Çavdar Ekmeği?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AnakinSkywalker tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba ben dün itibari ile fitnesse başlamış bulunmaktayım. Aslında boy ve kilo oranım arasında uçurumlar yok sadece göbek ve bel bölgemde fazla yağlanma mevcut. Vücudumun diğer kısımlarında bu gibi bir durum yok. Bununda fazla abur cubur ve asitli içecek tüketiminden oluştuğunu düşünüyorum.

Salondaki spor hocası hamur işini, şekeri, tuzu ve yağı kesmemi önerdi. Abur cubur ve asitli içecekleri de yasakladı. Beyaz ekmek yerine çavdar ekmeği yemeğe başladım bende.

Peki çavdar ekmeğinde bir oran var mı? Yani atıyorum günde 1 tane yemek, kilo yapar mı yada yağlarımı eritmemde handikap olur mu?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    çavdar ekmeği kalitelidir , standart ekmekten daha düşük glisemik indeksi vardır. liflidir , besin değerleri yüksektir. günlük kalorini aşacak kadar yersen kilo alırsın herkes için standart bir şey yok. yağı kesmeni tavsiye etmem , vücudun kaliteli yağlara ihtiyacı vardır. sıfır yağ ile beslenirsen sağlık problemleri yaşayabilirsin.

UZİKONİGRASSE bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş