Çok Kötü Hissediyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve chunnerocky tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. chunnerocky

chunnerocky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yaşındayım. 1,73 boyunda 56 kiloyum. Yaklaşık 9 aydır fitness bb yapıyorum. Kilo almak için 4 ay önce clean bulk yapmaya karar verdim ve 4 aydır yapıyorum. Devamlı spor yaptığım halde ancak 2 kilo alabildim ve vücudum göbek başta olmak üzere her yerim aşırı derecede yağlandı. %12 olan yağ oranım şuan %20yi geçmiştir diye tahmin ediyorum. Normalde bu zamanlarda definasyona giricektim ama şuan ne yapmalıyım bilmiyorum. 4 ay önce sixpacklerim varken şuan bu göbekle oturmak ağrıma gidiyor hayattan bezmiş durumdayım. Aldığım 2 kilonun 1,9 u yağ çıksa şaşırmam. Psikolojim gerçekten bozulmuş durumda. Beslenmeme aşırı dikkat ettim neden böyle oldu bilmiyorum. Roaccutane adlı sivilce ilacı kullanıyorum acaba onunla mı ilgisi var kilo alamamamın yoksa bağırsağımda kurt mu var bilmiyorum. Her türlü nedeni arıyorum çünkü imkansız geliyor böyle bi durum. Yardımınıza ihtiyacım var :(

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece 2 kilo aldıysan bunun olması imkansız. 54 kg, %12 yağ oranı ---->47.50 kg yağsız kütle. 56 kg, %20 yağ oranı ---->44.8 kg yağsız kütle. 2 kilo alırken bir yandan da 2 kg kas kütlesi yakmış olman imkansız. Psikolojik engellerden kurtul.

Kilo alamamanın sebebini bir kez söyleyeceğim, inanmazsan seni inandırmaya çalışmayacağım. Az yediğin için kilo alamıyorsun. Çözüm: Daha çok ye. Yediklerine dikkat ediyorsun madem, 200-300 kalori daha ekle o yediklerine. 100 gr civarı protein yeterli, bunu karşılıyorsundur muhtemelen. Kalanı da sevdiğin, sağlıklı besinlerle doldur.

173 boyda, 56 kiloda ne yaparsan yap, sakın ama sakın yağ yakmaya falan çalışma.

3. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Beslenme düzenini neler yediğini anlatır mısın?

4. chunnerocky

chunnerocky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle ilginiz icin tesekkur ederim en yakin zamanda yag olcumu yaptirip sonucunu yazacagim.

gune bir bardak taze sıkılmış portakal suyu ile basliyorum.
    kahvaltida 2 yumurta 1-2 dilim tam bugday ekmek yaninda da lor yiyorum.
    oglen yemegim okulda oldugum icin her gun degisiyor bolca yiyorum yaninda yogurt da tuketiyorum.
    anttemandan ciktiktan sonra hemen sut iciyorum daha sonra 20 dk icinde eve gidip 3-4 yumurta tuketiyorum bunun ustune bir de saglikli bir ak yemegi yiyorum.
    ara ogunlerde kuruyemisim, meyvem eksik olmuyor. bazen mecbur kaldigimda torkunun tam bugdayli biskuvisini tuktiyorum. haftada 2-3 gun pinarin citir balikli urununu tuketiyorum. genel olarak beslenmem boyle. ve beni en sasirtan kilo almamak icin kardiyo yapmiyorum ona ragmen kilo alamiyorum. kilo alabilsem de yaglansam sikayet etmicem. kilo alamadigim halde yaglaniyorum

Sayfayı Paylaş