Çok mu zayıfım sizce

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yusuf Gezen tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yıllardır artık kısa kollu t shirt giyememekten, "çok zayıfsın yaa" denmesinden bıktım. 1 ay sonra spora başlıyorum. Okul açılır açılmaz. Yalnız daha önce hiç vücut geliştirmeyle uğraşmadım. Sporla ilgili sadece 5 yıl futbol oynadım o kadar. Yaşım 19. Boy 1.84 - Kilo 64. Şimdi arkadaşlar soracağım birsürü konu var aslında. Yavaş yavaş da forumu okuyorum, bilgi edinmeye çalışıyorum. Ama bazı arkadaşlar bulk falan dedi, tam anlamıyorum ama sanırım önce kilo alıp sonra spora başlamak gibi bişey. Ama ben spor yaparken kilo almak istiyorum. Kas olarak.

Sizden istediğim de, bana senin kesinlikle şunu şunu yapman lazım demeniz. Mesela "İlk iş spor salonuna yazılıyosun, beslenme programı hazırlıyosun, protein tozu falan kullanıyosun" gibi..

Bir de son olarak, şimdi ben 1 ay sonra başlayacağım için spora 1 ay boş geçecek. Bu sürede ne yapmamı önerirsiniz. Ben mekik şınav çekeyim diyorum. Yararı olur mu sizce? Şimdiden çok teşekkürler

10578418_10204533195713898_235116625_n.jpg

Burda omuzlar biraz dar gözükmüş ama genelde geniş olduğunu, genetiğimin iyi olduğunu falan söylerler. Omuz şöyle;

10434242_10203235835990572_2865081930707649776_n.jpg

2. jimmybrown

jimmybrown Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    2. Foto iyide yanlis anlamazsan 1. Fotoda kütük gibi çıkmışsın. :D başarılar.

3. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    O biraz garip çıkmış haklısın ben de anlamadım, teşekkürler :)

4. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bence sağlam, bilinçli olarak spora baslasan iyi bi vücut yapabilirsin ama bi 72-75 olsan bomba olur

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    fotoyla açıyla ışıkla olacak iş değil. boyunun küsuratı kadar kilon normal dir. misal 1 80 boyun var 80 kilo ideal kilondur kas olarak artarsan iyi olur tabi.

6. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ilk ay baslangıç programı verirler onun dışına çıkma, genelde ilk gelenler gaza gelir proğramı boslayıp dumbellara yönelirler ama sen hareketlerin yapımını çok iyi öğren, her hafta ağırlığı arttırmaya bak. (2.5 kilo olsa da arttır) beslenmeye gelince sağlıklı olarak ne bulursan ye, bende senin gibiyken basladım spora ve bu dediklerimi 5-6 ay sonra anca öğrenince ilk 5 ayım boşa oldu neredeyse. Ama sonraki 5-6 ay müthis bi gelişme yaşadım. Çoğu kas kütlesi olarak toplamda 12-13 ay da 14 kilo aldım

7. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Tam olarak amacım işte. 1 yılda 10 15 kilo almak istiyorum. İnşallah 1 sene sonra buraya öncesi sonrası diye atarım, gerçekten gözümü kararttım bu sefer. Olacak bu iş :)

8. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    aynen bak bende öyle aldım. Sağlıklı beslen, (zamanlarına, içeriğine dikkat et) bol bol ye. Unutma harbiden beslenme her şey bu sporda. Ve en önemlisi (genelde zayıf olanlarda bu çok oluyor kendimden biliyorum) bir kaç ay sonra normal bölüm bölüm proğrama geçince (bi gün göğüs bi gün sırt gibi) kendini zorlayacak ağırlıklara gir. Yani son set falan yardımlı zar zor kaldırabileceğin ağırlıklar olsun. Ben ilk basladığım aylarda bench press e 5 er kilo takıp aylarca öyle gittim, gelişme tabiki 0 dı. Sonra bi anda tak etti, bazı durumlardan dolayı gözüm açıldı ve bi 5 daha koydum sürekli ağırlığı arttırmaya basladım ve fark ettim ki ağırlıkları 2 katına çıkarınca yine de yapabiliyormuşum. Yani demek istediğim kendine güven, bir kaç ay sonra iyice alışınca zorla. Böyle hacimlenirsin anca.

9. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Şöyle 2-3 ayda 68 kiloya falan çıksam kendime güvenim o kadar gelecek ki. Sanki şimdi doğru düzgün beslenemicem, gelişemicem gibi geliyo. Ama aşıcam inşallah bi başlasın okul

10. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bak şimdi öncelikle bulk önce kilo alıp sonra kas yapmak değildir

Ki yeni başlayan birinin bulk-definasyon yapması gerkemez.

Sen eğer beslenme ve ağırlık çalışmasını doğru yaparsan hem kilo alacak hem kas yapacaksın (kiloyu büyük ölçüde kastan alacaksın)

Yağ fazla tüketme,bol protein ye yumurta beyazı,tavuk göğüsü her türlü bulabildiğin proteini yemeye çalış

Bunun yanında karbonhidrat bol tüketmen gerek çünkü zayıfsın.

Buna göre kendine bir haftalık beslenme programı hazırlaman gerek.Eğer uğraşmak istemiyorsan diyetisyene git ona açık açık body yapıcam bana bol kalorili kilo aldıracak bol proteinli diyet yaz de.Ancak kendin yazman daha iyi olacaktır

Protein tozuna ihtiyacın yok.

Kardiyo şuanlık yapma çok zayıfsın

Eğer gelişemiyorsan yüzde 70 beslenmen yüzde 30 çalışman yanlıştır.

1 yıla 10-20 kilo alırsın (yağsız sağlıklı biçimde)

11. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    beslenme proğramıyla uğrasıp, ona sürekli uyacak adamlar ya profesyoneldir ya da belli bi geçmişi vardır (şahsi görüsüm) keşke uysak ama adam yeni başlıyor daha hiç o konulara girme bence sağlıklı şekilde dediğimiz gibi bolca ye.

12. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim. Bu iş beslenme o zaman. Ben şimdiden ayarlıyorum beslenmemi. 3 öğün, ara öğünlerde de meyve gibi şeyler ekliyorum (şimdilik). Protein tozu kullanmıyorum. Bulka falan da gerek yok zaten kas olarak alırmışım. 5-6 ay sonra görüşmek üzere diyelim o zaman :)
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2014 ---
    Sabahları şunu yemem lazım gibi bi program hazırlamam zaten ya. Önemli olan 3 öğün yemem, aralara da ara öğünleri sıkıştırmam, düzenli uyumam, düzenli çalışmam sanırım. Peki bu 1 ay içerisinde dediğim gibi mekik falan çekeyim mi?

13. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Bir tane beslenme program hazırla konu aç biz sana doğrumu yanlışmı söyleriz

Örnek vermek gerekirse

Sabah-Yulaf,4 yumurta beyazı,ekmek,peynir

Ara öğün-Badem

Öğlen-Bol makarna,salata

ara öğün-muz

Spordan sonra-lor peyniri,göğüs eti vb

Çok baştan savma ve yetersiz bir beslenme planı oldu ama nasıl bir şey yapman gerektiğini görmen açısından yazdım.Bu tarz bir şey yapmanı öneririm

14. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım, zaten kafamda şekillendi bu beslenme programı işi. Çok çok teşekkür ederim kardeşim

mericboss99 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş