Çikolatalı süt spordan sonra CASEİN ??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ahmetcankar1234 tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar çoğu yerde gördüğüm kadarıyla spordan sonra cikolatali sut kaslari yeniden yapilandirma için idealmis peki sut casein diye bagirip duruyorlar nasil oluyor bu hatta yemeklerinde yanina eklemiyorum sindirimi gecikmesin diye sütu?? Yada yemeklerinin yanina eklesem mesela yumurtanın şutun proteini ayri yumurtaninki ayri mi sindirilir ?

2. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ayrı ayrı sindirilme diye bişey yok kardeşim hepsi aynı anda sindirilmeye başlar ama sindirilme hızı farklıdır yani vucudun bir yumurtadan aldıgı proteini 1 saatte sindirir , sütten aldıgını 10 saat boyunca yavaş yavaş sindirmeye başlar ve gerekli olduğu sürece sindirir olay bundan ibaret

3. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ayri ayridan kastim o zaten ama süt yumurtaninda geç sindirilmesine sebep olur mu asil soru bu

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Çikolotalı süt bir ana öğün değildir evet çikolotalı sütteki karbo kana hızlı karışır bu yüzden antrenmandan sonra benimde bazen tercih ettiğim şeydir . Birçok sporcuda enerji içeceği yerine tüketir . Bu olay şöyle olucak sen antrenmandan sonra çikolotalı içtikten sonra biraz bekleyip ana öğününe tavuk,balık neyse geçebilirsin . Yemekle sütü çok tüketmemeye çalış yulafla vs daha uygun .

5. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Tesekkurler ama tuketmemeye calis asil sorumun cevabi değildi

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Dediğin şey yumurtayla sütü birlikte tüketip sütün yumurtaya etki ettiğini söylüyorsun . Bir örnek veriyim protein tozu kana anında karışır ve protein tozunu antrenmandan sonra kullanırken sütle karıştırmazlar suyla karıştırırlar nedeni sütle alındığında emiliminin yavaşlaması .

7. sıfırşeker

sıfırşeker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İskenderun
    çikolatının oranına dikkat et ucuzlardan alma yapcaksan bile en az %70 olmalı çikolata oraını

8. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ben doğal sut aliyorum yaninda çikolata tuketiyorum 4/1oranina dikkat ediyorum tabi

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne konuşuyoz allah aşkına ya :D dostum 180 ml lik paketlerde satılıyor bu çikolatalı süt . 1 paketinde 5 gr protein var bunun neyi senin neyine yarıyacak allah aşkına şu gençvefit denen adamlar ortaya bi attı şunu tuttu gitti yapmayın gözünü seviyim ya :D al dost yarım yağlı süt 500 ml iç 15 gr protein yanına da 100 gr lor 15-20 gr da ordan etti sana 30-35 gr protein spor sonrası. Mantıklı konuşalım her okuduğumuz gördüğümüze inanmayalım . Bide bu casein almıyım sindirimi yavaşlatıyo olayına takılmayın oyle abartılı bişey değildir yani bu zaten sindirim denilen olay 24 saat içerisinde olan bişey. İçindeki şekerde cabası yani bu çikolatalı sütün .İyi sporlar

10. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bunu merak ediyorum genç ve fitten duydum acikcasi hiç böyle birşey yapmiyordum. Göğüs eti yiyordum hep

11. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

valla ben genc ve fite inanıyorum ve sölediklerini mantıklı buluyorum , ayrıca aylardır bu çikolatalı sütü kullanıyorum ve gelişim gördüm sadece burda fikir paylaşıyorum bu kadar agresif olmana gerek yok

12. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Çikolata çok tüketme malum şekerli tüketeceksende bitter tüket. Ayrıca kaslarını zorladığın ve gerekli kaloriyi aldığın sürece gelişim görmemen diye bir şey mümkün değil. Spordan sonra mantık vücuduna hızlıca protein sokarak sentezi başlatmaktır ve 5gr protein (ki süt olduğundan coğu yavaş sindirilen) bunu yapamaz. Protein tozları bunun için.(Kullan demiyorum mantılı sebep belirtiyorum yani biraz süt yapabilseydi onu milyar dolarlık sektör oluşmazdı.) Normal süt iç bol bol spor sonrası. Çikolatanın milyon tane zararı olduğu biliniyor ve spordan sonra alın deniyor ilginç.

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hayır dostum anlamadığınız nokta şu : Bir insan birşey dedi diye körü körüne bağlanıyorsunuz az araştırsanız hadi onu da geçtim mantık çerçevesinde tartsanız anlarsınız.Bakın bende ,sizde bir zamanlar acemiydik şuan aramızda acemi cahil arkadaşlarımız var hiçbirimiz o okuduğumuz bilimsel makaleler doğuşta akılmızda doğmadık acemi arkadaşlar gördükleri bazı büyüklerinin söyledikleri şeylere inanıyorlar sonrasında uzun bir süre gelişim sağlayamayıp gelişemiyorlar.İnsanlar okuyor bunları yani yanlış yönlendirmek çok büyük bir hata. Dostum idman sonrası 5 gr protein 15 gr şeker aldığın için gelişmedin sen spor yaptığın için geliştin.Günlük geri kalan 135 gr proteini aldığın için geliştin 5 gr protein az olsa ne olur çok olsa ne olur :) bir yanlış sözüm varsa kusura bakma herkesin kendi fikiri ama fikirler herşey değil bende gerçekleri söylemek zorundayım . Tekrardan kusura bakma beni yanlış anladıysan.

Tavuk etiyle çikolatalı sütten aldığın 5 gr proteini karşılaştırma sen idman bitince bekle 30-45 dk yada 1 saat sonra yemeğini ye yada kilo alma amacındasın herhalde 500 ml süt , 100 gr da lor peyniri yersen 35-40 gr protein almış olursun ki çikolatalı sütten çok daha işine yarar zaten inanmayın şöyle insanlara . İyi sporlar

KaraFırtına bunu beğendi.
  14. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten pek güvenilebilecek site yok etraf 1 haftada six pack diye insanları oltalayan dergilerle dolu :(

Blonde bunu beğendi.
  15. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum bugün valla güvendiğim 2 adam var bir savaş hoca bide cenk hoca. Savaş hoca zaten gönüllerin kralı cenk hocada artık piyasadaki bu çakallardan yalancılardan bıkmış adam doğru bilgi vermeye çalışıyor sürekli.

KaraFırtına bunu beğendi.
  16. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    O yüzden arastiriyoruz

KaraFırtına ve Blonde bunu beğendi.
  17. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    En doğrusunu yaparsın kardeşm kendi kendinin hocası ol başarılar

18. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Herkes benden büyük mu herkes bana kardeşim diyor :)

Blonde bunu beğendi.
  19. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    20 yaşındayım bilmem yaşıtlarımada kardeşim diyorum sana öyle gelmiş :D

20. ahmetcankar1234

ahmetcankar1234 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Savaş hoca gerçekten iyi bilimsel anlatıyor var mi onun verdiği programları uygulayan?

Sayfayı Paylaş