Çene kemiği hattı nasıl belirginleştirilir?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve nikita tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. nikita

nikita Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Forumde henüz yeniyim hatta bu ilk konum :) Sorum başlıktan anlaşılacağı gibi, çene kemiğinin boyuna kadar uzanan hattını nasıl belirgin hale getirebiliriz? Bunun için net bir çözüm var mı? Ne tür şeyler yapılabilir?
    Küçük yapılı bir çeneye sahibim. Yüzüm son zamanlarda çok etlendi. Eski fotoğraflarımla karşılaştırınca bariz bir fark ortaya çıkıyor. İki ayna sayesinde profilden görünüşüme baktım. Profilden görünüş beni bi hayli şaşırttı. Ya da sürekli göremediğimiz bir nokta olduğu için de olabilir. Ama kısacası çene kemiğinin belirginleştirilmesi için neler yapılabilir bunun için yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

2. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    nikita "Profilden görünüş beni bi hayli şaşırttı" derken :) kendine ne kadar zamandır profilden bakmıyorsun ?? ayrıca çok uzun yıllardır bu sporu yapıyorum göğüsümü nasıl hacimlendiririm kollarım nasıl 45 olur bacaklarım nasıl kalınlaşır vs.. diyenleri duydumda çene kemiği hattı nasıl belirginleştirir diyeni duymamıştım :) soruna gelince kemik yapını değiştirecek durumun yok biraz diet yaparak belki daha belirgin bir yüz yapısına sahip olabilirsin onun dışında elmacık kemiğini çenesini uzatabilen insanlar vardır tabi ki ama bu adamlar yıllarca growth ve steroid kullanıyorlar ve bu uzamalarada deformasyon oluyor yani dediğim gibi sıkı bir diet yüzünü daha belirginleştirir.

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Spor yaparken sakız çiğnemek işe yarayabilir.

Bunun dışında her biri üç set 10 tekrarlı "a,o,u" sesleri çıkartmak oldukça işe yarayacaktır. Bir aralar şan eğitimi alırken ders sonrası yüzümdeki gerilim süper olduğunu söylemeliyim. Deneyin, farklı olduğunu göreceksiniz.

Bir de nefes egzersizi öneririm. Hem iyi bir telkin yöntemidir. Beyne giden oksijen artışıyla serotonin havuzunda yüzersiniz ve artık mutlusunuzdur.

: )

Kolega ve Risk bunu beğendi.
  4. nikita

nikita Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    mustafa ören bilgilendirmen için teşekkürler..kas geliştirme konusu benim için henüz ikinci planda bu konuda..ama diyorum ki; vücut geliştirmenin sıklığını artırırsam belki bi faydasını görebilirim..bunu şu yüzden söylüyorum..geçenlerde bi slayt izledim.yaklaşık 100 kişinin önce ve sonraki hallerini gösteriyor..Adamlar aşırı bi vücut deformasyonu geçirmiş.Ama beni ayrıca şaşırtan birçoğunun yüzlerindeki kemik yapıları değişmiş.Ya da artık bilmiyorum yüzdeki yağlar eridiğinden mi?..mesela birinde çene ileri çıkmış, diğerinde önceki resminde aşırı bir gıdı var daha sonra tamamen hatlar belirginleşmiş. Bu tarz surat yapıları kişide daha estetik duruyor. Ve gerçekten body yapan bi insanın yüzü tipi tamamen değişiyo daha güzel bir görüntü alıyor. Yalnız bende aşırı bi iştah var dediğiniz gibi diet yapmak etkili olabilir mi?

5. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    nikita yarışmalara yakın günlerde vücuttaki yağın yanısıra suyunda atılmasıyla deri zar gibi incecik bir hal alıyor ve yüz kemikleri iyice belirginleşiyor ama kalıcı değişiklik dediğim gibi deformasyona giriyor böyle bir şeyi kimse istemez hatta bunları düzelttirmek için cerrahi operasyon geçiren vgcilerde dolu bence sıkı bir diyet yüzünü daha belirgin bir hale sokar denemeni tavsiye ederim

6. nikita

nikita Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    hmm deneyecem..bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

7. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Body de hep sakız çiğniyodum gidişte çıkışta benim ondan mı suratım zayıfladı yoksa şu ankinden oldukça memnunumda daha zayıflarsa eski tip kalmıyacakta öğrendiğim iyi oldu :)

8. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranını düşürsen gilette reklamlarındaki aynaya bakıp gülümseyen erkek profiline yaklaşırsın dostum:)

9. *BaRMaN*

*BaRMaN* Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    bu yaz 81 kg dan 76 ya düştüm yüzümde haliyle hafif çukurluk oldu ve o bahsettiğin erkeksi kemikler kendini daha bir ortaya çıkardı. şimdiki hedef 72 kg düşmek ozaman artık ışık vururken bile gölge düşer yanaklarına anladınmı beni :D

10. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bence body değiştirir. ciddi şekilde body ile ilgilenen kadınlara bakın kemikleri surat hatları ne kadar erkeksi olmuş.

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    "testo" hormonu yüzünden olmasın sakın o?! :)

12. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    çenemizin altında oluşan gıdı denilen hani et birikintileri olur. ondan kurtulmak için yapman gereken

günde 4*25 çeneni ileri itip, dilinle mümkün olduğunca üst damağına dokunmak olacak. bu hareketi yaparken çenen yukarı aşağı da oynayabilir sorun yok..

bunu yaparsan çene altındaki o fazla et gder.

bunun yanında yan çene kaslarını da 5-6 sakızı aynı anda çiğneyip fazla zorlamadan hissederek geliştirebilrisin...

not estetik fenomenin yukarıda bahsettiği teknik de işe yarıyor. bilginize.

13. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım çene kemiği belirginleşmez senin istediğin tarz bradd pit çenesi gibi değilmi dörtgen çene yada keskin yüz hatları olarak denir. Kemik yerine onun hemen yanındaki kası geliştirebilirsin sert birşeyler çiyneyerek fakat bu belli bir süre sonra diş yapının bozulmasına yol açar benden söylemesi. Daha da olmadı diyorsan tek şey estetik dir. onuda tavsiye etmem hem günah hemde parana yazık bırak oldugu gibi kalsın

14. wanrock

wanrock Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşım bodybuıldıng mi yoksa fıtness mı

15. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Çene kemikleri 20-22 yaşına kadar gelişir ve 20 lik dişlerin çıkması, gelişmesiyle çenenin yapısı değişebilir ve belirginleşebilir.

16. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    "Çene kemiğinin boyna uzanan kısmı"ndan tam olarak ne anlattığınızı anlamamakla birlikte muhtemelen alt çene kemiği nin corpus kısmından bahsediyorsunuz.Kemiği büyütmenin normal bir yolu yoktur.Gigantizm gibi hastalikla yahut yaşla birlikte bu kısım biraz daha büyüyebilir.Fakat çene-yüz yapısı genetik kodun elverdiği ölçüde şekillenir.Kemik gelişiminin devam ettiği yaşlarda, erkeklerde özellikle post-pubertal dönemde(ergenlik sonrası) çene yüz şekli büyük oranda belli olmuştur.Keyfi olarak çene uzatmak gibi bir yaklaşım olamaz zira alt-üst çene ilişkisi aynı zamanda dişlerin karşılıklı ilişkilerini belirler.Bu yüzden tanrının size verdiği çeneyi kabullenin.Illa ki belirgin olmasını istiyorsanız yağ oranınızı düşürmeyi deneyin.

17. wanrock

wanrock Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Kardesim bodybuildingmi yapmis izledigin vieoda adamlar yoksa fitnessmı

18. wanrock

wanrock Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    kardeş bodybuıldingmi yoksa fıtness mı yapıyorsun

19. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu biraz genetik olmakla birlikte yağ oranını düşürürsen çene kemikleri daha görünür hale gelir diye düşünüyorum.

20. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Oyunculuk diksiyon eğitimi almış birine sormak lazım bu konuyu biliyosa onlar bilir :D

Sayfayı Paylaş