Çok güçsüzüm halsizim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve EMN tarafından 5 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba.yaklasik 2 senedir aralikli olarak bb yaptim.vucudumda degismeler oldu.boyum 170 kilom 70 e kadar ciktim.ama suan baya zayifladim 61 kiloya dustum.gucum artmiyor ne yaptiysam artmadi gucum kondisyonum cok zayif ellerim kucucuk ayakkalrim kiz ayagi gibi.boyum zaten kisa.o kadar sporla uğraşmaya ragmen disardaki siradan biri benden çok daha guclu.en basitinden merdiven cikarken bile bacaklarim yoruluyor surekli merdiven felan ciktigim halde hep boyle oluyor.hizli felan kosamiyorum.cok ziplayamiyorum.gun icinde de surekli bir yorgunluk ve halsizlik var canim hic birsey yapmak istemiyor.agirliklarim hic artmiyor.guclenmek icin 5x5 yaptim arttiramadim agirlik en fazla 60 kg bench 60 kg de squat cikabildim 5 tekrar.vucudum idare eder en azindan zayif durmuyorum ama gucum hic yok.gecen gun paintball oynamaya gittik silah 5 kg civariydi silahi elimde tasirken zorlandim titremeye basladi elim.herkes dalga geciyor sirf bu yuzden birde polis olmayi istiyordum millet duyunca guluyor geciyor.zaten sirf polis olmak istedigim icin spora basladim ama olmuyor bos zamanlarinda kendi kafasina gore takiliyor millet ben spora gidiyorum ama yine de onlar benden gucluler. Yurt ortaminda kaliyorum yurtta cikan yemeklerden et felan cikinca et felan yemiyorlar birde bu benden guclu dediklerim
    Sizce ne yapmam lazim iyice moralimi bozdu bu durum.kiz gibiyim zaten suratim da en fazla 16 17 yaslarinda gosteriyor ama 22 yasindayim.

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Beslenmen, uyku düzenin, günlük yaşantın ne durumda? kronik bir hastalığın var mı?

Aslında en iyisi doktora gidip günlük sikayetlerini belirtip bir genel anlamda tüm hormonları kontrol ettir garanti iş olsun. (testosteron, tiroid, şeker, kortizol vs..)

Görünüşünü boşver, ona yapacak çok bir şey yok. Önemli olan şu; yaşam kaliten düşük, bitkinlik, yorgunluk var, dinç değilsin, bunlara odaklan.

EMN bunu beğendi.
  3. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Hastaneye görünüp kan değerlerine baktırabilirsin eğer bi sıkıntı yoksa kemik ve kas yapınla alakalı olabilir. Sigara alkol düzensiz beslenme ve uyku stres bunlar sende performans kaybına neden olabilir.

EMN bunu beğendi.
  4. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yakin zamanda saglik raporu almistim polislik icin kan felan verdik sıkıntı cikmadi birsey olsa orada belli olurdu.ama testesteron olculmedi sanirim testesteron eksikliginin belirtileri de hemen hemen bende var depresyin durumu felanda var hep mutsuz hissediyorum kendimi arkadaslarim felab da aynisini soyluyor.

Uyku duzenim yeme duzenim felan da ayni 11 gibi yatip saat 6.30 gibi kalkiyorum.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    2 yıldır spor yapıp 61kg de olman zaten başlı başına bir şeyler anlatıyor.beslenmeden kilo almadan güçlenmeyi yada hacimlenmeyi bekleyemezsin.istiyorsanız günde 400 gram protein tüketin,KALORI ALIMI YETERSIZSE elinize pek bir şey geçmeyecektir.

Pink Zeppelin, abseto ve EMN bunu beğendi.
  6. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam 70 kgkende ayni durum vardi.
    Mesela benim kolumdan cok cok ince biri biceps curl hareketinde benimle hemen hemen ayni giriyordu.

7. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    EMN bunu beğendi.
  8. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Sağolun hocam birde bunu deniyecegim ama program biraz uzun geldi bana ingilizcem pek yok google ceviriden cevirdim tum hareketleri 5x5 deadlifti 1x5 yapacagiz heralde.dinlenme günlerinde de kosmayi dusunuyorum çünkü cabuk kesiliyorum.
    Bir de crossfit hakkinda ne dusunuyorsunuz?hem kondisyon hem guc veriyor galiba

9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    senin pozisyonunda biri için bu program ideal fakat şuanlık nası bir programı takip ettiğinden çok nasıl beslendiğin önemli.

EMN bunu beğendi.
  10. SmallMan

SmallMan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocamızın dediği doğru kardeşim. beslenme çok önemli karbonhidrat çok önemli aynı şikayetlerden muzdariptim. doktora gittim sağlıklısın hormonların gayet normal çalışıyor dedi. E o zaman neydu beni güçsüz kılan diye çok düşündüm. aynı dediğin gibi benden zayıf birisi benimle aynı ağırlığı kaldırıyordu çok düşündüm ve sonunda bir değil birkaç eksik olduğunu anladım. öncelikle beslenme kardeşim. diyet düzen şart bu sporda. 4 öğün yemekle başla sabah öğlen akşam öğünlerine vucut ihtiyacının biraz fazlası kadar karbonhidrat koy. vucudu buyuten güçlendiren karbonhidratdır. haftanın bir günü kesinlikle balık diğer bir günü kırmızı et ye kalan günlerinde et olarak hep tavuk ye benim önerim pişmemiş 200gr kadar öğün başına mutfak tartısı al herşeyini ölç biç. şekeri hayatından çıkar şeker lanet birşeydir kas gelişimini yavaşlatıp yağ alımını arttırır insülin seviyen düzenli olmalı tuzu günde 5 gr kadar kullan fazlası kas gelişimine etki eder. doymamış yağ ve margarinlerden uzak dur gün içinde ufak ufak fındık fıstık ye bitkisel yağ al sabah yulaf ye. idmanı yaparken çalıştığın bölge patlasın acıdan kıvran ama devam et ağırlıklarını 5. tekrardan sonra zorlanacak şekilde seç partnerinden yardım istemekten çekinme gurur ego yapma yardım iste gerekirse bütün seti ufak ufak yardımla tamamla ama tamamla bir gün gelecek partnerin serçe parmağıyla verecek sana desteğini. partner çok önemlidir. bacak günlerini çok güzel çalış sırt günlerini de öyle bu bölgeler büyüme hormonunu arttırır kilo alma döneminde bile kardiyo yap az da olsa yap ki pis yağlanma güzel büyüsün vucudun. bunlara uyarsan başarırsın kardeşim. bu spor sabır sporudur sabretmeyen ya bırakır yada şırıngalarda umut arar hazırdaki vucudunu da heder eder

Sayfayı Paylaş