Çok Büyük Göğüsler ve Egzersizleri İçin Bir Bakar Mısınız??

Konusu 'Bayanlar Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 12 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    göğüs egzersizleriyle ilgili bir kaç sorum olacak,:eek:

-çok büyük göğüslerde kaslı görünüm elde etmek mümkün mü? (fotosunu bulunca paylaşıcam.) mümkünse nasıl? hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz?

- ben günde 50 şınav çekiyorum başka yaptığım spor yok. hızlı kilo verdiren bir diyet yapıorum. şınav sarkmasını veya buruşmasını önler mi? ve küçülmesini?
    önlemezse hangi egzersiz önler?

-yaptığım diyet ayda 8 kilo vadediyor ve ikinci haftadayım 2 kilom gitti.

-yaklaşık 4-5 haftadır her gün 50 şınav çekiyorum ve malesef çok az bir toparlanma dışında hiç bir etki olmadı=(( diğer göğüs egzersizlerini de denedim ama çalıştırdığını hissetmediğim için bıraktım. (adlarını bilmiyorum:eek:)

-ve de yapılan egzersizlerle göğüsün silikonlu göğüsler gibi durması mümkün mü??

şimdiden teşekkürler.

Lavinya10 ve onurr_535 bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    oncelıkle kılonuzu ve boyunuzu yazmanız daha dogru yorumlar almanızı saglıcaktır

dıyetınız daha bılmedne yanlıs ve bunu acıkca solıyebılırım kı saglıksız cunku bır ınsan vucudu ayda 8kg yag yakamaz bunun mumkunatı yoktur kesınlıkle

ayda 1 kg yag yakmak en mantıklısı ve saglıklısıdır gunluk kalorı alınımızı normale gore 500kcal dusuremek en mantıklısı ve saglıklısı olucaktır

goguslerınızın daha dık durmasını evet saglayabılırnsız hatta daha sıkı olmasınıda saglayabılırsınız ama su varkı sınavla bu pekde mumkun degıldır salona gıtmek hem egzesız cesıtlılıgı hemde hızlı olması acısından daha ıyı bır secım olcaktır

a tabı ben bunu bayan olarak bayan sınavı cekjtıgınızı varsayıyorum ama eger 50 sınavı normal askerı usul cekıyorsanız vallah tebrık edıyorum sızı buyuk basarı

etkı etmesı egzersızlerın ole hem 1-2 ayda hatta 4-5 ayda bıle olmaz ama duzanlı yapılırsa uzun sure sonra zatne sız farketmeden etkısı olucaktır yanı sızın bunu farketmenız pek mumkun degıl

a kılo fazlanız eger coksa goguslerınzı zaten ıdeal kılonuza gelınce oldukca kuculcektır

ve malesef sılıkonlu gıbı asla durmıcaktır

ama sıze sunu solıyebılırım kı ole olmaısnı sızde ıstemessınız zaten dogal omaıs her zman ıcın en guzelıdır . bu fıkrımı hem bır erkek olarak soluyorum hemde forumdan takıp edersenız tecrubelerıme dayanark soluyorum dogal olması daha cekıcıdır daha seksıdır ve bır kadını kadın yapan bırkac seyden bırıdır

ıcı sert plastıkımsı bır gogusu kımse ıstemez

Azi, Canner, Ocensers ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. barısdeviren

barısdeviren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın ama yeniyim konumuzla alakası yok ama nasıl kendime özle bir soru sorabilirim sabahtan beri bakıyorum ama bir türlü bulamadım.yardım lütfen.

4. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

öncelikle teşekkürler. boy 1.60 kilom 61. diyet konusunda haklısınız da bir ayda 1 kilo çok yavaş ben seneye üni.ye de başlayacağım. 47-46 kilo olmak istiyorum. biraz daha hızlı kilo versem iyi olur. :eek:

salona yazılacağım ama o da seneye kilo verdikten sonra kas yapmak için gitmek istiyorum. bahariyedeki spor salonuna.

bu sene evde egzersiz yapabilirim ancak. ve bayanlar için şınav dizleri yere koyarak oluyor değil mi ben ilk iki hafta öyle yaptım şimdi 50 kere dizleri koymadan çekiyorum. 50 kereden sonra bir süre etkisiz hale geliyorum ama ilk zamanlardaki kadar zorlamıyor.

normal şınav daha etkili olur değil mi??

bunun dışında kardeşim barfiks demiri alıcakmış eve ilk seferde yapamam biliyorum ama eninde sonunda yaparım.

silikonlu gibi göğüs daha iyi görünüyor bence ama erkeklerin bu bakış açısı sevidirdi.

barfikste göğüsü çalıştıran hareket ve şınav dışında en iyi sonucu alabilmem için hangi egzersizleri öneririsiniz peki? bunlar yeterli olur mu?

5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kaslanmak isteyen bir bayan olduğu zaman seve seve yardım eder herkes.çünkü karşınızdakine 1 kg dumbbell verip çalışmayı gösterince kaslanmam değil mi gibi bir soru sormaz :D

sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışacam

öncelikle 2 3 ay süreliğne yapacağınız diyetleri unutun.beslenme alışkanlıklarınıza köklü değişiklikler getirin.

body buildinfg hareketleri cinsiyete göre değişmez.sonuçta her 2 cinsteki kas aynı kas.eğer tam şınav çekemiyorsanız dizleriniz üstünde şınav çekin.

fakat dizleri koymadan 50 şınav çekebildiğnizi söylemişsiniz.bu çok iyi bir sayı.tam şınav çekmek dizlerin üstünde şınav çekmekten daha çok işe yarar.

her ne kadar barfixin ve şınavın etki ettiği kas grubu farklı olsa da 50 şınav çeken biri barfix de çekebilir.

Azi bunu beğendi.
  6. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

teşekkürler. bacak dışında her yere kas yapmak istiyorum ama yapmak aşırı zor gibi geliyor. belki kilom gittiğinde biraz daha belirgin olur gelişme. bu yüzden diğer tüm egzersizleri bıraktım zaten, sadece göğüs hareketleri yapacağım.

kolları yakın tutarak, parmaklar yüze paralel çekilen barfiks göğsü çalıştırmıyor mu? anlatabildim mi bilemiyorum ama.

7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    kas gelişimi testosterona bağlı bir durum. o yüzden bir bayanın kaslanması daha zordur.üstelik siz salona da gitmeyerek bunu başarmak istiyorsunuz.

barfix sırt hareketidir.latissumus dorsi üzerinde etkilidir.göğüste düşük kasılmalar yaratabilir ama bu tam anlamıyla bir göğüs çalışması sayılmaz.

8. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    hımm.:( başka göğüs egzersizleri arasam iyi olacak o zaman. önerebileceğiniz bir hareket var mı??

9. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    barfixte ayak seviyenizi alçaltıp yükselterek göğsün farklı bölgeleri çalıştırabilirsiniz.aletsiz yapılacak başka bir göğüs hareketi yok ne yazıkki.

10. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    anlamadım bacaklarımı kaldırıp indirmek mi???:confused:

evde 3, 5, 10 kilo dumbelllar var?? 5 ve 10 kiloyu sadece ön kol hareketi için kullanabiliyorum ama.

11. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    çok özür dilerim barfix değil şınav olacaktı.

eğer eşit kiloda 2 tane dumbbell varsa dumbbell bench press ve dumbbell fly yapabilirsiniz.
    5 veya 10 kiloyla göğüs çalışmak için pullover yapabilirsiniz.pullover :

Azi, Ocensers, onurr_535 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. egebahadir

egebahadir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Kardes günde 50 şınavla göğüslerinde bir hareketlenme olmaması çok normal bence. Ben günde 200 şınav kesin çekiyorum. Lise 1 öğrencisiyim. Sabah kalkınca 30-20, okulda öğlen tenefüsü 2x20, akşam eve gelince de 3x20 ve akşam yatmadan öncede 30-20 olarak çekiyorum. Çok çok geliştiğini söyleyemem ama biraz sabredersen 2 haftada sağlam göğüs yaparsın anatomin iyiyse bunda garanti verebilirim. :D
    Ama ben evimde de bench press yapıyorum. Sen de dumbell larla çalısabılırsın. Her şınavdan sonrada 500 ml süt içiyorum.

Azi, Ocensers, onurr_535 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

dumbell bench press ve fly hareketlerini sadece şınav çekmeden önce yapıyordum.
    ilk yaptığımda hiç ağrıtmadı ki hep ağrırdı, hiç çalıştığını hissetmiyordum bıraktım.

bir de evde ortam ayarlamak zor oluyor ama en iyisi bunları yapmak sağol:)
    şınavla birlikte yapabilsem iyi olacak.

bu arada pullover'ı ben 3 kiloluklarla bile yapamıyorum ya=( arkaya gidiyorum.

14. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    küçük kardeşiniz dizlerinize otursun;)

15. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

küçük kardeşim dizlerime oturursa dizlerimi kaybederim herhalde=D 1.82 kendisi.

şınav gibi buna da alışabilirim belki:)

Azi ve gerenımo bunu beğendi.
  16. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.309
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bu şekilde daha rahat yaparsınız birde 50 nizami şınav hiç inandırıcı gelmıyor:) Salona en kısa zmnda başlarsanız yararınıza , evde yapılan sipor bi yere kadar.

Azi ve onurr_535 bunu beğendi.
  17. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    tebrıkler spora baslamanız cok hos ama spor bı arac degılde bı amac olmalı.ozellıkle bu spor..benım tavsıyem hıc evde ugrasma cok zor oluyor bı muddet sonra sıkılıp tv.izlemek daha cazıp gelebılıyor..en yakın salona ugr****ardıyo ve duzgun beslenmeyle kusursuz bı fızık sahıbı olabılırsın..gogus olayına gelınce kilo verınce bı nebze ıstedıgın olur.ama bu ıs genetıge.bakar..ıyı calısmalar

18. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    329
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

teşekkürler. belimi boşlukta bırakmayacak şeklide deniyordum ben. bu şekilde bele hasar vermiyor mu ya:shock:

şınav bu kadar imkansız bir şey değil ki bir bayan için:D645

spor salonuna çok uzun yıllar gitmeyi düşünüyorum zaten spor hayatımın bir parçası olsun diye. ama bu sene gidemem sınava hazırlık falan... evde bir şeyler yapmak imkansız mı ya moralimi bozuldu.

Azi, Ocensers ve onurr_535 bunu beğendi.
  19. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    morelını bozma evde sımdılık calıs 1 sene hem bılgı acısından ıyı olur..ayrıca o hareket bele cok zarar vermez daha yasın cok genc.bı sorun cıkmaz..

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    karsındakı bır bayan ne kardesı

----------------------

bu arada dıyet ıcın dusuncelerınız hıc de dogru degıl evet 61 kg sıze yksek gelebılır ama sole dusunun ayda 1 kg yag yakarak yaklasık 1 yılda 12kg dan fazla kılo verırsınız kı buda yaklasık olarak 1 yıl sonra ıdeal kılonuza gelmenız demktır

bu arada 50 sınavı sanırım yanlıs yapıosunuz cunku bır bayanın sınav cekmeıs demek ımkansız basrmak gıbı bır durum yukske kondısyoın gerektırır ozellıklede 50 tekrarı tek sette yapmak .

Azi ve onurr_535 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş