Çaylak58 P90x Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve çaylak58 tarafından 18 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    30.Gün Omuz & Kol ve , Ab ripper var

11:00 : 3 haşlanmış yumurta akı + kepek ekmek arası (70 gram) 2 dilim kaşar 1 karper peyniri + yulaflı yoğurt +2 bardak çay
    18:00 : 2 tabak yoğurtlu mantı (sossuz) + 100 gram burçak + 2 bardak çay
    21:00 : Kayısı meyve suyu ile birlikte protein tozu deneyeceğim
    22:00 : antrenman
    00:00 : b6+zn+mg

2. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum baştan sona sürekli gözüme çarpan çok bariz bir hatan var.Mesela son yazdığın beslenme programında 11-18 arasında vücudun aç kalıyor.Bu kabul edilemez açık söyleyeyim.Ben bunu yaptım ve yaptığım sporun nerdeyse yararını görmedim.Sen sabah 11 de kahvaltı ediyorsan diyelim saat 13'te ara öğün olarak bir muz bir kase yoğurt alacaksın,saat 15te ana öğün alacaksın saat 17 de yeniden ara öğün olarak meyve veya kuru yemiş yiyeceksin saat 20 da ana öğün yiyeceksin bol karbo ve protein içeren ki saat 22de ki antrenman programına dingin bir şekilde girebilesin.Yaptığın spora o kadar emek harcıyorsun ama Spor=Yemek denilebilir.Spor 2 saat sürüyor ama yemek bütün gün :) Ben beslenme programının eksikliğini başarısız olarak yaşamış biriyim emin ol,ilerde pişman olmazsın :)

çaylak58 bunu beğendi.
  3. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlgin için teşekkür ederim öncelikle :) Şimdi 15 tatile girdik dediklerini ancak şimdi yapabilirim neden dersen ya okul ya dershaneye gidiyorum dışarıdan yemek yiyemiyorum , doğduğum günden beri böyleymiş , dışarıdan yemek alıp yiyince 2 saate kalmıyor ve kusuyorum , o yüzden ya boş geçiyorum ya da çikolata falan koyup geçiştiriyorum , dershaneye evden yemek götüremiyorum , okula dersen götürüyorum fakat genelde acıkmadığım için unutuyorum ya da spor salonunda arkadaşlarla maça dalıyorum tenefüslerde :) Ama şimdi 15 tatildeyiz 10 gün dershane yok , 15 tatilden önce aklımda dediğin gibi yapmak vardı , artık 10 gün boyunca yapabilirim ancak :)

4. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İkinci Ay İlk Gün Sırt ve Biceps , Ab ripper var

11:00 : 3 haşlanmış yumurta akı + 70 gram kepek + 1 karper + 2 dilim kaşar + çay
    14:00 : lorlu yoğurtlu yulaf
    18:00 : mantarlı tavuk sote
    18:15 : çay + 100 gram ülker saklıköy
    19:00 : 500 ip atlama
    21:00 : Protein tozu
    22:00 : antrenman
    00:00 : b6+zn+mg

5. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Haftaya bugün yerine ayak ve sırt koymalıyım biceps çok fena ağrıyor :) tamamlayamadım .

6. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dün sadece ab ripper yaptım , bu akşam Ankara'ya gidiyorum 1 haftalığına orada hiç bir ağırlık vs. olmadığı için sadece ab ripper yapabilirim :) Hareketleri ezberledim artık :)

7. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Perşembe günü yeniden başlıyorum Ankara'dan anca o zaman gelebilirim

8. Muhammed Can Ercan

Muhammed Can Ercan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Çaylak 58 sen iyisimi bi beni dinle günlük aldığın protein miktarı okuduğum kadarıyla az ve devamlı şeker ağırlıklı karbonhidrat yüklü besinler tüketiyorsun...P90x de bu kural yok kendım kullanıyorum ve verim almak için gercekten söylediğin gibi sağlam ağrılar cekiyorum ama önemli olan günlük protein ihtiyacını karsılayıp vicudu ac bırakmamak (Ara öğünleri atlamamak) 2 saatte bir mideye besin göndermen mide kaslarını ve metobolizmayi tetikleyip calısmasına sebeb olucak ve aclık hissin yatışacaktır. 6 saat gibi vicudu yarı oruc pozisyonuna alırsan aksam aldığın besin haddinden fazla olup seni rahatsız bile edebilicek kıvama gelir . Özetlicek olursam p90x program baslı basına protein agırlıklı (bi nevzevi protein dietine dahil ediyor) bir calısmadır.Kısaca sana tavsiye olarak rutin günlük beslenmemi yazayım dilersen uygular verimi kendi gözünle görebilirsin

Sabah kesinlikle 6-8 saat uykunu almış ve vicud oructan iftara giricek ;)
    08:00 uyanış 7 yumurta beyazı - 2 corba kaşığı yağsız tulum loru
    09:25 Protein tozu (spor öncesi nedeniyle 1 ölçek ) yaklaşık 32 gr. Whey yada hdrolyze kullanıyorsan bu sana 32 gramda 28 gram protein sağlıyacaktır
    09:30 Spor Zamanı (p90x de kesinlikle water break ler azdır dıkkat edersen tıkanmamak için eforlu sistemi ile meşhur . bu sebeble 1,5 saatlik sporunda sıvıyının büyük kısmını spor sonrasına sakla ve yudumluklarla kendini tatmin et )
    11:00 Spor Sonrası Protein tozu 1 ölçek
    11:30 Haslanmış 1 adet tavuk göğsü GR mını tam yazamıcam ama seni doyurucak kıvamda olsun
    14:00 Ara öğün 1 avuç badem içi alabilirsin(protein bakımından 1 avucunda 18-20 gram protein ve bi o kadara yakın bitkisel yağ vardır)
    16:00 Ara öğün 1 kase yogurt light olursa yağ açısından kar yapmıs olursun
    18:00 Yeniden tavuk göğsü fakat Sebzelerle haslanmıs veya buharda brokoli (buda kaynayan tencerenin üstüne süzgec koyup brokoliyi buharda pisirmek ve vitamin değerlerini kaybetmeden tüketmek)
    20:00 Ara öğün 1 adet turuncugillerden meyve kesinlikle kırmızı tatlı bi elma deil ekşi olması kaidesiyle tüketebilrsin
    00:00 Bunu herkezin yapıcanı sanmıyorum ama maksat uyku(vicudu oruca yatırmadan önce) en azından aksamki portakaldan 1 dilim yemek .uyumadan önce böylece mideye inen besin gece boyunca belli bir saate kadar calısmasını sağlayacaktır

Benim şahsen besin alma saatlerim bundan ibaret itfaiyeciyim ve iş yemeklerinden kesinlikle yemem evden sefer tasıyla ise giderim ama sağlıklı beslenirim protein diyeti diye adlandırabilirsinizki benim sistemim kesinlikle şişmeye yönelik bi beslenme değildir ki Dikkat ederseniz karbonhidrat yok denilicek kadar az alıyorum ince ve kas belirlemek benim baslıca amacım ve ulaştım bunu sürdürüyorum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana benden daha cok bilgililerin de ilave etmesini isterim her ne kadar spor yapsakta daha yolun basındayız saygılarımla..

Konuyu bitirirken sunu belirtim p90x3 Programı çıkmıştır ve burda kalın ince normal insan vicud tiplerine göre calısma yapılmakta 1,5 saatlik eski p90x programı yarım saate dusurulmekte ve daha tempolu olmaktadır benim söyleyebileceğim 90 gün boyunda p90x i yapmak ve p90x3 e tüm hareketleri sorunsuz bir şekilde yapmak . Fit olmanın verdiği özgüven hic bişeyde yoktur bu düsünceyle yapamıcanızda hic bisey yoktur iyi günler iyi sporlar :)

9. YoungModel_35

YoungModel_35 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    6 saat naptın sen :D ben en fazla 4 saat dayanabiliyorum 5 saati geçti mi sağa sola aburcuburlar veya şekere dalıyorum onun için mutlaka kahvaltıdan sonra 4 diger ogunlerde 3 saatte bir yemek lazım ben 3 ana 3 ara öğün yapıyorum mesela

10. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bıraktığım zannedilebilir ancak çeşitli sağlık sorunları nedeniyle 1 ay gibi bi süre ara verdim , ancak tam yeniden başlayacağım derken ayağımda kas ve kemik dokusunda zedenlenme meydana gelmiş 3 hafta daha çalışamayacağım , bir de sindirim sistemi problemim vardı atlattım çok şükür ancak 3 hafta sonra dönebileceğim . En baştan başlıyorum ve moralim sıfır

11. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    An itibari ile 77 kiloyum , sinirim çok bozuk lanet okuyorum o derece 2 haftadan daha uzun bir süre çalışamıyacağım 85i görürüm her halde lanet olsun :mad:

12. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Beslenmene ve kalori alimina dikkat ettikten sonra neden 77 den 85 e iki haftada cikasinki??demekki biyerlerde hata yapiyorsun.

14. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yavas kilo verip hizli kilo veren biriyim , sindirim ßtemi sorunu yasadigim icin diyeti birakip fazla yemistim kontrol amacli tahmin ediildigi gibi direk kilo aliyorum ck yavas veriyorum

15. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    3 hafta sonra yeni günlük ile sizlerleyim

16. çaylak58

çaylak58 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu carsamba kontrolum var ve ayagimda ki agri git gide artiyor , kontrolden sonra calisamayacigimi ogrenmek beni uzmeyecek , alistim artik :( İnternetten baktimda cok ufak bir kemik agri yapiyor ama cok siddetli ; medial cuneiform diye kemik , sag ayagim da , dambili elime aldigim an agrimaya basliyor sanirim yuk binidigi icin , her neyse kontrolden sonra tekrar yazarim

aseraser123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş