Çok kaslı olmak mı, estetik görünmek mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve atesdagli tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar merak ettiğim konu şu çok kaslı olmak mı yoksa estetik bir görüntüye sahip olmak mı? ben estetik görünmek isterdim doğrusu ve bu sporu bu nedenle yapıyorum kesinlikle hiç bir ilaç kullanmıyorum ve düzenli çalışma + iyi beslenme ile güzel görünen bir vücut a sahip olabileceğimi düşünüyorum yarışmalara katılan sporculara sonsuz saygı duymakla birlikte onların sahip oldukları gibi bir vücut istermiydim diye soruyorum da kendime cevabım kesinlikle istemezdim oluyor tekrar buradan fazla kaslı vücut beğenen ve bu yolda çalışmalar yapan arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum lütfen beni yanlış anlamasınlar bu sadece benim fikrim evet arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz fazla kaslı bir vücut mu yoksa estetik görünen ama o kadar fazla kas kütlesine sahip olmayan bir vücut mu?

bench_Odumbellllsweightlifter

2. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    kaslı olan zaten estetik görünür diye cevaplasam.....mr olympia derecesinde kütleli ve define değil tabi.mesela pump forever ve ayaz hem yeterince kütleli hem de estetik duruyor.
    40 cm kol ideal bence,geniş omuzlarla desteklendiğinde oldukça estetik durur zaten

atesdagli bunu beğendi.
  3. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    cevap için teşekkür ederim Berkthagar bu konudaki düşüncelerimiz birbirine yakın sanırım.

Berkthagar bunu beğendi.
  4. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    boyu da katmak lazım bence. 180 in üstünde 40 ın üstüne çıkmak iyi olur. omuzların belirginliği birzda belle alakalı olduğundan ince bel şart.

atesdagli bunu beğendi.
  5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Erkekte 175 cm ile 185 cm boy aralığında olmak avantaj... Kaslı olmaya gelirsekse bombeli kaslar yerine derinlikleri çizgisel olarak ayrılmış tadında düz kaslara sahip olmak daha hoş... Sokaktaki vatandaşın Brad Pitt'in karın kaslarını, Ronnie'ninkilere tercih ederim demesi de yine bu yüzden... Tabii bazısı daha derin oyuklu kas araları da isteyebilir baklava diye tabir edilen... Tabii bu bombeli kaslar VG dışında hiç bir spor branşına temel de oluşturmaz ve düz kaslar tercih edilir.. Yukarıda belirttiğim sebeplerden ötürü de genellikle beğeni de diğer yönde... Alt altta yazıldığında ibre bu şekilde benim bakış açımca... Zevk ile renk meselesi yine sonuçta...

atesdagli bunu beğendi.
  6. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    eğer daha çok gömlek giyecekseniz deltoid, trapez ve pektoraller gelişmiş olmalı. o zaman gömlek oturuyor.
    ama daha çok tişört veya daha dar kesimli giyiyorsanız o zaman latis ve kollarında hacimlenmesi şart.

atesdagli bunu beğendi.
  7. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkür ederim estetik fenomen bilgiler için bu arada supersport senin de giyim tarzına göre vücut yaklaşımın mantıklı geldi bu arada estetik görünüpte fazla kas kütlesine sahip olmayan bir vücut için değisik ilaçlar kullanmak gerekirmi açıkçası benim maddi durumum buna müsait değil gittiğim spor salonu da bu doğrultuda mütevazı bir yer zaten. Ayrıca ilaç kullanmaya korktuğumu da söylemeden geçemiyorum bir çok şey okuyor yada izliyoruz bu konularda her insanda olumlu tesir yaratmaya biliyor bu nedenle şunu sormak istiyorum sadece düzenli çalışma ve yediğime içtiğime dikkat ederek estetik görünümlü bir vücut a sahip olabilirmiyim

8. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    evet,zaten fit bir vücut yapmanın tek yolu bu zaten,allah vergisi genetik haricinde.Bir yıl düzenli çalışıp düzenli beslenirsen-iyi beslenirsen suplemente bile gerek yok- insanların imreniceği bir vücudun olur.hatta şimdi bbye başlarsan düzenli yaptığında yaza kadar hatırı sayılır bir şeyler yaparsın.tabii aşırı obezlik gibi uç noktalarda bir fiziğin yoksa.bu durumda bile birkaç aylık zayıflamayla halledersin kanımcaç

atesdagli bunu beğendi.
  9. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    saolasın Berkthagar ilgin için teşekkür ederim

Berkthagar bunu beğendi.
  10. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

186cm ve üstüne yönelik ne tür bir dezavantaj vardır peki? ...

11. verte

verte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen fit bir vücut için ne yapmamız gerekli ? , kas yaptıktan sonra yakmamız gerekli demişti birisi ama tam hatırlamıyorum... ve nasıl yakacağız:(

12. acemi_42

acemi_42 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    çok tekrar hafif ağırlık (3x15) (4x15)

13. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0

ağır kilolarla çalışıp da define olmak mümkün.masteer hocanın bununla ilgili bir yazısı vardı,pump forever da ağır çalışıp define olmanın canlı örneği.
    bence 4 ay kadar 8-12 tekrar aralığında bulk çalışıp yağ oranına göre 1-2 ay 4-6 tekrar aralığı güç çalışmasıyla zayıflaması daha kaslı ve fit olmasını sağlar.

atesdagli bunu beğendi.
  14. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    İlgi ve alakanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar

15. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    aslında sitedeki %95 üyenin istediği aynı tip vücut ama burada yanlış anlaşılan şu var. çoğu arkadaşımız istediği vücuda kavuşamayacak nedenmi özellikle sporda yeni olan arkadaşlar soruyu yanlış yönlendirdiklerinden gelen yorumlarda bu şekilde oluyor mecburen.

şunu hepimiz biliyoruzki ne kadar ağar basarsak basalım ne kadar iyi beslenirsek beslenelim gelebileceğimiz nokta genetiğimizle alakalı ki şunu hepimiz biliyoruz hiçbirimiz bir ronnie bir arnold olamayız. bırakın bunları estetik diyorsunuz gelmiş geçmiş en iyi estetik vücut frank zane olamayız hiçbirimiz. bunlar gerçekler.

gelgelelim adamların bu spor işleri. aldıkları supplementler,steroitler,growth hormanlar, beslenme düzeni,uyku düzeni idman vs.. bunları şu siteden birimiz yapabilsek zaten olympia çıkardı bizdenki onuda geçdim bizim türk sporcularımızdan varmı olympia fiziğine ulaşmış 1 kişi.

onun için çoook çok sağlam beslenerek , sağlam idman atarak , sağlam uyuyarak ve ek besinlerle gelebileceğimiznokta harika genlerimiz olsada çıtanın 100 de 10 u kadar kalır. yani büyümek istemiyorum diyerekden 15 tekrar hafif kilo felan saçmalıklarına gerek yok. bunu soran adam eminimki seneyede böyle bir başlıkta bulunacak ve fit bir vücut istiyorum diyecek. ağır kilo basmakla arnold olamazsınız zaten. ama işin kuralı bu basacaksın. merak etme öyle olamazsın zaten.

örneklendirmelerde bir pump forever bir ayaz gösterilirken bu üyelerin hafif kiloyla mıbuhale geldiğini düşünüyorsunuz? büyümemek için hafif kilo bastıklarınımı yoksa beslenmeyerek oralara geldiklerinimi? adamlar beslenmiş basmış definasyonunuda yapmış sen gidip bu üyelere özeneceksin ama yapdıkları herşey ters gelecek mantığına? bu adamlar işi bilmiyormuda hafif kilolarla çalışmak varken ağar basıpda kütle yapıp yontmuşlar.

SÖZÜN ÖZÜ ŞU; hedef aynı ama siz kendinize zor geleni yapmak istemiyorsunuz ve bu yol size saçma geliyor. bahanede burda. bunları diyenlere genel konuşuyorum kimse üstüne alınmasın.

Son düzenleme: 2 Şubat 2010
    dubtis, atesdagli, Berkthagar ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0

kamburluk şansı boy belli bir seviyeyi geçtikçe artıyor gibi,ama 190 üstü olup gaye dik ve estetik duran insanlarda var.Bu arada jarhead de üstüne basmış,ağır kilolar işin anahtarı ,definasyon döneminde bile ağır çalışmak zannımca daha mantıklı.

atesdagli bunu beğendi.
  17. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Çalıştığım salonlardan birinde hocanın birisi şunu demişti; "Herkes ağırlıkların altına girince arnold olacağını zanneder ama kilo almak ( kas yapmak ), kilo vermekten çok daha zordur."

