Çok problemim var vücudum ile ilgili.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CutyTiger tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Gookhan34

Gookhan34 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Göğüslerde değişme oldu mu ??

2. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Cok moralım bozuluyor ya,kılo veremıyorum nerde yanlıs yapıyorum acaba...El âlemın konularına bakıyorum yok 3 haftada 4 kılo verdım falan bunları gorunce ıyı ce moralım bozulu yor.Bana haftada 1 kılo ayda 4 kılo vermek bıle yeter ama nerde.........Dıyet onerılerınız gıbı seyler varmı hızlı kılo verebılemem ıcın??

3. bunebune

bunebune Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    almanya
    kilo vermek için bi kere karbonhidrat alımını (makarna ekmek pilav) sınırlamalısın hatta hiç almamalısın. günde 3 dilim kepekli ekmek işini görür. ayrıca yağlı ürünlere ve şekerlemelere paydos. öğün sayını günde 5 e çıkar (3 ana öğün 2 ara öğün). ara öğünlerinde meyve veya kuruyemiş al, fındık alma. ve tabi ki kardiyo yap. kardiyoyu da sabit hızda 7-8 km/s en az 20 dk koş ve süreyi her seferinde yukarı çıkarmaya çalış spordan önce bişiler yemeye bak fakat abartma, enerjisiz gidersen çalışamazsın. koşu ağır gelirse bir süre eliptik yapabilirsin. bu yöntemle 4 ayda 10 kilo verdim. kolay gelsin.

4. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    o göğüsleri kafana takma tıbtaki adı yalancı jinekomastidir ergenlikle birlikte yağ oranı arttığından göğüslerde büyümeye başlıyor büyümenin nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte ergenlikteki hormon değişimlerinden kaynaklandığı tahmin ediliyor.1 ayda 3 kilo vermiş biri olarak söylüyorum yediklerinin kalorilerine bak ona göre beslen bu yöntemle 3 kilo verdim ve vermeye devam ediyorum kafadan abur cuburu çıkartıcaksın dışardan yemek kesinlikle yeme.Karbonhidratı sınırlıcaksın ama hiç almamazlık etmemelisin vücudun karbonhidratada ihtiyacı var sadece 130 g karbonhidrata beynin ihtiyacı var.

5. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Peki tabağımdakilerin yarısını ayırıp yarısını yesem faydası olur mu ??

6. bunebune

bunebune Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    almanya
    porsiyonu yarıya indireyim diyosun yani :D olur olur. :D

7. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Cıldırcam ya :D arkadasım 2 gunde 3 kılo vermıs antrenman + yemekten kısarak ben kac ayda 3 kılo veremedım.......Cok uzucu bıd durum nasıl hızla zayıflayabılırım ya :( ınancımı kaybetmek uzereyım :mad:

8. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
  9. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    jinekomasti değil göğüsler.
    Bende özel okulda okuyorum , bunun özel okulla alakası yok aslında ama yinede ortam biraz daha serttir normale göre bir an önce kilo ver.Diyetisyeninin dediklerini yap yeter.Bakımlı ol,yüzüne cildine iyi bak fazla saran şeyler giymeki kilo verene kadar memeler gözükmesin.
    İnsanlarla aranı iyi tut zıtlaşma
    çünkü zaten vücudun büyük bir zaaf,birde insanlarla zıtlaşırsan o açığının üstüne giderler heskesle aranı iyi tut.
    Bahsettiğin vücuda sahip olunca ona göre seninde belli bir saygınlığın olur.İnsanlar yanında memeleri dışarı fırlayan biriyle değil fitness modellerle dolaşmak ister bunu moralini bozmak için söylemiyorum tabi motive olman için söylüyorum.

Senin durumunda benzer çok adam gördüm milletin uşaklığını şakşakçılığını yapıyorlar çevre yapabilmek için soytarılık tarzında şeyler sende belli bir süre fazla dikkat çekmeyen biri olacaksın.
    Sonra vücudunu düzeltince acısını çıkartırsın.
    Eskiden dış görünüşü takmayan bir adamdım şimdi bakımlıyım eskiden yüzüme bakmayan kızlar şimdi nedense bana baya ilgili ee tabi bizde intikamımızı alıyoruz hiç takmıyorum bile.
    Hele birde birine biraz yem atarsan senden hoşlandığını falan söyler sende red edersen sağlam bir karizman olur toplumda.
    Hele bir de kız ağlarsa ilk başta sana biraz tepki koyarlar sonra herkesin saygısını kazanırsın.

Bu dediklerim uzun vadede olacak.Tek gereken şey sabır diyetisyeninin dediklerini yap başka bir şey yapma.
    Endomorfmusun mezomusun anlamadım foto baya kilolu ama bazıları hızlı kilo veremez diyetisyeninin dediklerini yap eğer haftada 1 kiloya yakın veremezsen metabolizmandadır sorun.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:17 ----------

Asla moralinide bozma narsizmini güçlendirmeye bak bu dönemde

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:25 ----------

Aslında bu tavsiyeyi kendimede vermem lazım ama nasıl bu kiloları birgünde almadıysan birgünde de veremezsin sabrederek olacak bu iş.

10. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    son cumle dogru fakat ekimden bu yana hıc kılo veremedıgım ıcın bu ıs sabırdan cıktı artık :(

11. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Psikoloğa gitmenide öneririm psikolojik halini anlatırsan büyük ihtimal sana hafif bir anti depresan verir bu da kilo verme sürecinde daha az mutsuz olmanı sağlar.

12. CR7.

CR7. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu iş tamamen kendini adama ve emek işi, bu forumda ve cevremizde hepimizin ne insanların değişimine tanık olduğumuzu hepimiz biliyoruz. eğer yapıcagına inanırsan sabirli olursan ve kendini gerçekten bu yola adarsan hayalini kurduğun fiziğe erişeceğinden eminim. asla kötü düşünme her zaman pozitif yönüne bak çünkü şundan emin olabilirsinki bu sporda verdiğin emeğin karşılığını alıyorsun. son bir tavsiye beslenme ve çalışmalarını ayrı götür heleki kilo vermek istiyorsan forumdaki yağ yakım günlüğünü takip et ve kendine diyet hazırla. kolay gelsin :)

13. Prqressive

Prqressive Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    13
    21 yaşındayım YGS'ye hazırlanıyorum uzun süredir. Gün aşırı foruma girip arasıra konuları okurken rastladım.

Kilo ve boyumuz şuan aynı.

5 Ocakta tartıldığımda 89.2 Kiloyu gördüğümde birşeyleri değiştirmek gerektiğini anladım.
    11 Şubatta diyete başladım. Ve 24 Şubattan bu yana Shaun T. adlı bir hocanın Insanity programını yapıyorum.
    24 mart itibariylede Spor salonuna gideceğim.

2 gün önce akşam tok karna üzerimde kıyafetler telefon vs ile tartıldığımda 83 kiloydum.

20 günlük diyet 1 haftalık da antreman ile bu noktaya geldim.

Gün içinde hiç açlık hissetmedim. Vücudum acıktıkça yemek yedim.

Uyandığımda Yulaf ezmesi yumurta lor peynir yoğurt kırmızı acı biber ada çayı

Daha sonra ara öğün olarak meyve canım isterse Kivi Portakal Elma Armut

Kuruyemiş iştersemde Beyaz Leblebi tükettim.

Karnım acıktıkça tavuk ızgara yada tavuklu salata yedim.

Genel olarak öğlen salata akşam ise ya salata ya tavuk ızgara yada ızgara tavuk yanında bulgur pilavi yedim.

Tabi bunları da abartmadan azar azar yedim. İlk 10 gün sadece brokoli karnıbahar salata tavuk ile beslendim.

Şimdi çok az yesem doyuyorum.

Önceden ise 1 büyük boy tavaya 3 yumurta 3 domates kaşar peyniri vs ekleyip menemen yapar 1 ekmek 1 yağlı katmer yerdim.

Yada giderdim fırına 5tl lik küt böreği 2-3 simit 2-3 poğça 1-2 sigara böreği yanınada 1 meyvesuyu alır hepsini yerdim. Boğaza çok düşkündüm. 2 gün önce annemin doğum günüydü ve yanımda 2 pasta kestiler 1 parça bile dokunmadım :) Ama 6-7 ay sonra istediğim ölçüleri yakaladığım gün kendime bir hediye verip o gün uzak kaldığım tüm şeylerden yerim. O gün benim hedefim. Aç hissetmiyorum kendimi kontrol edebilmeyi öğrendim. Beynim karnım bana değil ben onlara hükmediyorum :)

14. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ahh ahh ne guzel keske bende kılo verebılsem...Ama spora basladıgım gun kı azım tekrar geldı ... Yarın butun gun ac kalacagım,4 bardak yesil cay 4 bardak turk kahvesi ve 4 bardak nescafe ile duracagım butun gun metabolızmamı hızlandırmak ıcın ertesı gunde dıyetısyenımın haftada sporla bırlıkte 2 kılo verebılecegım dıyetı uygulayacagım umarım her sey ıstedıgım gıbı olur... Keske basından berı besınlere dıkkat etseymısım ben ıs sporda bıter dıye dusunuyordum ama hıc oyle degılmıs...Besıne dıkkat etseymısım su an zayıf + ıstedıgım vucuta yakın bır vucut yapmıs olmustum.Ama dersımı aldım umarım sende bende hedefımıze ulasıp basarılı oluruz

Prqressive bunu beğendi.
  15. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    3 tane doktora gıttım ve 3 u de jınekomastı teshısı koydu benım ıcın.15 yasındayım amelıyat olmalı mıyım sızce?Ben artık beklemek ıstemıyorum.4bın lıra dıyolar amelıyat ıcın.Yaptırmayı dusunuyorum.

16. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    jinekomasti olma ihtimalin büyük bence hemen doktora gitmelisin

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:22 ----------

ssk felan yokmu allahtan jinekomasti değiliz o kadar parayı nerden bulurum la ben :(

17. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ssk varda ozel hastaneye gıttım devlet hastanelerınden heyet raporu bekleyemem okul acılmadan hallolması gerek

18. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    vallahi çok para bana göre ama senin durumun iyiyse bilemem yinede sen hergün şınavını çek benim bildiğim 18 yaşına kadar geçmezse doktora gidilir ama çok rahatsızsan tabi senin seçimin doktora gitmek

19. CutyTiger

CutyTiger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    psıkolojık destek alıyorum o kadar rahatsızım

20. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları: