Çinko C-sandos One a day

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve adrenalinshot tarafından 20 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Efet arkadaşlar buhaplar ile ilgili bilgisi olanlardanyorumlarını bekliorum.Vitamin minarel takviyesi c-sandos c vitamini ve klsiummuş çinkoda protein emilimini sağlıyomuşone a day de enerji içinmiş sanırım.kullanmayı düşünüyorum da önerenler ve bilgisi olanlardan yardım bekliyorum...

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    zinc gercekten faydalı bır urun.bunun yanında c vıtamını almak ıstersen ester-vit ısımlı vıtamını eczaneden rahatlıkla temın edebılırsın(receteye tabi).one a day enerjı falan vermez.gunluk vıtamın ıhtıyacını karsılamak ıcındır.

3. godzilla

godzilla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    giresun
    B-vitaminini unutmamak lazım.

4. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    ben de söyleyeyim...

tecrübe ve vademeccum ve ayrıca fiyat-performans açısından ; 1.Zinc-Çinko için Zinco-220 al; 1 tableti 50mg çinko 40 tableti sadece 4 küsür ytl!
    2. Bkompleks+C vitamini için ; Bevitin-C günde 1-2 tablet, 1 tableti 500 mg c vitamini ve 10 mg B6 gibi...30 tableti 3 küsür ytl... Ok!... ayrıca bunlarda aspartam gibi katkı maddesi de yok... :)

5. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    MERHABA bir ara uzun koşu idmanları yapıyordum sabahları, bir süre sonra bacaklarımda tabiri caizse kemiklerim sızlamaya başlamıstı ondan sonra one day maximum isimli vitaminden aldım sabah akşam 2 defa ağrılar yok oldu ve performansa dahi etkisi oldu diyebilirim hiç kullanmamaktansa tavsiye edilecek uygun fiyatlı 60 adetlik bir ürün bence kullan derim

6. mucteba

mucteba Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    b vit için apikobal c için calsium sandoz birde megadyn,supradym,vitadyn olabilir yada doğal içinde tabiki one day in sporcular için olanı.

7. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    one a day içeriği

Vitaminler: Mineraller: A Vitamini - 5000 IU İyodür - 150 mcg C Vitamini - 90 mg Magnezyum - 100 mg B1 Vitamini - 2.25 mg Çinko - 15 mg B2 Vitamini - 2.55 mg Selenyum - 87.5 mcg B6 Vitamini - 3 mg Bakır - 2 mg B12 Vitamini - 9 mcg Mangan - 3.5 mg D Vitamini - 400 IU Krom - 150 mcg E Vitamini - 45 IU Molibden - 42 mcg Folik Asit - 0.4 mg Klorür - 34 mg Niasin - 20 mg Potasyum - 37.5 mg Pantotenik asit: - 10 mg

Belirtilen doz aralığında genellikle yan etki görülmez. Nadiren alerjik reaksiyonlar, mide-barsak bozuklukları (diyare, şişkinlik gibi) görülebilir.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    one a day maximum'u ve calcium c sandoz'u bende bir bün birini ertesi gün diğerini olmak üzere hep alırım..
    özellikle vucut direncini artırması ve metabolizmayı kuvvetlendirmesi açısından çok yararını gördüm..
    butun kış sezonu boyunca saglık problemım olmadı.. öneririm

9. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Hocama sordum daha ağır antremanlar yapmıyosun.Sınavların var dedi istersen one a day kullanabilirsin dedi.Fiyatları ucuz olduğu için kullanmak istedim bende supplementler çok pahalı.Proteini şimdilik tavuk-yumurta vs. vs. alıyorum ama ucuzken bunlardan yararlanmak isterim doğrusu...Çinko tam olarak getiri ne olur bana?

10. mucteba

mucteba Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ÇİNKO
    Bir çok besinde fazlasıyla bulunan çinko minerali bağışıklık sisteminde anahtar rolü oynar, zinde yapar, verimli yapar. Akyuvarların, antikorların oluşmasında payı vardır. Bağışıklık sisteminin bu askerleri bizi hastalığa neden olan virüslerden koruduğu gibi zehirli maddeleri de zehirsiz hale getirmede yardımcı olur.

Bağışıklık sisteminin düzenli çalışabilmesi için vücutta bol miktarda çinko bulunması gerekiyor. Yaraların iyileşmesi, görme duyusunun güçlenmesi diyabet hastalığı, böbrek hastaları, çinko eksikliği tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Çinko eksikliği sizi enfeksiyon hastalıklarına karşı savunmasız bırakır. Ayrıca tat ve koku duyularını da zayıflatır. Kırmızı et, karaciğer yumurta, deniz ürünleri, fasulye, bezelye ve fındık bol miktarda çinko içerir.

ÇİNKO NELER YAPAR? Hastalığın kol gezdiği kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe karşı çok etkilidir. Çünkü bakterilere ve virüslere karşı savaş açar ve sonuçta bu hastalıklara karşı çok zayıf olan kişilerde bu tehlikeyi azaltır. Akneye karşı da çok etkili bir mineraldir, A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi akne sivilcelerinin kaybolmasını sağlar. Fakat çinkonun yararları bununla bitmiyor. Hücre yenilenmesinde payı olduğu için cildi de güzelleştirir. El tırnaklarını sertleştirir ve saçı kuvvetlendirir, nörodermitisi ve uçukları hafifletir. Adet görme ağrılarını hafifletmesini, kısırlığa karşı etkili olmasını da diğer özellikleri arasında sayabiliriz. Ve amalgam gibi ağır metalleri de vücuttan atar.

ÇİNKOYA NE KADAR İHTİYACIMIZ VAR? Çinkoya olan ihtiyacımız bir çok faktöre bağlıdır. Çocukların ve gençlerin yetişkinlere oranla daha az ihtiyacı vardır. Hastaların sağlıklı kişilerden daha fazla ihtiyacı vardır. Stresli tiplerin de sakin kişilere oranla ihtiyaçları daha fazladır. Alman Beslenme Cemiyeti yetişkinler için günde 15 mg öneriyor. Çinko kürü yapmak isteyen üç ay boyunca günde 20-30 mg almalıdır. Prensip olarak ise kadınların çinkoya olan ihtiyacı erkeklerden daha fazla değildir. Gebe ve emziren annelerin ihtiyacı biraz daha fazla olabilir. Çocuklarda çinko azlığı gelişme ve büyüme bozukluğuna yol açabilir.

DENGELİ BESLENME YETERLİ Mİ? Her zaman yeterli değildir. Çinkonun barsak yoluyla alınması herkes için farklıdır. Besinlerin bileşimi de bunda önemli bir rol oynar. Vücut çinkoyu bol proteinli hayvansal ürünlerden aldığında bol lifli bitkisel yiyeceklerden aldığından daha iyi değerlendirir. Bu nedenle vejeteryenler genellikle vücutlarındaki çinko azlığından şikayetçidirler. Sporcular ve şeker hastaları için de aynı şey geçerlidir.

ÇİNKO AZLIĞI NASIL ANLAŞILIR? Özellikle enfeksiyonlara karşı zayıf olma çinko azlığının en önemli belirtisidir. Bunun dışında çocuklarda öğrenme yeteneğinin sınırlı olması, büyümedeki aksaklıklar, saç dökülmesi, kısırlık, soğuk eller ve ayaklar, koklama ve tat alma duygusunun sınırlı olması, tırnaklarda beyaz lekeler de çinko azlığının diğer belirtileridir.