Jarhead'in dedikleri bana mantıklı geliyor. İstediğiniz kadar ağırlığın altına girin arnold olunmuyor. Bunun bir çok etmeni var; düzenli yaşam, sağlıklı beslenme ve hatta gerekli supplementler. Eğer sağlıklı, sporcu vücudum olsun diyorsanız düzenli olarak sporunuzu yapın bir süre sonra vücut kendini buluyor bir şekilde. Spor amacıyla spor yapmak benim ilk hedefim. Bir süre sonra herşey rayına oturuyor zaten kendimce.

atesdagli bunu beğendi.
  18. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    jarhead teşekkürler bilgiler ve yorum için ben 2009 haziran ında tam 135 kıloydum şu an ise 115 kiloyum yani 20 kg zayıfladım ben artık kilolu bir insan olmak istemediğim için kafamda olayı bitirdim ve bir spor salonuna yazıldım orada çalışmaya başladım yediğime içtiğime dikkat ediyorum tabiki bir sporcunun beslenmesi gerektiği gibi beslenemiyorum ekonomik sıkıntılar dolayısı ile ama elimden geleni yapıyorum takdir edersinki maddi durumum zayıflamama ve vücudumun şekillenmesine yardımcı olabilecek ilaçlar kullanmama engel oluyor ayrıca maddi durumum düzgün olsaydı dahi bu ilaçları kullanmak konusunda ciddi tereddütler yaşardım doğrusu ben sadece düzgün görünmek olabiliyorsa birazdaha sporcu gibi görünmek mümkün olabilirmi diye merak ettiğim için siz arkadaşlarımada danışmak istedim cehaletimi mazur görün çünki ben bu spora başlayalı çok uzun zaman olmadı henüz yarım yıldır uğraşıyorum bu sporla KPSS sınavına hazırlanıyorum ikinci üniversitenin son sınıfındayım bu sene. Hayatımda artık bambaşka bir sayfa açmak ve kilolarım nedeni ile yıllardır yaşayamadığım ne varsa artık doya doya yaşamak istiyorum bu nedenle kilo vermeye daha dogrusu sağlığımı tekrar kazanmaya karar verdim ve şu an gerçekten spor yapan bir insan olarak kendimi çok mutlu hissediyorum elbette yarışmalara katılan porcular gibi olma imkanım olmadığının farkındayım ve genetik mirasım bu konuda oldukça kötü ancak ben elimden geleni yapmaya çalışmaya mücadele etmeye ve istediklerime kavuşmaya kararlıyım bu konuda siz arkadaşlarıma bana bilgi ve tecrübelerinizle yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum çok saolun umarım hepiniz şu hayatta istediğiniz ne varsa yaşarsınız çünki ben sürekli hayallerimi başkalarının gerçekleri olarak görmekten çok ama çok sıkıldım.

jarhead bunu beğendi.
  19. demit

demit Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sitedekilerin %95 inin genetiklerinin son noktasındaki vücutları isteyeceğini hiç sanmiyorum, genetiğin son noktasını yaklaşık 42-43 cm kol olarak düşünürsek, bence kol 40-41 i geçtiği an bozuluyor.
    kaldıki vücuda yağlanma payıda bırakmıyor, yani 41 cm kol ve orantılı vücuttaki bir insan off sezonda biraz işin ucunu kaçırsa fena kaba bir görüntü ortaya çıkıyor.

atesdagli bunu beğendi.
  20. demit

demit Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    body builderları geçtim, doktorlar bile söylüyor.

yağ yakmanın en kolay yolu kas miktarınızı arttırmaktır.

bunu yağ yakım başlıklarında yazıyorum adamlar altına evet haklısın, 4 x 15 şundan gırıcem fılan dıyorlar. ne anlam çıkarıyorlar ben anlamıyorum :)

kas kütlen nasıl en iyi arttırıyorsan yağınıda öyle yakarsın, yani en iyi yağ yakma teknikleri, kesinlikle bölgenin kas tipine göre ( kırmızı-beyaz) yapılan maksimum kas arttırma teknikleridir. tek değişen yemek, diet düzenidir.

atesdagli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş