,ama bunlar benim için yeterli değil,çünkü yağlarım resmen yapışmış gitmiyor üzerimden, ve sıkılaşmak istiyorum,spor salonunda ki üyeliğim bitti,yeni üyelik için % 25 gibi bi fark ödemek zorundayıım,kilo vermek adına tüm paramı harcıyorum,hepsini salona yatırıyorum neredeyse,l-carnitin,düzenli beslenme vs.vs.. bunlar sorun değil,istediğim görüntüye ulaşıyım yeter diyorum ama oda olmuyor malesef,sıkılaşmıyorum,kilo veremiyorum,vaktim çok kısıtlı,bu yüzden bi koşu bandı almayı düşünüyorum,whey protein alıp almamakta kararsızım,bana akıl verin lütfen arkadaşlar..

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    karaciğer rahatsızlığı atlattınızmı ?

öncelikle sorununuza hangi uzman hekimce bakıldı. efor testine tabi tutuldunuzmu spor yapmanıza bir engel olup olmadığına istinaden.

öncelikle bir tahlil yapıp uzman hekimce yorumlatmanız yararınıza olacağı kanısındayım. bütün dıkıntılarınızın iç sisteminizde olduğu kanısındayım. insülin kaynaklı olacağı kanısındayım.

çünkü ne yerseniz yerin tam yakılıp hücrelere iletilemiyor. l carnitine okadar fayda edeceği tam olarak kanıtlanmış değildir.bence bir check up yaptırmanızda fayda görüryorum.

kujum bunu beğendi.
  3. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    antreman programını ve beslenmeni kısaca yazarsan belki yardımcı olabiliriz.. eğer herhangi bir hastalığın yoksa kilo vermek kolay iş.. carnitine, protein tozu değilde tek bir şey lazım yağ yakmak için o da irade dumbelllls

kujum bunu beğendi.
  4. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    1sene önce metobolizmanın çalışmadığı düşüncesiyle hastaneye gittim,dahiliyeye bir sürü test yaptırdım,EGK,açlık ve tokluk kan örneğim,karaciğer röntgeni vs.. trioidimde küçük bir nodül çıktı,her şey normaldi..onlarda bi sorun yok malesef..

klasik bir fıtnes programı yapıyorum,bisikletle başlıyorum 10 dk daha sonra 3 farklı bacak hareketi 3*10 daha sonrada omuz kollar ve kelebek yine aynı 3*10

en son eliptik ve mekik antremanı bitiryorum..

Son düzenleme: 12 Ocak 2009
  5. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    onlarda bir sorun yok maalesef yazmıssın bence sukretmelisin bir sorun olmadığı için..
    bol bol kardiyo yapmalısın bisiklet, koşu gibi.. ayrıca 10 tekrar yağ yakımı için az en az 14-16 tekrar yapmalısın... 4 set den..
    beslenmen nasıl peki?

kujum bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    önceden kilo verme şeklinizin nasıl oldugu da cok önemli..nasıl bir diyet ve nasıl bir yol izlediginiz vs ayrıntıları da açıklarsanız daha net bilgiler sunabiliriz.

sorunu insülinle alakalı olabilir, ama insülin sorunu değil bence..çünkü gecici bir kan şekerindeki dengesizlik söz konusu ve eger sorun olsaydı, kilo alımı sürekli ve hızlı bir şekilde devam edebilirdi..

daha spesifik bilgiler lazım, kendiniz hakkında daha fazla ayrıntı sunmalısınız..ancak bu şekilde yardımcı olabiliriz.

kujum bunu beğendi.
  7. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    malesef dedim çünkü,metobolizmanın yavaş çalıştığına o kadar inanmıştım ki,çogu kişi senin yediklerini yesek açlıktan ölürüz diyor,aman nebiliyim:D

bide çok yoruluyorum,antreman sırasında gücümü sonuna kadar kullanıyorum,sonrasında çökmüş oluyorum,hatta haftada 2 gün gideliyorum,son günümde hep hasta olmuş oluyorum,bu cumartesi yine gidemedimduh

8. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    haftada 2 gün mü gidiyorsun?? yorgunluğunun bir cok nedeni olabilir bize kac yasında oldugundan, ne iş ile uğraştığından ve beslenme programından bahsedersen bu işi çözebiliriz sanırım..

kujum bunu beğendi.
  9. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    daha öncesinde 1200 kalorilik bir diyet yapmıştım klasik diyet kibrit kutusu büyüklüğünde peynir vs..

