Çikolata ve tatlı ihtiyacımla nasıl baş edeceğim?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve welcometheend tarafından 4 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Normalde gercekten insan vucudu basit sekere ihtiyac duymuyor.Ben dondurma, pasta vs gibi tatlilar hic yemem ama cikolata severim :) genelde idmanda sonra protein tozu ile birlikte kucuk bir bitter yiyorum o sekilde bastiriyorum.

Azi bunu beğendi.
  2. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    çikolata çok yüksek besinsel degeri olan bir yiyecek + hdl üzerinde pozitif etkileri var fakat dutching yapılmayan çikolatalar icin gecerli sadece bitter olması yetmiyor ...

3. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Haklisin ama benim yememin sebebi besinsel degerinden dolayi degil amacim insulini baslatsin diye :) Hem boyle daha ucuzoluyor. 250-300ml lik bir meyva suyu benim 40 gr lik 3 bitter cikolatam demek :)

4. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    şöyle günde bir tadelle yesek bütün diyet bitmiş mi sayılıyor ya? ben de tatlı kriziyle daha çok çikolata kriziyle başa çıkamıyorum, bu ne tür bir sorun yah:( bugün zor tuttum kendimi yemedim ama yarın irade uçar kesin.

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Çikolata(tatlı) isteği genelde can sıkıntısından ortaya çıkıyor, kendimden biliyorum.
    Bunu önlemek için kendimize uğraş bulmamız lazım. Örneğin ben 2 öğün arasında çıkıp basket oynuyorum antrenman olmadığı günler. Eve gelip duş almak derken diğer öğün saatı geliyor.

Çalışanlar zaten kendini işine vermesi lazım.

6. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    saf kakao tozu alın, sıcak su yada sütle (şekersiz) için. tabi karb olarak az olsa da kakao tozu yüksek yağ içerir.

7. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    efendim öyle bi ihtiyaç yok tamamen piskolocik, bırak kes bunları bitti o kadar demek

zayıflamak isteyen biri için çözüm önerisi değil,

ahanda geçici çözüm önerileri

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tatl-kakaolu-ilek-t51435.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinli-dondurma-ikolata-veya-vanilyal-t51393.html

tatlı isteğinizi pancar şekeri yerine meyvelerden(meyve şekeri, fruktoz) karşılarsanız hem daha az kalori alır hemde sağlıklı beslenmiş olursunuz.

ayrıca tarçının şeker isteğini azalttığını duymuştum. elmanın üzerine tarçın serperek yiyorum ben. ayrıca insülinin kanda hızlı yükselmesini engellermiş

kendinizi tamamen kısıtlamanız diyetinizi tamamen bırakmanızla sonuçlanacaksa mutlaka arada vicdan azabı duymayacağız miktarlarda küçük kaçamaklar yapmalısınız.

8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Aynen katılıyorum. Tarçın işe yarıyor. Fakat tatlı isteği geçene kadar fruktoz gibi tatlılarla destek vermek insülin direncini kıramamamız demektir ve bir daha ki aynı olay yine gelecektir. Bence yazınızda belirttiğiniz gibi sadece dayanmak belli bir zamandan sonra can çekmiyor, tabi boş oturmuyorsak..

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende ve çoğu insanda gördüğüme göre tatlı krizi çikolata bisküviler vs canı sinirli olunca çok üzgün olunca ve sıkıcı bir gün geçirirken çeker yalnız abur bucurla çok beslenmek morali bir anlık yerine getirsede bu alışkanlık zamanla insanda moralde bırakmıyor bende öyle olmuştu spordan önce 1 yıl çok abur cubura bağlanmıştım sinir stres aldı başını gitti şimdi zor olsada bıraktım arada kaçamak yapıyorum o kadarda olsun

dishiwelet bunu beğendi.
  10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tam bir tatlı canavarıyım bu yüzden de yıllarca hep sisko gezdim düzenli beslenmeye ve saglıklı secimler yapmaya baslayınca tatlıyıda kesince istegimin yok oldugunu farkettim baslarda cok zor oldu ama düzene girince yeme olayım tatlıyı aramadım bile birazda beyinde bitiyor bu olay suan tam istedigim kilodayım tatlı hic yemiyormuyum tabii ki yiyorum ama herseyi zamanında ve abartmadan yiyorum artık hem fizigimi korumus oluyorum hemde arada kacamak yaparak tatlımı yiyorum kahve kesinlikle bu konuda cok iyi ne zaman canım tatlı istese kocaman bir kupa sade koyu nescafe yapıyorum ve tatlı istegim yok oluyor:) veya kuruyemis yiyorum bastırıyorum

rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben tam bir tatlı canavarıydım, nerde bir özsüt görsem oturur bir tatlı söylerdim, sürekli çukulatalar yerdim,öyle bir tane de değil 2-3 tane falan tam bir tatlı hastasıydım, sonra vg'ye başladım ilk sene baya bir azalttım, belki garip gelecek ama yaklaşık 1 yıldır taş çatlasa 2-3 kere tatlı yemişimidir,çayı kahveyi hep şekersiz içtim, vücut şekere bağımlı kalıyor, bırakmanız çok zor oluyor fakat bıraktıktan sonra da artık bir daha canınız istemiyor.

GencGrafiker, rockybalboa7 ve Azi bunu beğendi.
  12. candice

candice Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım kendimi buna psikolojik olarak tam hazırlayabilmişim ki canım tatlı istemiyor. yoksa ben de hemen her gün çikolata krizine giren biriydim, bir oturuşta bir büyük kalıp çikolatayı bitirip üstüne ikincisini bile yiyebiliyordum ama artık fazla kilolarımdan bıktım, yıllardır böyleyim, mağazalarda denediğim kıyafetler üstümde güzel durmuyor sırf bu yüzden çok beğendiğim halde alamadığım bir sürü şey var. bu, kendimi daha da kötü hissetmeme neden oluyor. galiba artık vücudum ve psikolojim de bu durumdan şikayetçi ki neredeyse bir haftadır tatlı krizine girmiyorum.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2012
    Lady.V.Vivien ve Azi bunu beğendi.
  13. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    diyetisyenlerin kaçamak saati öğlen akşam arası tek başın başka hiçbir gıdanın üstüne olmamak ve abartmamak çartıyla tatlı ihtiyacınızı gidermek yönündedir. savaş zamanı çaya koyacak çeker bulamayanları kaşıntıya tutuldukları bilinmektedi aşırı karbonhidrat yoksunluğunun etkileri de bilinmektedi r size başarılı ve uzun bir spor hayatı dilerim

14. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    bende çok çok fazla çikolata tatlı yerdim 2 aydır diyetteyim tadını unuttum iyice 2 aydır tatlı hiç yemedim canım çok istemiyo ama bazen kendimi ödüllendirmek için az dondurma yada 30 40 gr bitte çikolata yiyorum az yiyince kilo açısından bi sorun olmadı aynı şekilde veriyorum bence insan canı isteyince yemeli ama az olmak kaydıyla :)

Sayfayı Paylaş