Çok kardio az sonuç yardım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve atakanakd tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. atakanakd

atakanakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftanın 5 günü salona gidip önce 30 dk koşu-yürüyüş yapıyorum sonra 10 dk bisiklet ardından 5 dk twist 5set 40tekrar mekik 5 set 25 tekrar ters mekik yapıyorum daha sonrada ogün gögüs/ön kol/sırt yada omuz/triceps/bacak çalışıyorum yediklerimi dikkat ediyorum.yaklaşık 5 ay oldu ilk 2 ay düzenli çalışmıyordum ve 130 kg den 119 a düştüm kollarım genişledi üst gögüs düzene kavuştu ama alt gögüs berbat duruyor,11 kg vermeme rağmen dışardan herkez kilo vermişsin vb desede üstümü çıkartıp baktığımda aynı.Bu hafta her akşam ip atlama ve omuzda sopa çevirmeyede başlıyacağım.iri yapılı biriyim boyum 1.86 kg 119.100 e nasıl düşebilirim 1 aydır kg 1 kg düştü sizce ne yapmalıyım.Herhangi bir ürün kullanmak istemiyorum.Hergün lor ve yumurta yiyorum protein desteği için. ekmek 5 aydır yemiyorum diyebilirim.Göbekteki ve basen gögüs teki yağı nasıl eritebilirim forma girmeye başadım ama görüntü değişsede yağ hala cok sizce ne yapabilirim.

2. atakanakd

atakanakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    resimler biraz saçma olabilir ama ekliyorum

[​IMG][​IMG]

3. LexJufen

LexJufen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi-İşlem-amatör sprinter
    programınız yanlış zaten...sadece koşuya yoğunlaşın...vücut bir süre sonra hareketlere alıştığından en düşük enerji ile sporu atlatmaya bakar...forumu araştırın.

4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    hiç 119 gibi durmuyorsun ama.

5. atakanakd

atakanakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iri kemikli birisiyim.Sadece yağ değilim en azından.Ufaklığımdan beri spor yaparım.futbol basketbol yüzme tenis güreş hepsiylede uğraştım ama bu sınav dönemleri bu hale getirdi.

6. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    "sadece koşuya odaklanın" görüşüne katılmıyorum..
    beslenme programınızı görmek lazım..
    ne kadar protein karb. alıyorsunuz..
    bence yağ yakımında en önemli unsur beslenmedir,
    kardiyo ardından gelir..

Bozo-Baku bunu beğendi.
  7. srcndvc

srcndvc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum benle iletişime geçebilirmisin?

8. un_i

un_i Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kendini bunalıma iyi sokmuşsun kesinlikle 119 gibi durmuyorsun benim boy 1,88 kilo 115 resmim koysam korkarsın herhalde senin 2 katınım bi yağ kas ölçümüne gir bakalım fakat düzgün bir ölçüm cihazında sanırım kas kütlen artmış ...

9. duvende

duvende Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Zayıflamada beslenmenin önemi çok fazla, hatta önce beslenme sonra spor olarak değerlendirebilirsin. Bunun yanında psikolojik etkenleride gözden kaçırmamamız gerekmekte. Hepsi bir araya geldiği zaman iyi bir destekle birlikte (spor salonundaki hocan veya diyetisyenin olabilir) çok rahat zayıflayacağını düşünüyorum. Ayrıntılı soruların için özelden mesaj atarsan seve seve yardımcı olurum.

10. Placebo

Placebo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar protein ve karbonhidrat almak lazım. ?

11. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    selam dostum ben de aynı şekilde, 135 kg den 119a dustum 1bucuk ayda. kosuya cok onem veriyodum, aynı zamanda agirlik antremanı da yaptim, ama sonraki 7 ayda 110 kgye dustum. yani kilo vermem bayagi bir yavasladi. simdi super set yapip agirlik kaldirarak kilo vermeyi deniyorum, iyi gidiyor gibi.
    2 cesit idmanım var, haftanın hergunu yapıyorum:
    1.gun
    10 dakika bisiklet (ısınma)
    20 dakika kosu
    2 dakika dinlen sonra superset:

incline bench20 tekrar+dumbellcurls15 tekrar (6 set)
    barbellcurls12 tekrar+frenchpress12 tekrar (6set)
    latpulldown20 tekrar+cabletriceps 15 tekrar(6set)
    declinebenchpress 15 tekrar+lateral(omuz) 15 tekrar (6set)

1 supersetteki hareketler arası 5 saniye dinlenme, supersetler arası 30 saniye dinlenme.

supersetten 2 dakika sonra

15 dakika bisiklet
    10 dakika yuruyus(soguma)

2.gun

15 dakika bisiklet
    30 dakika kürek
    30 dakika koşu

20x3 karın
    20X3 yan karın
    20x3 bel

15 dakika bisiklet
    10 dakika yuruyus

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:09 ----------

yemek menümde şöyle

8:00: 3 buyuk domates 100-150gr. mantar, 1 kucuk yeşil elma, yarım portakal, 1 dilim kepek ekmegi.

