Çok kararsızım:/

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dalgarome tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    beyler bayanlar çok kararsızım ben ya ben şubat ayında spora başlicaktım güya erteledim tırstım üşendim bilmemne derken aylardan oldu nisan..

100 kiloydum 80 oldum kendi çapımda verdim kasta gitti.spora başlicam muhabbetinden akşam yemelerine başladım yine bu sefer kilo aldım geri 87 oldum şimdi 85im akşam yememeye çalışıyorumda..

benim artık gerçekten vücuduma değer vermem gerektiğini düşünüyorum

önümde benim gördüğüm 2 yol var

bodybuilding,fitness

kickbox vb gibi dövüş sporları

sizce hangisine gideyim?

bi ara theburnfitness a gitmeyi düşündüm 2 aylık programla özel danışmanlık falan yapıyolarmışta aynı fiyata 1 senelik spor salonu üyeliği alabiliyorsun.bu da bi seçenek yani :)

ne yapabilirim arkadaşlar sizden fikirlerinizi almak isterim (motivasyon sıkıntım var biraz) sizce spor salonuna kaydolup vücudumu fitleştirmeyemi çalışiyim yoksa kickboxla kendiliğinden fitleşmeyimi bekliyim?

[benim kendime yakıştırdığım vücut fit vücuttu ne şişkin ne sıska bu kuzey güney dizisindeki kuzey karakterini düşünün onun biraz daha oturmuşu(5 bölüm sonra pek bi numara kalmadı sanırım sporu bıraktı arkadaş)].

uzun oldu ama okuduysanız ne mutlu bizlere :)

(yazım hatalarımı hoşgörün lütfen:))
    Saygılar.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kickbox ve benzeri sporlara gitmeden önce spor salonuna yazılmanı öneririm. Vücudunu biraz daha toparlayıp öyle yazılmak istersen yazılırsın.
    Bende boksa gitmiştim, fitnessla beraber götürüyordum. Bilek sakatlığı geçirdiğim için bırakmak zorunda kaldım. Tekrar başlamayı düşünüyorum her neyse. Dövüş sporlarına gitsende body de ki gelişim kadar hızlı olmuyor. Yani sen kilo vermek istiyorsan iyi bir diyet planı çıkar ve spora yazıl. Kendini yeterli gördüğün zaman yada yaklaştığın zaman istediğin dövüş sporuna yazıl. Yada benim yukarıda dediğim gibi kendine güveniyorsan yani devam edebileceğin konusunda ikisini aynı anda yürütmeyi deneyebilirsin. Ama çok yorucu oluyor bunu da söyleyeyim

3. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkürler cevabınız için bende sanırım spor salonu yollarına düşücem yine :

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum hata yapıyorsun bir mücadele sporuna gitmen senin için daha yararlı olucaktır.Hele ki Kickboks ise antremanlar yorucu ve ağır geçiceği için kilo vermeye yönelik bir beslenme ile ek bazı şeyler yaparak kilo verebilirsin hem fit vücuda ulaşma yolunda evde biraz çalışma gösterirsen ve kickboks antremanlarını kaçırmazsan daha iyi olur.Mücadele sporlarında öğrenme ilerleme uzun süreçtir spor salonuna sakın yazılma!

5. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    kimse kickbox önermiyor sizden başka

genelde şey yorumu alıyorum ; 'kickboxla o vücut çok uzun zamanda olur bodyi aksatmazsan 1 senede tamamsın' lafını çok duyuyorm hatta 1 sene 6 ayda olabiliyor falan filan..

acaba kısa srücekse 6 ay 8 ay gibi body kasıp kickbox öğrenmeyemi başlasam

6. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşım sana tavsiyem kıck boksa başla hem kas olur ufaktan hem kendini korumayı bilirsin hemde mükemmel zayıflatıyo.ben kıcık boksa gitmeden önce 82 kiloydum kıckboksa başladıktan 6 ay sonra 69 kiloya düştüm şimdi bi 6 ay ara verdim geri 75 kilo oldum:mad: ama yine başlıyacagım.thums:

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    body yaparak istediğin vücudu daha kolay yaparsın ama şöyle birşey var kimisi spor salonunda boş boş gezer kimisi çalışır ama kick boxta bu olmaz herkes aynı işi yapınca sende yapmak zorunda kalıyorsun.eğer ben tembelim diyorsan kick box a git ama çalışkan ve azimli isen body ile çok daha kısa zamanda bu işi yaparsın.ama acelen yoksa kick box a git hem bişeyler öğrenirsin belki yeteneklisindir turnuvalara katılırsın

2157 bunu beğendi.
  8. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    şuan kararım şöyle sanırım , hala düşünüyorum ama işte;

bu hafta salona başlicam 6 ay boyunca vücudumu şekillendirmeye başlyacağım sonrasında orda 1-2 özel antrönörlede çalışıp programlarımı kickboxa uygun şekilde ayarlatmaya çalışıcam çünkü bazı hareketler sanırm vücudu kick box taki hareketler açısından kısıtlayabiliyor.kasların uzunluğu kalınlığı etkiliyormuş araştırmama göre.6 ay boyunca sağlam fit olurum zaten 13 ay üyelik öbür 6 aydada kickboxa başlayıp fitness ı zaman öldürmek ve zevkle yüzme falan yapmak için kullanırım diye düşündüm ben.

ya kimse gitmese umrumda olmazda tembelim ama arkadaşlarım gidiyor ve bi arkadaşım baya zayıfladı hiç zayıflayamaz dediğim ve haftada 4 gün gidiyormuş böyle böyle kendimi alıştırırım diye düşünüyorum yarın veya salı günü yazılıcam burda before and after yapabilmek dileğiyle.. :D

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hata yapıyorun Kickboks için vücud geliştirme çalışarak bir alt yapı oluşturmak yerine Kickboksa başlaman ve kickboks antrenörün eşliğinde bu konuda yardım alman çok daha iyi olucaktır.Fitness , Vücud Geliştirme antrenörleri sana bu konuda yardımcı ne kadar olabilir tartışılır.Kickboksa başla ve devam edebileceğin zaman kadar devam et neden dersen ? fit vücud için değil Kickboksu öğrenmen için fit vücud için kickboks antremanları dışında bir çok şey yapabilirsin önemli olan zamanın olsun.Beni dinle Kickboksa başla..

dalgarome bunu beğendi.
  10. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    kickbox u öğrenicem de işte benim açımdan daha kolay olur diye düşünmeye başladım çünkü fitness ta görsel sonucu daha hızlı alırım sanırım? :) benim ihtiyacım olan ilk şeyde o zaten sağlıklı ve fit vücut

Sayfayı Paylaş