Çatlaklar

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve martt tarafından 6 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. martt

martt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar vücuttaki deri çatlakları hakkında bilgisi olan var mı
    mesela benim biceps imde biraz mewcut tedavisi yok mu

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef pek tedavisi yok...yağlarınız eriyip kaslar arttıkça o deri daha gergin hale gelir ve görüntü biraz daha düzelebilir...losyonlar ya da kremler de var iyi gelen...ama tamamıyla ortadan kaldırmak zor...yine de bir dermatologla görüşülebilir...

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    He he dun gece star programinda bununla ilgili bir uzman konusuyordu, yanliz yari uyudugumdan fazla anlamadim. Aslinda kamerayla cekip foruma eklemeyi dusunmustum ama yataktan kalkip kamerayi bulmaya dermanim yoktu (Squat hareketi saolsun ) hepsini ayrica seyretmedim televizyon acik uyuya kalmissim :D

Neyse.

Ilk baslarda kirmizi olur deri catlakliklari. Bunlari önlemek icin badem yagi gibi nemlendiriciler cildinizin genişlemeye dayanikligini artirarak catlak olusumunu azaltabilir. düzenli olarak kullanilmalidir, yanliz sadece önler. Bunun yaninda protein eksiginden kaynaklanabilir bol miktarda sivi icilmeli,sebze ve meyve tuketilebilir bunun nedeni ise aktioksidan maddeleri icerdiginden dolayi diye hatirliyorum. Ayrica laserlede her bir catlaktan kurtulunamiyor. Catlaklarinda farklisi var, 20 yasindaki bir genc ile 40 yasindaki kisinin ciltinde farklilik oldugundan 20 yasindakininkini duzeltmek daha zor, ayrica kac senedir catlaklarla "gezdiginizinde" farki var. 6 aylik catlak 2 senelir catlaktan daha kolay duzeltilir.

hatirladikca eklerim buraya.

hbarin bunu beğendi.
  4. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ya o catlakların nedeni hızlı büyüme ve kücülmemi

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Coco butter yani hindistan cevizinin yagi :) yardim oldugu soylenir. Hergün kullanmasi sayesinde. Bolca E vitaminli beslenmekde yardimi oluyor diye okumustum. Vede bir diger cremin yardim ettigini okumustum yabanci forumlarda..

http://www.mederma.com/

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ben de badem yagı ve kakao yagı kullanılırsa catlaklara iyi gelir diye okumustum simdi hindistan cevizi yagını da duydum ayrıca kadınların hamilelikte karınlarında oluşan çatlakları gidermek için kullandıkları bir krem varmış ama kremin adını unuttum

7. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm

arkadaslar benımde vucudumda catlaklar olustu sanırım buyume sonucu doktora gıtıtm bana melhem verdı bepahthene dıye bır melhem acaba ıcınızde kullanan varmı yada kullanıpta faydasını goren oldumu?

8. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    arkadaslar bu çatlaklardan bendede olmustu ama doktora gitmedim giden arkadaslarında bir yarar gördüğünü görmedim tıbbi bir rahatsızlık yok sadece görüntü itibariyle rahatsızlık duyabilirsiniz ben olaya imza gözüyle bakıyorum can sıkacak bir şey yok hamile bayanlarda daha çok olan bir şey

9. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    enteresandır bende de 16 yaşıma kadar baya bi boy kısalığı vardı hiç bi tedavi falan yok doğal bi şekilde birden boy attım lise 2'de olduk 180 bu ani uzama sırtımı haritaya çevirdi kırbaçlanmış gibi yere paralel çizgiler derinden hemde sordum soruşturdum çaresi yokkkk salona başladım barfix'ten benim kol arkaları yine yırtıldı kakao yağı kullandım ama düzenli beslenme, düzenli ders,düzenli spor ne kadar zorsa illaki düzenli kakao yağı kullanmak da o kadar zor oluyo çatlamaya dewam ;)forumda bir arkadaşın dediği hoşuma gitti eğer yağları atabilirsek vücuttan iyi bi görüntü yakalayabiliriz...herkese sağlıklı günler...

10. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kadınlarda hamilelik sırasındada çatlaklar oluşuyor onun ilaçları satılıyor eczanelerde bende var üzerinde c14 yazıo isminin o olup olmadığını bilmiyorum ama işe yarıyor

11. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    hay allah bugun yine koltuk altı bölgesinden çatladım kırmızı kırmızı kesik hat halinde duruyor gözlerimin önünde kakao yağını bi süredir ihmal ediyodum şimdi bu çatlakların gazıyla biraz daha kullanıyım bari moralimi bozdu baya...

12. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

standaart bunu beğendi.
  13. emr3_0677

emr3_0677 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler

Ben 15,5 yaşındayım 2 yıldır boks yapıorm ve 5 aydır body e gdiorm boyum 1.80 son 3 ay içinde sırtımda çok büyük çatlaklar oluştu kırbaç izi gibi ve koltuk altımda bunun sebebi nedr acaba 3 ay oldu çatlayalı çok geç olmadan bunu çözmek istirom yardımcı olrsanız sevinirm .Bana kesin çözüm lazım.

Simdiden yardımınız için teşşekkür ederim..

14. boy59

boy59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Lüleburgaz-Tekirdağ
    Bendede var bu çatlaklardan bicepste rahatsız oluyorum omuzlarıma doğru geldi.Kanat bölgemdede var.Nasıl kurtulurum bunlardan bilmiyorumn:S

15. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Çatlakların oluşmasına engel olmak için bir ürün biliyorum ama çatlakların onarımı için bir tavsiyem yok.
    Doğum çatlakları için kullanılan kremler herhalde bu alan için değerlendirilebilir.

Sol bicepsimde var, ilk başlarda çok belirgindi ama şimdi eskisi kadar belirgin değil.

16. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    barfiksi durdurun;)

Malesef çatlakları durdurmanın yolu barfiksi durdurmaktan geçiyor sanırım, çatlayacak korkusuyla eve koridora sıkıştırılan barfiks aleti almaya çekiniyorum....zira nerede barfiks orada çatlak;)

17. turace

turace Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Viyana
    arkadaslar bende cok kucuk yaslarda yüzme ile ugrastim 5 yil kadar 1 yil ara verdim basketbol iki yil sonra tekrar bir yil ara verip boksa basladim o aralari verdigime okadar pimanim ki karnimda pence izi gibi 7 tane kocaman catlak var :( doktor su dogum sonrasi kremlerden önerdi ve ameliyatinda bir ise yaramiyacagini söyledi.

18. SVSTRGMR

SVSTRGMR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    AVUKAT
    Yer:
    Konya
    çatlaklardan muzdaribim
    çok çabuk hacim aldığım için mi yoksa derinin gelişmesini engelelyen besin yetersizliğimidir
    nedir bunu çaresi

19. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    deri yenileyici rejene diye krem vardı 3 adet kullandık baya baya geçirdi.Ama piyasada bunun çakması çok alırken dikkat etmek gerekiyor.Diğer bir alternatif ise sağlam bir dövmeciye kendinizi dövdürün :) işini bilen jilet yarasını dahi kapatabiliyor o çatlaklar ne olucak ki.

Sayfayı Paylaş