10:30: 100 kalorilik 1,1gr yagli, meyveli yogurt

12:00 yeşil salata, 3 tane haşlanmış yumurta
    veya, haslanmis tavuklu salata

15:00: 100 kalorilik 1,1gr yagli, meyveli yogurt

18:00da antremana gidiyorum. donunce ya 1 tane meyveli yogurt yada hicbirsey yemiyorum.

antremandan sonra bisey yememek iyi degil ama su anda kas kaybını pek umursamıyorum, 90 kiloya dustugumde protein alımıyla birlikte kas olusturmayı planlıyorum.

su andaki hedefim, uzerimden en hızlı şekilde bosuna taşıdığım 20 kglık agırlığı atmak.

12. un_i

un_i Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    rodenward öncelikle çalışma tarzın ve tempondan dolayı tebrik ederim ....

fakat sen ve senin gibi birçok kişinin ortak bir yanlışı var bana göre ....

önemli olan kilo vermek değil vucuttaki yağ oranını kütlesini düşürmek ...

bu yeme tarzı ve antrenman programınla anca bolca kas kütlesi ve su verirsin bence öğlen ve akşam yemeğinde protein alımını bayağı arttırmalısın ve anrenmandan sonra muhakkak yemekte protein yemelisin ...

13. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kardionun sırası sizce önemli mi ?
    Yani antrenmandan önce zaten dolu olan glikojen depoları varken yapılan kardio egzersizi, antrenman sonunda tüm depolar boşalmaya yakınken yapılmasından daha verimsiz olmaz mı.
    Glikojen depolarını boşalttıktan sonra yapılan kardio egzersizlerinin yağ yakmakta daha etkili olduğunu söyleyemez miyiz.
    Bence önemli bir nokta.

14. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    bu konunun üzerine ben de bi aralar epey düşünmüştüm..
    bence ısınma hariç kardiyo başlangıçta yapılmamalı..
    bastığımız ağırlıklar belli ölçüde düşüyor ki bu en önemli sebeb.
    sıkı bir ağrılık antrenmanı için gereken enerjiyi bulamıyabiliriz..
    bb.com da da çeşitli makalelerde vucutcular için kardiyonun ya sabah aç karna (bence en iyisi bu), ya da antrenman sonrası yapılmasının yağ yakımı için etkili olduğundan bahsediliyordu..
    ama asıl amaç kondisyonsa başta da yapılabilir..

15. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle, antrenman öncesinde yapılan kardio kesinlikle güç kaybı yaratıyor, artı yakıt olarak glikojen depolarını kullanıp yağ kütlesini hiç kullanmıyor.
    ilk önce glikojen depolarındaki yakıtı antrenmanda boşaltmak lazım ki geriye kalan kardio egzersizinde gereken gücü vücut yağ dan karşılasın yani yakıt olarak yağı kullansın (yaksın).
    Sabah aç karına tavsiye edilmesinin nedeni de tamamen bu, sabah aç karına yani glikojen depoları dolmadan.

16. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Haydaa, bildiklerim birer birer yanlış çıkıyor :)
    Antrenman öncesi kardio güç kaybına sebep oluyor, burası tamam.
    Ama, antrenmandan sonra yapılan kardio yağ yakımını olumlu yönde etkiliyor öyle mi? Salondaki hoca, antrenmandan sonra kardio yapmamam gerektiğini, böyle yaparsam "kasları yakacagımı" söyledi. Ben de haftanın 2 günü off günlerimde gelip kardio yapıyorum.

Hangisi doğru?

17. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun icin Tesekkurler. inanki salondayken, sagda solda deli gibi terlemiş bir biçimde ve supersetin saniyelerini kaçırmamak için koşuşturdugumu gorunce herkes aynı şeyi soyluyor.

boyum 190 90 kilo benim icin iyi gibi dusunuyorum.

dedigin cok dogru, yagi azaltıp kası oldukca muhafaza etmeliyiz.
    fakat benim dusuncem şu yönde. ben şu anda tuvalete giderken, yolda yururken, otobuse binerken veya spor yaparken sırtıma baglı 20-25 kiloluk bir dambıl taşıyorum. ve bu dambıl hep benimle. resmen boşu boşuna hammallık yapıyorum. şu anda bir an önce bu dambıldan kurtulup, aynı şeyleri 25 kilo daha az bir agırlıkla yapmak istiyorum. işte bu duruma eriştiğimde kas inşa etmem benim için çok daha kolay ve zevkli olacaktır. kendimi böyle şartladım. 85 kilolara geldiğimde yapacagim bunu.

18. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yakıt olarak en son kas kullanılır öncelikli olarak glikojen sonra yağ depoları ardından kas., proteini kesmedikten sonra kardioyla kas yakmak öyle kolay değil.

residente_calle bunu beğendi.
  19. atakanakd

atakanakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben başta ısınmak amaçlı 10 dk koşu 10 dk bisiklet twist mekik ters mekik vb yapıyorum.Kardio yu sonra 30 dk koşu-hızlı yürüyüş 20dk bisiklet olarak yapıyorum umarım doğrudur

20. befuzorro

befuzorro Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Akşam yemeğinden 2 saat sonra 250m 5km/s-250m 11km/s hızında toplam 20 dakika koşuyorum.Sizce bu interval cardioya uygunmudur ve sonuç alabilirmiyim

Sayfayı Paylaş