şuanda ise sabah kahvaltısında 3 dilimli bir tost yapıyorum (spora gideceğim günler yumurta oluyor)yanında çay(tostum beyaz peynirli oluyor,yağlı peynirleri tercih etmiyorum)zayıf bir kahvaltı farkındayım,evde vaktim olmadığı için,hazırlıyıp ofiste yiyorum,ara öğünlerde bazen meyva oluyor bazen kuruyemiş bazende 4-5 tane fındık ceviz..

öğle yemeğinde ise sebzeli tavuklu pilavlı bir menü oluyor,akşam yemeğini evde yapma imkanım yok kurs ve spor dolayısıyla ofiste çıkmadan önce atıştırıyorum,spora gideceğiz zaman haşlanmış yumurta peynir,light süt.. eve gelincede yine süt ve meyva oluyor..

kursa gittiğim zamanlarda tostumu yapıp çantama atıyorum,çünkü kantinintostu beyaz ekmeğinden ve yağlı oluyor,ben kepek ekmeğine yağsız yapıyorum,çantamda her zaman fındık ceviz kayısı bulunur,günde 3lt su içiyorum bu durum yazın 5 lt ye kadar çıkıyor,sebzeyi çok severim,bazen maydonoz alıp acıktıkça yiyorum,çok nadir tatlı yerim..

haftada 3 gün ama,3. güne gideceğim zaman muhakkak hastalanmış oluyorum,işim yoğun değil fakat ömrüm yollarda geçiyor ev ve iş arası çok uzak günde 3 otobüs yapıyorum..

10. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    açıkcası, beslenme programınızı saatleri ve düzenli bir şekilde yazmanızı bekliyordum..bu şekilde biraz üstün körü oluyor..bu yüzden pek düzeltme yapamayacagım.

yorgunluk faktörü cok dikkatimi çekti..daha önceden cok hızlı bir şekilde kilo veren vücudun direnci minimal degerlere düşer..bu yüzden biraz yorgunluk gördümü metabolizma hızı cok yüksek olamayacaktır ve sürekli dinlenmek isteyen vücut, bazal metabolizma hızında çalışmaya başlayıp, yedikleriniz az bile olsa, bunu kilo olarak size geri vermeye başlaması muhtemel olacaktır..

evinizi taşıma gibi veya daha yakın bir yere yerleşmek gibi imkanınız varsa, bunun sizin için cok iyi olacagını düşünüyorum..yorgunluk, halsizlik durumu gerçekten göz önünde bulundurulmalı, bu sizi cok etkiliyor bence..

kujum bunu beğendi.
  11. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

eet yorgunluk durumu çok fazla,spor salonum eve yakın ama işyerim uzak kalıyor,koştur koştur gitmek zorunda kalıyorum her seferinde(belli bir saat olmasada ben erken başlayıp bitirmek telaşında olduum için..) evi taşımak mümkün değil..

+

hafta içi spor saatlerim 19.30-19.40 saatleri arasında başlıyor 21 de bitiriyorum.haftasonu sabah 10.30 da başlıyıp 12 ye doğru bitiyor..

evde spor yapsam,koşu bandı almayı düşünüyorum,önerirmisiniz?

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    evinize koşu bandı almanız iyi olur, ama önemli olan bunun yanına kas gruplarıı da çalıştırmaktır..eger sadece bu şekilde bir egzersiz şekli düşünüyorsanız, yanlış oldugunu söylemeliyim.

evinize dumbell alabilirseniz, evde yapacagınız kardiyonun yanına, sizin için uygun bir egzersiz program hazırlanabilir..

dumbell alamayacaksanız, spor salonu evinize de yakınsa, orada da devam edebilirsiniz..

kujum bunu beğendi.
  13. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında düşününce yine en iyi yöntemin spor salonu olduğuna karar verdim,çünkü kollarımdada sorun var,onlarıda sıkılaştırmak istiyorum+çatlaklarımda var,olmazsa olmazlar onlardanda kurtulmak istiyorum,işim hiç kolay değil..

14. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara
    KUJUMM MERHABALARRR....
    BENCE sizin en büyük sorununuz metabolizma hızınızın çok yavaş olması....1200 kalorilik bir diyet yavaş olan RMR ınızı yani metabolizma hızınızı iyice yavaşlatacaktır. en az 1400 kalorilik bir diyet tavsiye edebilirimm..
    bir diğer metabolizma hızlandirma metodu vücut kas oranınızı atttırmak..çünkü kas lar metabolik olarak aftif organlardır.extra kalori yakımı sağlar.böylece hem daha hızlı bir metabolizma hem de daha sıkı bir vücuda sahip olursun...

kolay gelsin şimdi sanaaa........

15. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    spor salonuna gitmeye karar vermen iyi olmus.. thums: iyi calismalar..

16. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    konuyu baştan sona okudum.
    1-önceden yaptığınız diyetler pek düzenli değil gibi görünüyor. kilo alıp vermek vücudu sarstığı gibi kas kütlesinden de kaybettirir ve bu da sizin şu andaki sorununuz olan yorgunluğa yol açar.
    2-haftada 2 gün spor yapmak size asla yorgunluk bırakmamalı.spordan sonra kendinizi iyi hissediyosanız size uygun bir programla çalışıyosunuz demektir.bu da yine 1.maddeyi gözden geçirmeniz gerektiğidir.
    3-şu anki beslenmeniz de çok düzensiz ve yetersiz. bu şekilde proteinden yoksun bir beslenme uygularsanız kaslarını güçlendirmeniz çok zor. onlara yeterli yakıtı sağlamıyorsunuz. aç kaldığınız için vücut ne bulursa bunu yağ olarak depolayacaktır.
    4-son olarak kendinizi belli bir düzene sokun ve beyninizi sürekli kilo veremiyorum düşüncesi ile meşgul etmeyin. herşeyi rayına oturttuğunuz takdirde sonuçlarının mükemmel olacağından eminim.

kolay gelsin-----

diez, saydam ve kujum bunu beğendi.
  17. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

merhaba

1-diyetiniz düzenli değil demişsiniz,aslında 19 yaşımda bu diyeti yapmıştım ve diyetisyen bu diyeti bana vermişti,klasik 1200 kalorilik bir diyetti,o zaman spor yapmadan vermiştim,evde bir iki aerobik hareketi spordan saymazsam spor yoktu,doktorum ne dediyse onu yaptım,diyeti bırakır bırakmazda (60 küsür falan olmuştum,en ince halimdi)1 tencere makarna yediğimi hatırlıyorum:D

2-haftada 3 gün spor yapıyorDUM malesef,sporuda bırakmak zorunda kaldım,koşu bandı alacam eve,bu tembellikle yavaş yavaş kilo almayada başlıyorum zaten,malesef çok yoğun olduğum için sporu bıraktım..

3-evet haklısınız,elimden geldiği kadar düzenlemeye ve zararlı şeyler yememeye çalışıyorum,hatta çoğu arkadaşım bana acıdıklarını ve ciddi problemlerim olduğunu düşünüyorlar,benim durumumda onlarda olsaydı,onlarda bu kadar evhamlı olurdu..

4-dediğinizde tamamen haklısınız.

teşekkrler..

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    paniğin yol açtığı ters etkilerden biri de yağ yakmak değil tartıda düşük kilo görmeyi amaçlamaktır..
    yani kilo vermek ile yağ yakmayı ayırt etmelisiniz..
    Flex-point'e bu noktada katılıyorum..dietiniz proteinden yoksun bırakmayın , cardionun yanında tüm vücut kaslarınızı çalıştırmaya gayret edin..

kujum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş