Çok fazla meyve yiyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve witch95 tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. witch95

witch95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar hafta sonları benim meyve ayarı kaçıyor yeme saatim en uygun saatte ama bugün fazla abandım 2dilim ananas 2 portakal 2 muz 2 elma 2 kivi yedim rahatsız oldum kafamı yoruyorum bu kadar şey yedim göbek felan problem olurmu yani kalori olarak dönüyormuş fazla yiyince biraz araştırdım ama genede kafamı yoruyorum.
    Normaldede 2 elma 2 muz 1 portakal 1 kivi yerim ama bugün fazla abandım.Meyve öğünümü nasıl halletmeliyim,bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

2. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Fruktoz yani meyve şekerinin fazlası vücuda zararlıdır . Kilo alımını kolaylaştırıp , sindirimi zorlaştırır . Günde 1 veya 2 meyve idealdir . Fazlası sizi eksiye götürecektir . Ayrıca fazla alınan şeker kan şekerini yükselticek buda daha sonra kullanılmak üzere yağ olarak depolanacaktır

witch95 ve merhaba bunu beğendi.
  3. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    herşeyin fazlası zararlı olduğu gibi meyvenin de fazlası zararlıdır, içinde fruktoz (meyve şekeri) olduğu için fazlası yağ olarak depolanıcaktır.
    Meyve olarakta yeşil elma, kivi gibi ekşi meyveleri tüketmeni öneririm.

kasmıodane? bunu beğendi.
  4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaslarin yazdiklarina ilave olarak,vitaminler vücutta depolanmaz yani yedigin meyvelerden aldigin vitaminin fazlasi vücut tarafindan disari atilir.cok meyve yiyorum cok Vitamin aliyorum diye birsey yok,vücut sadece ihtiyaci kadarini kullanir.
    Misal:2dl portakal suyu vücudun tüm günki c vitamini ihtiyacini karsilar siz 1 lt icersiniz vücut bu fazlaligi atar.

Juiceles ve Balboa7 bunu beğendi.
  5. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Ben baya sert bir diyetten ciktim simdi sabah kardio sonrasi insulini yukseltmek icin kullandığım 1 muz veya bir kac cilek bile bana o kadar buyuk bir nimet ki.. bence sende meyveyi azaltma bir sure kesme yoluna git sonrasinda bu kadar abartmayacaksin yetecek

6. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    2 portakl 2 muz 2 elma 2kivi nedir arkadaş ya :)
    her gün 1 portakal yada 1 elma yada 1 kivi yeterlidir

Sayfayı Paylaş