Çeşme Powerlifting Yarışması

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 8 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Türkiye powerlifting derneği açıklaması ile çeşmede amatör-profesyonel olarak 2 ayrı kategorida yarışma yapılacağı duyuruldu.
    ''ege kupası 20 Ağustos tarihinde izmir çeşmede yapılacaktır bench Press deadlift push pull ve strict curl branşlarında yarışılacaktır''Gürhan Gürler yazmış.
    Arkadaşlar aranızdan katılıcak olan var mı?Bende katılmayı düşünüyorum.Hedef olarak :D birşeyim yok ama hem deneyim olsun , hemde katılım benim için bir öncü olabilir diye düşünüyorum.
    Bench Press RM ölçümüm tam yok ama olimpik bar ağırlığı hariç 80kg bugün 2 kaldırış çıkardım.
    Deadlift yeni başladım :( ve sumo yapıyorum kötüyüm biraz 100kg 3 kaldırış yapabiliyorum ve birkaç antreman bi baktım o ağırlığı basamıyorum sıkıntılı benim için.
    Strict Curl 2 ay önce antremanımda vardı , 40kg bar ağırlığı hariç kaldırıyordum ama 2 aydır Strict Curl kurallarıyla çalışmadım kuralları , duvara popo omuz kafa dokunucak , böylece belden bir güç alamıyoruz , tek kaldırışla bitiriş yeri var ağırlığı normal barbell curldan biraz fazla yukarı kaldırıyoruz.Bundada bir bilekci var 90kg yaptı 130kilo kendisi :D ben 100kiloyum 40 kaldırıyorum kendimi iyi görmüyorum...
    Durumlar böyle katılıcak varsa orda görüşebiliriz ve haberiniz olsun diye açtım arkadaşlar...

Barbell Training bunu beğendi.
  2. Xtiran

Xtiran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Size söyle birşey söylüyüm ben gürhan hocanın yarışmaya katıldım bunu youtuberlardanda söyleyen var 3 kaldırışımda başarılıydı 1 verdiler 2 verilmedi 3 verildi 2.ye arkadaşlar şarşırdı hatta bacaktan destekmi aldın dediler videoya bakıyoruz yok ve verilmeme sebebi şu zemin okadar kötüydüki ayağım zemine girdi sol ayağım omuzlarımı silktim yoksa düşücektimki sakatlanma yaşayabilirdim bunun için vermedi söyledim ayağım takıldı içeriye diye biraz daha önce söyleseydin dedi tamam dedim neyse 3.de yine aynı agırlıgı zemin düzeldikten sonra kaldırdım verildi şöyle bir rezalet vardı bunu yalansız acıklıyım normalde kurallar herkesedir ağırlıgı yere atmayın dendi bize ama şöyle birşey oldu ruslar vardı adam 120 130 kg 300 kg kaldırdıgı ağırlıgı yere attı sayıldı havadan bıraktı yani cocuk kendi sikletinde 180 kgyu yere bıraktı diye vermediler adam 300 kg kaldırdı diye adamda yere attı adamınkini verdiler benim arkadaşım mustafa kendi 90 kiloda 250 kg kaldırdı ama kupa kime gitti peki 120 kiloda 260 kilo kaldıran adama gitti cocuk izmirden gelmişti sadece altın madalya ile döndü bende mesela şöyle birşey oldu kendi sikletimde 1.dim benimle yarısan cocuk son hakkında 180 kg yazmış bende tanımıyorum sonradan herkesin ismi okundu ben ve o cocuk yokuz gittik konuştuk unutmuşlar madalyamızı orda tanıştık ayrıca şöyle bir saçmalıkta oldu prof katılanda amator katılanda aynı anda girdi kimin kim ile yarıştıgı belli değil bende ilk kaldırışa 190 yazdım 200 e falan gittik 1. iken prof sikletten biri amatorde yarıştı geç geldi zaten yarışmaya 1lik aldı 210 ile galiba rakiplerimi bilsem ona göre yazardım zaten ben tecrübeleri açık açık yazdım gerisi size kalmış

Dvrmchrky bunu beğendi.
  3. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hocam 100 kg 2 tekrar basıyorsunuz benchte 102.5 kg 1 tekrarınız bilginiz olsun:)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2016 ---
    birde 90 kg ile 6 tekrar deneyin 6 sı da tam çıkarsa 1 tekrarınız 105 kg dir

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016
    SiR_Arawn bunu beğendi.
  4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Xtiran hacı galiba yapılan ilk powerlifting yarışmasıydı , bence hepsi için deneyim olmuştur.Yanlız dediğin gibi ağırlığı yere atma muhabbeti doğruysa bir haksızlık yapılmış.Zemin konusunda youtubedada bir videoda söylemişti aynen sıkıntılıymış.Ama biryerden başlaması lazımdı yarışmalarında öncü oldular bence gittikçe iyileşicek bu durum.

5. Xtiran

Xtiran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    deneyim için mutlaka git madalya aldıgın zaman azmin artıyor ve daha iyi başarıyorsun

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Firsat bulursam ben gidicem. Valla lifting ile ugrasmaya basladigimdan beri vucut gelistirmeden zevk almaya basladim. Vucut gelistirmek baska birsey. Powerlifting baska

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SiR_Arawn bunu beğendi.
  7. Xtiran

Xtiran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    aynen öyle sadece vucut sıkıyor ama güç gelince süper

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aynen katılıyorum , ben tam olarak powerlifting tarzı çalışmasamda powerbuilding gibi birşey olsada benimkisi , güç artıran sporlar hem ilgimi çekti , hemde antremanları daha zevkli geliyor.
    Bende aynen öyle düşünüyorum , İzmir'deyim zaten Çeşme'ye kadar gelmiş gidip bir deneyim edinicem.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar bugün deadlift denemesi yaptım.5-3-1 sistemiyle çalışıyodum RM yi en son ölçeyim dedim , 100kg taktım 1 kaldırış çıktı bar ağırlığıda 20kg desek olimpik 120kg deadlift RM oluyor.Sonra 15lbs artırıp 3dk dinledim ama kaldıramadım :/ bidaha 10lbsden fazla artırmıcam kalkmadı resmen ağırlık.
    Bench 100kg desek
    Deadlift 120kg
    Strict Curlda en son mini barla 40kg bastıydım.Toplamda 100+120+40=260kg yapıyor adamlar gelcek deadliftte 260 kaldırıcak :D gitmesemmi acaba

Son düzenleme: 10 Ağustos 2016
  10. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bence baska bir sey var. Bp de 100 basiyorsan bence dl de 150 falan basman lazim. Ama gitme.tabi bu agrliklarla :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    valla bende izmirdeyim hatta deadliftim oldukça iyidir max denemesi yapmadım ama 200 civarı biliyorum ancak genede yarışmaya gitmeye gözüm kesmiyor :D
    insan hangi hareketi çok yaparsa onda iyidir deadlift fazla yapmamıştır bence

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Deadlifti bundan 6 ay önce antremana koydum form tutmadı hafifle başlasamda yapamadım bıraktım , bundan 1,5 ay önce deadlifti yine koydum bu sefer Sumo Deadlift yapmaya başladım.Formu güzel oturttuğumu düşünüyorum , yakında onunda yaparkenki videosunu çekip forumdaki sizlerden eleştiri almak isterim.1,5 ayda sumo deadliftle bu kadar oldu :D ama bench pressi tamı tamına 10 aydır yapıyorum :D zzzxxz 'nin dediği doğru yapmadığımdan düşük ağırlık , form sıkıntısı yine olucak diye yapmıyordum.
    Genelde bildiğim Deadlift 4 se Squat 3 Bench 2 gibi oranda gidiyor oranlar benim oranlar :D bozuk

zzzxxz bunu beğendi.
  13. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    double overhand yapıyor olabilirsin deadlift'i o yüzden yapamıyorsundur belki, çok sık gördüğüm bir şey bu. 100 bench için 180 deadlift falan beklenir.

SiR_Arawn bunu beğendi.
  14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yoo , ilk setler 50kg altıysa öyle yapıyorum.Sonra 50-70kg üstüne geçtiğimde sol kol içe dönük , sağ kol dışa dönük ama deadliftle yeni tanıştım ondan olabilir diye düşünüyorum.

15. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    105 kg bench deneyin birde imkanınız varsa 102.5 kg bench;)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Denicem , bu hafta rep max ölçümü haftamdı , haftaya deload var.Sonra deneyecem 102.5kg çıkarsa :D videoda çekerim.

berkay7743 bunu beğendi.
  17. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    hocam 10 aydır body building yapıyorum demişsiniz 10 ayda nasıl 100 kg 2 tekrar bastınız?

18. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Aktif yani devamlı olarak 10 aydır yapıyorum.Lisede 3 ay yaptım(onuda 2 ay yaptım bıraktım zaman geçti sonra 1 ay yaptım) tabi üstünden 2 yıl geçti , sonra calisthenics denedim 3 ay evde şınav felan :D tutmadı.Başkada bir numaram yok sonra üniversite başladı.İyi bir disiplin tuttudum çünkü üniversite sınavı beni tutuyordu istikrarlı devam edemeyeceğimden gitmemiştim bodye.Üniversiteyle birlikte 10 ay oldu işte , o ikinci tekrarım :D biraz destekli oldu yalan olmasın , partnere elleme desemde 2.de elledi 3. çıkar dedi ama ben anlatamadım ona durumu.Kilom yüksek benim 100kgyim öyle basabiliyorum herhalde , bu arada 2aydır jim wendlerın 5-3-1 sistemini yapıyorum öncesindede piramit 10-8-6-4-2 yapıyordum.Normal bence 100 kg , mesele hacı senin gibi 170kg kaldırabilmekte 100 pek birşey değil.

berkay7743 bunu beğendi.
  19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    120 kg basana kadar ben sadece protein tozu amino asit aldım kreatin nox vs. kesinlikle almadım adlarını duymamıştım.
    Kreatin ve nox ayrıca testo boosterlar o kadar güçlü oluyorki 120 den 135 e sonra 172.5 kg ye çıkışım uzun sürmedi. tavsiyem forumda bahsettiğim 3lüyü kullanın marifet o ürünlerde verdikleri kuvvet muazzam:D creapure kreatin monohidrat hardline + grenade 50 calibre +animal stak universal 3lüyü iç yarım saat önce bileğine kuvvet:D her idmandan yarım saat önce iç 10 ayda 135 kg ye gelirsin büyük ihtimalle sonrası biraz zorlar ama o zorluğu bir kırdın mı bi daha seni kimse tutamaz 172.5 kg yi geçip 180 kg de basarsın:D

SiR_Arawn bunu beğendi.
  20. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    140 bench 240 deadliftim var ve 100 kg non strict biceps yapabiliyorum ( belden atarak) birincisi nonstrict olarak kategori varmı, diğerleri ise 240 deadlifti wristle yapmıştım magnezyumsuz ve iki avuç içide bana bakıyodu, bilgisi olan varsa bu wristleri atıp bi el içe bi el dışa olunca ağırlık düşermi?

Sayfayı Paylaş