Çeşitli Sorularıma Cevap Arıyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Juvenalis tarafından 11 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Juvenalis

Juvenalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uğur
    Yer:
    İstanbul
    27 Mayıs'da body building sporuna başladım. Şu anda 2. ayımın içerisindeyim. İlk ayımın içerisindeyken 12 günlük bir ara vermek zorunda kaldım , tatil dolayısıyla. Dönüşte kaldığım yerden devam ettim. Şu anda 2. programımı yapmaktayım. Fakat 2. programda bilek kaslarımda ( bilekteki ekleme çok yakın noktadaki kaslarda ) ağrı ve kramp yaşamaktayım. Bu beni epey zorlamakta. Hocam mineral ve vitamin takviyesi al dedi. Kullanınca geçecektir sanırsam. Hocam 2004 TR 80 Kg Şampiyonudur.

*Boy : 184 cm

Başlamadan önceki Ölçülerim :

Kol Pazu : 26 cm
    Bel : 74 cm
    Göğüs : 88 cm
    Baldır : 48 cm
    Kilo : 63 kg

1. Ay bittikten sonra verdiğim ölçü :

Kol Pazu : 29.5 cm
    Bel : 75 cm
    Göğüs : 90 cm
    Baldır : 51 cm
    Kilo : 66.5 kg

An itibariyle ölçülerim :

Kol Pazu : 31 cm
    Bel : 77 cm
    Göğüs : 91 cm
    Baldır : 52.5 cm
    Kilo : ( Salondaki tartı bozuk daha ölçemedim, evdeki de elektronik değil güvenemiyorum )

* Değerli arkadaşlarım gelişimim bu şekilde gerçekleşti. Şu anlık memnun olduğumu söyleyebilirim. Besin programım bayağı işe yaradı açıkçası. Bu ay pek uymasam da yine de faydasını görüyorum. Size soracağım sorular şunlardır :

*Bu bilekteki ağrı ve kramlar sürmeye devam edecek gibi gözüküyor. En iyi bilek kası çalışma yöntemi nedir ?
    *Supplementerları ne zaman almaya başlamalıyım ? Şimdi zamanı geldi mi sizce yoksa biraz daha doğal bir şekilde çalışmalı mıyım ?
    *Sol kolum sağ koluma göre daha güçsüz. Aradaki farkı kapatmak için ne yapabilirim ? Sadece sol kol için ayrı bir antrenman uygulanabilir mi ?

Şu andaki halim :

http://img718.imageshack.us/img718/3470/dscn0022e.jpg
    http://img199.imageshack.us/img199/7830/dscn0023d.jpg

2. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Supplement 5 aydan önce kullanma derim
    Sağ ve Sol kolun güçsüz olup olmadığını anlaman için şuan erken eğer ki öyle birşey varsa büyük ihtimal ilerde kendiliğinden eşitlenir. Eşitlenmediği zaman çeşitli tavsiyeler gelir. Diğer sorular hakkında bir bilgim yok :) Ağrı bende olmuştu 2 ayda geçmişti ama bileklere fazla yüklenmedim örneğin alna triceps yapmamıştım. Onun yerine tel kullanmıştım. 2 ayda tamamen geçti. Ama sende kramp oluyormuş kafamı karıştıran sorun o.

3. Juvenalis

Juvenalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uğur
    Yer:
    İstanbul
    Alna triceps yapıyorum ben. Bileklerim en çok dambıl yana açışta zorlanıyor ve kramp giriyor. O harekette acayip bir problem var.

4. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sn ilk once kg al 1.84 boy var ama cok zayıfsın en az 75 kg olman lazım

5. Juvenalis

Juvenalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uğur
    Yer:
    İstanbul

Aynen hocam. Ama gördüğün gibi 3.5 kg aldım 1 ayda ve bu gerçekten iyi bir rakam. Sonuçta birden 8-10 kg almam mümkün değil ve bunu kas kütlesi olarak almak önemli. Ölçülerimin değişmesi nasıl peki tatmin edici düzeyde mi ?

6. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Güzel gidiyorsn ama kilo alman lazım. Ben 1,72 yim kilom 65 63 arası gidip geliyo yağ oranım cok az yinede her antremanda fazla yormicak derecede kardiyo yapıyorum. Hatta hocam "Adama bak be sırf adele duruo" dio :D Kas olarak kilo alıyorm kas olmasa kemiklerim sayılcak :D. (BB' den önce yemek düzenim yok gibi birşeydi)
    Bilek konusunda halter çalışmalarında bilekleri cok yoruyo olabilirsin. Banada arada oluyordu sonra halterde bileklere yük bindirmeden çalışmaya başladım.
    Arada fazla ağırlık denememde anlık oluyor.
    Takviye için arkadaşında dediği gibi erken. Kasların bi otursun kuvvet kazan sonra şişirirsin thums:

Bildiğin gibi: Cok ağırlık az tekrar thums:

7. Juvenalis

Juvenalis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uğur
    Yer:
    İstanbul
    Tuna hocam sağolasın. Ben de kas kütlesi olarak kg alıyorum. Uzun sürse de en mantıklısı bu. Çok memnunum şu anda. Gelişimim sanırsam gayet iyi. 2'inci programa geçtikten sonra bileklerime ağrılar girmeye başladı. Hocam bu dönemde normal kafaya takma geçecektir dedi.

'Tuna bunu beğendi.
  8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bilek-r-s-t11837.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/simetri-t17892.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-protein-t8691.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş