Çocuk kolluktan çıkmak istiyorum !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Oguzhan_04 tarafından 1 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    yas 16 ! 2 senedir bodyle uğraşıyorum ! Kollarım sıcak 35,5 (full kas) ! ama kol soğukken(34 cm)sıradan insanlar gibi gözüküyo özellikle yandan değilde önden bakarken ! Kolu 2-3 aydır sıkı çalışmama rağmen 36 cmye çıkaramadım :( Kolumun heryönden bakılırken bodyle uğraştığım anlaşılsın istiyorum ! 17 kg ile dumbell curl yapıyorum 12 kg ile scott curl , 14 kg ile consantre curl,14 kg hammer curl ! ağırlık yüksek ama sonuç yok ! İyi dinleniyorum , en az 8 saat yatarım !

2. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ön cepheden iri kol göstermek birazda kol uzunluğu eklem kalınlığı adele boyu ve gibi faktörlere bağlıdır ama kolunuz ince sayılmaz özellikle yaşınıza göre .

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    kolun büyük bi kısmı triceps kaslarından oluşur, büyük kolun sırrı büyük tricepslerden geçer.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Gelişme çağındasın, birkaç yıla canavar gibi olur o kollar ama şu anda ağırlıklar düşündüğün kadar yüksek değil, arttırman lazım. Kaç kilosun ve boyun kaç? Başladığında kaç kiloydun?

5. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    172 boy kilo 58 di 64 çıktım 2 senede
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    abi 3 ayda yarım cmlik oynama yoksa bi kaç yıla canavar gibi olmazki :/

Son düzenleme: 2 Şubat 2014
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo almaya bak, yavaş yavaş gelişir. Biceps hareketlerinden ziyade temel hareketlere odaklan. Bench press, squat, deadlift, omuz press, barbell row (hatta daha güzeli pendlay row), barfiks vs....Bunlarda ağırlık arttırdıkça ve kilo aldıkça kolların da büyüyecektir. Şu anda gelişme çağında olduğun için muhtemelen aldığın kiloların bir kısmı da boy uzamasına gidecektir o yüzden hacim alma biraz daha yavaş olabilir ama sen sabırlı olup bu temel hareketleri düzgün formda yapıp ağırlık arttırdıkça, çok yedikçe, kollar gelişir. Önemli olan kollar değil zaten, göğüs, sırt, bacak vs...Kol dediğin en küçük kas gruplarını taşıyor. 80 kg ve üstü bench press yapıp kolları ince olan kimseyin görmemişsindir, ben görmedim. O yüzden bunlara odaklan.
    Bench, squat ve deadliftte kaç kg kaç tekrar yapıyorsun?

7. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    SQUAT VE DEADLİFTİ KİMSE ÖNERMİYOR BANA ÇÜNKÜ BOY KISALTIYORMUŞ BENCH PRESS İSE 65 KG 8X3 YAPIYORUM

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Squatta boyun kısalması için çok ciddi ağırlıklara girmen lazım, bunu uzun süre yapamayacaksın. Deadlift ise çekme hareketidir, alakası olmaz. Bench pressi arttırmaya bak, göğsüne değdirerek yap, kollar da olacaktır.

9. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Kilon arttıkça kollarında hacimlenecektir. Kilonu arttırmaya bak ve bicepsten çok triceps e önem ver farkı göreceksin.

Oguzhan_04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş