Çok fazla beslenmek zararlı mı ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve best1905 tarafından 14 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. best1905

best1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım 3-3.5 aydır bodybuilding sporuyla uğraşıyorum hayatım boyunca hep zayıftım ve insanlar benimle dalga geçerdi tişört falan giyemezdim başladığımda 54 kiloydum şu an 60 kiloyum yağ oranım %13 civarındadır tam bir ektomorf yapım var kemiklerim falan ince neyse işte günde 3000 kalori alarak besleniyorum yulaf ezmesini ve lor peynirini yiyemediğim için içine muz ve süt koyup blenderdan geçiriyorum ve içerek tüketiyorum sorun burda başlıyor ailem ve yakınlarım yakında hasta olacağımı söylüyorlar bağırsakların bozulacak diyolar ayrıyetten yumurta ve fıstık tüketmemede kolestrolün çıkar diyorlar çayı şekersiz içiyorum şekersiz çayın zararlı olduğunu söylüyorlar ama ben oldukça sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

örnek beslenme programım şöyle:

SABAH
    4 yumurta
    çeyrek ekmek(75 gr)
    bal(20 gr)
    zeytin(30 gr)
    kaşar (40 gr)

ÖĞLE YEMEĞİ
    Bulgur,pilav veya makarna
    tavuk veya et sote
    ayran veya salata

ARA ÖĞÜNLER
    500 gr süt
    100 gr yulaf ezmesi
    1 tane muz

AKŞAM YEMEĞİ
    tavuk göğüs 200 gr
    patates kızartması 100 gr (bazen haftada en fazla 2-3 kere)

ARA ÖĞÜNLER
    fıstık (50 gr)
    zeytinyağı(iki çorba kaşığı)

YATMADAN ÖNCE
    400 ml süt
    200 gr lor
    1 tane muz

çikolata cips kola gofret tarzı şeyleri neredeyse sıfıra yakın tüketiyorum diyebilirim

2. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo almaya göre güzel bi beslenme listen var. Ama patates kızartmasını beğenmedim :)

Kimseyi dinleme kardeşim. Çayı şekersiz içmek zararlıdır. İlk defa duyuyorum. Sen kendi vücuduna bak. Kilo almadan önceki ve sonraki haline.

3. JasonStathamTR

JasonStathamTR Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Çayı şekersiz içmek iyi. Sonuçta beyaz şekerin besin değeri yok ve vücuda zararlı. Çok fazla beslenmek adı üstünde zararsız yiyecekleri içermiyorsa sorun yok. Ama kalkıp bazı kişilerin önerdiği gibi günde 10 yumurta,1 kilo tavuk yemenin hiç bir akla yatar yanı yok tabi.

4. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Saçmalık. İyi kolestrolden zarar gelmez, şekersiz çay da gayet faydalıdır. Beslenmen gayet sağlıklı.

5. best1905

best1905 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    eyvallah hocam zaten sağlıklı kilo aldığımı düşünüyorum yağlanma çok az oldu ektomorf olmamında etkisi var tabi.
    kızartmaya gelirsek haftada 1-2 kere cheat meal gibi yiyorum onu yerken bile içim rahat etmiyor yumurta sarısı ve fıstık hakkında ne düşünüyorsun kolestrol yapar mı ?

6. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Fıstığın kolesterole etkisi nedir bilmiyorum. Ama yumurtanın sarısı yapıyor. Yumurta 5 tane ye. 2 tane sarısıyla ye. Yoksa ağır gelir gibi. Bana bi ara ağır geliyordu. Tecrübesiz olduğum zamanlarda. Sonra sadece bir sarısı makul geliyor!!!

Sayfayı Paylaş