ÇİNKO EN FAZLA NELERDE VAR? (100 gramda)

İstiridye 7 mg ..Peynir 2-4 mg .. Sığır eti 5 mg .. Sütsüz çikolata 2 mg .. Kuru fasulye 3 mg ..Yumurta 1.5 mg .. Mısır 2.5 mg ..Brüksel lahanası 1 mg.. Karides 2.3 mg .. Brokoli 1 mg..

mady44, D.Wolf ve FREELEO bunu beğendi.
  11. mucteba

mucteba Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Çinko
    Prostat bezinin fonksiyonu ve üreme organlarının gelişimi için önemli bir mineraldir. Ciltteki yağ bezlerinin aktivitesini düzenleyerek akneyi önler, protein sentezi için gereklidir; bağışıklık sisteminin sağlıklı olmasını, yaraların iyileşmesini, tat ve koku keskinliğini sağlar. Kemiklerin şekillenmesi ve oluşumu için hayatîdir; vücuda zarar veren serbest radikallerin oluşumu ve önlenmesinde yardımcıdır. Vücutta vitamin E'nin uygun konsantrasyonlarının devamı için yeterli çinko alımı ve emilimi gereklidir. Çinko vitamin A'nın da emilimini artırır. Çinko eksikliğinde, koku-tat hissi kaybı, tırnaklarda incelme ve beyaz lekeler, akne, seksüel gelişme geriliği, yorgunluk, gelişme bozukluğu, saç dökülmesi, kolesterol düzeylerinde artış, gece görme bozukluğu, tekrarlayan enfeksiyonlar, kısırlık, iktidarsızlık, prostat bozuklukları, hafıza kaybı, cilt lezyonları, yara iyileşmesinde yavaşlama olabilir. Antioksidan etkili bir mineraldir. Daha çok bağışıklık sistemini desteklemek ve antioksidan yararları için kullanılır. 20-40 mg'lık günlük dozları yeterlidir.

Çinko içeren gıdalar bira mayası, deniz ürünleri, yumurta sarısı, kuzu eti ve diğer etler, karaciğer, mantar, baklagiller, soya fasulyesi, ayçiçeği çekirdeği, kümes hayvanları, hububatlardır. Vücuttaki çinko düzeyleri ishalde, böbrek hastalıklarında, sirozda, diyabette, bağırsaklarda çinko atılımına neden olan lifli gıdaların alımıyla azalabilir. Terleme yoluyla da önemli çinko kaybı olur. Hububatlarda ve baklagillerde bulunan fitat denilen bileşikler çinkoyla bağlanır ve çinko emilemeyebilir. Tamamlayıcı formda çinko ve demir alınıyorsa, birbirlerinin aktivitelerini etkileyebileceklerinden farklı zamanlarda alınmamalıdır. Günlük toplam 100 mg'ın üzerinde çinko alınmamalıdır. 100 mg'ın altındaki dozlar bağışıklık yanıtını artırırken, 100 mg'ın üzerindeki dozlar bağışıklık sistemini baskılayabilir.

Prof.Dr.Osman Müftüoğlu

12. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    pekala çinko takviyesini supplement kürleriyle kullanabilirmiyiz vede kullanma süresi maksimum ne kadar olmalı

13. damnned

damnned Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kahvaltıdan yarım saat sonra one a day,gece yatmadan öncede benexol b kompleks vitamin alıyorum.İlk başlarda hiç vitamin kullanmıyordum ama kullanmaya başlayınca büyük faydasını gördüm.Hatta bi kere dalgınlıkla gün içinde 2 kere one a day içtim.Gözümden uyku akmasına rağmen vucudumu durduramadım enrji patlaması oldu :)

14. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Ben günde 2 tablet GNC Mega Man kullanıyorum. Düzenli bir beslenme ile birlikte alıyorum. Vücudumu zinde tuttuğunu hissediyorum.

Başlıkla ilgili olarak 25mg çinko içeriyor tablet başına. Günde 2 kere alındığında 50mg gibi bir rakama tekabül ediyor. Fiyatı diğer multivitamin komplekslerine göre yüksek, fakat GNC ürünlerini uzun süredir kullanmaktayım ve özellikle vitamin konusunda gayet başarılı buluyorum.

Sayfayı Paylaş