Çok Tavuk Yemek Yumurtlatırmı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Draqo tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Artık supplementler başlığında sorulan sorular bu noktaya geldi. O yüzden şu konuya bir açıklık getirelim. Daha sonradan modlarımız başlığın adını değiştirebilir isterlerse :) Benim içimden geldi ondan açtım böyle.

1) Supplementler kısır yapar mı ?

-Protein tozlarının nasıl yapıldığını daha önce bir üyemiz anlatmıştı. Örn : Whey protein tozu lor peynirinin oluşumundan elde edilir. Lor peyniri mayası defalarca fırınlanıp filtrelenerek su , tuz ve yağından ayrılıp toz haline getirilir. İçine kimyasal madde girmez sadece filtrelenir. Bu yüzden aslında lor yemekten tek farkı yağı ve suyu çıkarılmış olmasıdır. Eğer Whey kısır yaparsa lor peyniride kısır yapar. O zaman lor kurabiyesi dahil her türlü börekte kısır yapar. Böyle saçma bir mantık yok. Zaten herhangi bir supplementin kısır yaptığına dair bir kanıt , mantık yok. Eğer böyle birşey ortaya çıkarsa da müthiş büyük sürpriz olur çünkü bu konuda herhangi bir şikayette yok.

İster weight gainer olsun ister yumurta akı tozu , yumurta proteini vs. vs. böyle bir etkisi yok.

Sadece , Soya proteininin cinsel isteği azalttığına dair bazı iddialar var fakat bunun geçici olduğu söyleniyor.

2) Çok tavuk göğüsü yemek jinekomastiye yol açar mı ?

- Komik gelebilir ama bu soruyla çevremde çok karşılaşıyorum. Cevap hayır. Bu konuda hiçbir bilimsel dayanak yok hatta bu konuda akılda soru işaretide yok aslında. Garip bir mantık. İkiside göğüs diye herhalde.

Sayfayı Paylaş